Bílý amulet

Bílý amulet https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9575/bily-amulet-wantula-kathinka-knihkupectvi-knihy-abz-cz-9575.jpg 4 27 6

Faraon zemřel rukou vraha a zákon bohyně Maat tím byl porušen. Mocný velekněz vyřkne hrozivou přísahu, že bude pachatele hledat tak dlouho, dokud ho nenajde a neztrestá. Karen míří do Paříže, aby objasnila podivné zmizení profesora ze Sorbonny. Stane se terčem řady útoků. Kdosi jí usiluje o život, aby jí zabránil v rozluštění tajemství bílého amuletu z profesorovy pozůstalosti, který je teď jejím vlastnictvím. Karen se nedá a neohroženě pátrá dál...... celý text

Dédečko75
03.03.2024 5 z 5

Příjemné čtení na bázi krimi, moc se mi libilo

essene
06.12.2023 4 z 5

Pěkně mě vtáhla do děje-za mně spokojenost

Lucik666
24.03.2016 odpad!

Čekala jsem víc. Veliké zklamání. Prokousala jsem se do půlky a to jsem knihu neustále odkládala a vracela se k ní zpět, už to je špatné, tohle nikdy nedělám, ale tohle se jinak číst ani nedalo. Nuda. Žádná pořádná akce. V půlce knihy jsem to vzdala. Přestalo mě to bavit úplně.

A překladatel, který knihu překládal se asi taky uhodil do hlavy. Několikrát mne zarazilo a znechutilo, když jsem narazila na větu typu: nalil si sklenici visky a jedním douškem ji vypil.
Visky? Jakože opravdu?

Trissi
12.04.2015 1 z 5

Kniha je nějakým zvláštním spojením fantasy, historického románu, krimi a samozřejmě se najde i nějaká romantika. Nelituji ovšem, že jsem se prokousala až do konce. Zjištění, že hlavní hrdinka je reinkarnací zabitého faraona a profesora chemie a její ochránce a partner je rovněž reinkarnovaným knězem onoho faraona a asistent zmíněného profesora ... No a ten černý muž co ji neustále ohrožoval je asi vrah faraona a profesora, který přežíval pomocí oleje. Spisovatelka se takhle vtipně vyhnula dalšímu znovuzrození. Tak snad jedna hvězdička za snahu.

inule
03.03.2014 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Autor nezabíhá do zbytečných podrobností, děj je plynulý a pořád se něco děje. Není to kniha vyloženě o Egyptu, jak se mi na první pohled zdálo. Vzhledem k tomu, že mám Paříž ráda, mi popisování památek nevadilo. Nakonec to i mělo svůj důvod.

soukroma
30.08.2012 2 z 5

Velmi naivně podaný příběh, skoro by spíš odpovídal příběhu napsanému nejméně o dvě století dříve než v současnosti. Autorka se snažila přiblížit některé (obecně známé) pamětihodnosti a zajímavá místa Paříže a Egypta, ale někdy to bylo příliš násilné a popisné se zjevnou snahou o poučování čtenáře. Navíc závěrečné mystické rozuzlení nějak nesedělo.

Kathinka Wantula
německá, 1967