Bílý kůň

Bílý kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135927/bily-kun-bily-kun-135927.jpg 4 308 80

Bílý kůň série

1. díl

Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít. Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… zdroj: www.legie.info... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Domino

White Horse , 2012

Ladys
13.03.2015 4 z 5

Co na tohle říct a nic neprásknout? Je to vážně hodně dobře ujeté postapo. Dvě časové roviny TEHDY a TEĎ příběhu neškodí. Naopak. Souběžně se člověk dozvídá, jak se ruleta děsivého osudu roztáčí a zároveň, co bylo potom, když se zastavila a skončil svět, jak ho známe. Je to originálně podaný příběh plný špatných konců, emocí křičených do světa, kde vás stejně většinou nikdo neslyší, plný myšlenek a zajímavých postřehů psaných tak, že má čtenář pocit, jako by hrdince koukal přes rameno. Kdo přijme pravidla hry, ten se od knihy neodtrhne. A nevím, jestli autorku někdo dotlačí napsat další díl a je mi to fuk. Co ještě by měla vyprávět? To silné a podstatné řekla zde a další knihu si nedokážu představit jinak, než jako pouhé rozmělnění už vyřčeného.

Terez.a
07.03.2015 4 z 5

Temný, napínavý, zvrácený, apokalyptický příběh.

Lenka.Vílka
15.02.2015 5 z 5

-Bavilo me tema a styl vypraveni...
-Pri zbeznem prolistovani jsem byla prekvapena, jal casto se trida TADY a TED (nekolikrat v kapitole), ale potom me to vic nez bavilo...dobre provedene a promyslene...nedovedu si predstavit, ze by byla kniha byla napsana jinak...
-Rudy kun...kdy, sakra, vyjde (jestli vubec vyjde) Rudy kun?!

LucaMera
04.02.2015 1 z 5

Odložila sem jí :/ Absolutně mě nebavila, přišlo mi to o ničem, no narovinu řeknu že mě to zklamalo :/ Myšlenka je dobrá ale zpracování je nic moc, zkrátka nesedlo mi to, určitě se najdou lidé kterým by se to líbilo ale jak jsem zjistila tak já to nejsem. Dávám 1 hvězdičku za dobrý nápad, víc ani ťuk.

anishta
12.01.2015 5 z 5

Opět příběh podle mého gusta, plno zvratů, překvapení a akce. Skvělá kniha, doufám, že u nás vydají i další díly. Miluji skoky z minulosti do přítomnosti a zbožňuji "hepyendy". :D

hankapimi
10.01.2015 1 z 5

Na Bílého koně jsem byla dle kladných ohlasů a recenzí velmi zvědavá, ale vůbec jsme si s Alex Adams "nesedly"...Těšila jsem se na napínavé (a uvěřitelné !! ) postapo s propracovaným dějem a zajímavou zápletkou, kdy si člověk řekne: To by bylo strašné, kdyby se něco takového přihodilo, to se klidně může stát ! Místo toho jsem se prokousávala uklízecími činnostmi, psychologickými bláboly, zvracením a nesmyslnými, nelogickými zvraty v příběhu. Nesympatická postava Švýcara mě dost "prudila", ale nakonec mi přišel tenhle počin autorky( jeho odhalení) celkem tristní... Ovšem ten závěr, to byl těžko uvěřitelný vrchol - zmohla jsem se jen na lítostivé pousmání nad ztraceným časem ...
Toto dílko nemá vůbec smysl srovnávat s Cestou nebo s Malevilem a pokud by někdy vyšel nějaký Rudý či Zelený kůň, já okamžitě cválám rychle pryč !!!

E_Lan
06.01.2015 2 z 5

Zpočátku zajímavé, hlavně díky postapokalyptickému tématu. Střídání TEĎ a TEHDY mi osobně nevadí, dejme tomu, že to je originální. Co je ale základní problém této knihy je příběh, který skřípe od začátku do konce a na konci neskřípe, spíše řve nesmyslností. Druhý možná i zásadnější problém je nechutnost mnoha scén, která mi přijde spíše zvráceně samoúčelná než dobře charakterizující popisovanou fiktivní dobu. Celkově bohužel ztracený čas...

Knihomolkaa
30.12.2014 2 z 5

Střídání tehdy a teď mi opravdu nesedlo. Celkově mě kniha téměř neoslovila. Pokračování rozhodně číst nebudu.

blanickaa1
19.11.2014 3 z 5

Žádný zázrak tahle kniha. Když už to začíná tak od poloviny vypadat celkem zajímavě, tak konec to totálně rozbije. Kdyby nebylo toho konce tak bych snad i čtyři hvězdy mohla dát, ale takhle teda ne. Dávám tři s bídou a to jen proto, že Zoe byla celkem sympatická. Myslím, že pokračování asi číst nebudu.

marapavelka
18.11.2014 2 z 5

Autorka psát umí, postapo můžu, ale tohle je spíš taková drsnější červená knihovna, v níž nejde o nic jiného než o putování za svým milencem, během kterého se toho moc nestalo. Navíc mi vůbec neseděl styl častého střídání Tehdy a Teď.

čef
18.11.2014 3 z 5

Knihu jsem zdolal jen pomocí rychločtení, jinak bych asi vůbec nedočetl. Možná postapokalyptikami přesycen a pocity těhotenství nepoznamenán, jsem se nějak nedokázal do duše hrdinů románu vcítit. Možná, že je autorčin styl přes jistý vtip a bystré postřehy pro mne přece jenom zdlouhavý a nudný. Určitě si ale další díly, i kdyby vyšly, odpustím a nebudu se již tímto způsobem dále mučit. Jak vidno z komentářů bude mít autorka čtenářů i beze mne více než dost.

Kirtans
14.11.2014 5 z 5

Krásná kniha - docela mě mrzí, že nedostala mnohem větší prostor - doufám, že přijde náprava.. :) Na začátku mi docela neseděla forma psaní - minulost a současnost se mi lehce pletla a nedávalo mi nic smysl - odpovědi nebyli, otázky se množily. Chvílema jsem si přišla jako při čtení Dne Trifidů. Občas jsem se viděla u Rolanda z Temné věže, myslím si, že autorka je knihami aurčitě políbená. Jsem zvědavá co přijde příště - neměla jsem velká očekávání a byla jsem opravdu hodně mile překvapená, i když by to určitě šlo ještě doladit.. :)

Lea
19.10.2014 4 z 5

Tak tohle já můžu. Knížku jsem si vyhlídla už dávno, a teď je konečně za mnou a jako ztrátu času to rozhodně neberu. O čemž svědčí i fakt, že mě moc času nestála. Na začátku jsem měla problém si zvyknout na rychlé přeskakování v ději. Ne že by mi dělalo problém se zorientovat, co se kdy a kde děje. Spíš mě štvalo, jak málo se dozvídám o "teď" a už jsem zpátky v "tehdy" a řeší se nějaké uklízení v laboratořích, schůzky s psychologem a podobně. Ve výsledku tenhle autorčin tah považuju za bravurní - kdo by si neřekl: "Tak jo, ještě jednu dvě mikrokapitoly a pak už vážně spát."? V určitých chvílích jsem z knihy cítila silnou inspiraci Cestou od McCarthyho, ale co. Apokalypsa už je prostě taková a podobnostem se nevyhnete. Stejně tak bych mohla podezřívat autorku YA série Čistý, že si pár drobností vypůjčila zde a udělala z nich velkého tahouna vlastního příběhu. Pokud jde o zmiňované brutality, nepovažuju je za nějak výrazně za hranicí. Takový ten svět je a Adamsová navíc píše krvavé scény formou, která sama čtenáře navede do fáze fantazie, již je schopný strávit. Konec mě trochu zklamal, ale co se týče mého melancholického já, stejně celou dobu v podobné vyústění víceméně doufalo. Kéž vyjde další díl. Snad se tenhle příběh nepozastavil navždycky.

jitka83
06.10.2014 5 z 5

Dramatické od začátku do konce:o)))

Nicca
28.09.2014

Když už tu píšete ty spoilery, tak proboha alespoň napište předem, že je píšete... viz danca044, atd...

Mixy
28.09.2014 2 z 5

Kniha je od začátku do konce naprosto depresivní. Prolínání dvou časových rovin mi v tomto případě nevyhovovalo. Chvílemi jsem přeskakovala některé pasáže, abych se co nejrychleji dostala k nějakému konci a zjistila jak to vlastně dopadne. Ano, originální to samozřejmě svým způsobem je a to velice oceňuji, protože jak všichni víme, v dnešní době už bylo vyčerpáno nepřeberné množství témat, a tak vznikají knihy, které se nám mohou tematicky zdát velice podobné. Celý příběh se v podstatě opravdu umírá a zvrací a největší třešničkou na konci je vlastně "happy end".

Orea
22.09.2014 4 z 5

Naprosto odlišné od všeho, co jsem dosud četla. Styl psaní je zvláštní směsicí strohosti a poetičnosti. Vše je plné náznaků a mnohdy si čtenář musí spoustu věcí domýšlet, což mě na tom hodně bavilo. Celý příběh je psán dost syrově a přesto v něm hraje velkou roli láska, naděje a morální hodnoty. Možná by neškodilo držet se trochu víc reality a všechnu tu hrůzu udělat více skutečnou, ale na druhou stranu i tohle bylo hodně zajímavé a originální.
Pro mě určitě nevšední zážitek ve světě, který by i bez mutací byl dostatečně děsivý.

Rodaw
29.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Ale bylo to jiné, než jsem čekala. Drama. Jsou tu i napínavé scény, nějaké ty šoky, ale celkově je to vážně drama. Myšlenky postav, psychologické procesy, úvahy nad životem.. Proč ne. Každopádně já si myslím, že to mohlo být lepší. Alespoň pro mě.
Na druhou stranu čtení jsem si užila a knížka si 3 hvězdičky určitě zaslouží :) A doufám, že v Česku vyjde další díl, protože bych si ho moc ráda přečetla!!

RunningWolf
14.07.2014 2 z 5

PostApo tématika je mi nejmilejší a když jsem se dozvěděl o této knize,tak bylo jasné že si jí pořídím.Když mě kniha zaujme,tak jí přečtu běhěm několika dní ale tuhle čtu už měsíc a nevím jestli s tím vůbec skončím.Už od začátku se přemlouvám že se to snad už zlepší a ono pořád nic.Oproti cestě je tohle 5x převařený šálek čaje.Hlavní postava s nulovými sympatiemi,zápletka o ničem a ani se nedivím že autorka se nějak nemůže přemluvit k dokončení pokračování.O čem by mělo být?To už by byla lepší kniha kde by cestoval ,,Švýcar,,Pro mě naprostá ztráta času (Ještě že si knihy nekupuji podle hodnocení)

danca044
10.03.2014 2 z 5

Opravdu nechápu příběh této knihy. Zpočátku to vypadalo nadějně, ale někdy jsem se v některých pasážích ztrácela a jak už tady někdo zmiňoval, postavu Švýcara absolutně nechápu. Jakou tam měl sakra roli? Hůř, než že se z něj vyklube ženská, už se to zvrhnout nemohlo. A to ani nemluvím o té podivné "urně", která měla údajně všechno způsobit. Alex Adams mě svým psaním vůbec neoslnila a s touhle knihou jsem zbytečně ztrácela čas.