Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/bmid_billy-summers-WpS-486984.jpg 4 724 190

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

Rubyn
15.02.2023 3 z 5

Přestože je King můj oblíbený spisovatel, kniha mne nenadchla. Připadá mi to jako kdyby pejsek s kočičkou vařili dort, hodně slepých míst a nudy.

momo01
14.02.2023 5 z 5

Ano, zase si mě King utáhl na vařené nudli od začátku do konce. Billy Summers je nájemný zabiják a přesto jsem si ho zamilovala. Nešlo to jinak.

GeRaltzRiVie01
10.02.2023 3 z 5

Ačkoliv kniha není ve skutečnosti tak dlouhá, tak pocitově rozhodně je. Děj se neskutečně táhne a Ellie to s tou naivitou občas přehání.

Arwen777
08.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha.
Je zajímavé číst tak rozdílné komentáře. Asi je to trochu o věku, o tom, na jakých knihách kdo vyrůstal, a i o temperamentu možná. Někomu připadá kniha nudná a pomalá a jiným zajímavá a strhující. Já se řadím k nadšeným čtenářům.
Ač nejsem znalec Kingových děl, tato kniha mě víc než bavila. Užívala jsem si jeho vyprávění, to postupné budování příběhu, Kingovo zabývání se detaily, na kterých stojí jeho vypravěčské umění. Je to takový ten poctivý americký příběh, hodně mi připomínal knihy Johna Hartla, ale i Johna Steinbecka (doufám, že jsem někoho neurazila), zkrátka je to poctivá práce, žádný super rychlý thriller, ve kterém se na každé stránce děje něco převratného. Tady je atmosféra budována pomalu a postupně, postavy jsou podrobně prozkoumány a rozebrány, vy si vychutnáváte každou stránku a víte s naprostou jistotou, že i konec bude správný a dokonalý a víte, že je to kniha, která ve vás zůstane a na kterou si vzpomenete a tu vzpomínku bude doprovázet krásný hřejivý pocit, že jste něco zažili. Alespoň tak to mám s touto knihou já.
Tak si i vy přečtěte příběh nájemného zabijáka, ve kterém se věci nedělí jen na černé a bílé, ve kterém ještě hraje roli čest, kde i padouch může být pro někoho hrdina a galantní rytíř a kde je místo pro přátelství, náklonnost ale i pomstu.
Doporučuji.

manasx
08.02.2023 5 z 5

Jsem velká fanynka a jsem nadšená... netušila jsem, že mě může rozbrečet kniha o nájemném zabijákovi. Příběh pěkně plynul a nedal se moc odložit.
Vůbec mi nevadí, že se knihy Stephena Kinga v čase mění, že jsou víc "lidské". Doprovází mě již více než 30 let a jeho příběhy mě baví!

ElikaS
05.02.2023 5 z 5

Od Kinga jsem přečetla hodně knížek, když jsem byla v pubertě. Ale čím jsem starší, tím míň mě lákal. Z hororů jsem vyrostla. Teď přišla čtenářská výzva a tak jsem hodně přemýšlela, co přečíst, až jsem narazila na tuto audioknížku. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.
Příběh mě bavil, obzvlášť pasáže, kde se Billy zamýšlel nad psaním knížky. Byl to zajímavý vhled do tvoření autora. Postavy i zápletka byly uvěřitelné a jednaly smysluplně. Konec byl trošku předvídatelný, ale i tak se mi to líbilo a ráda jsem si knížku přečetla.
Mimochodem audiokniha je opravdu parádně namluvena Janem Teplým.

TwoFace
28.01.2023 5 z 5

Po dlouhé době Kingovka, kterou jsem přečetl jedním dechem a bez výhrad. K tomu bez mimozemšťanů, nadpřirozena, magie a (mistr promine) s koncem, který nezkazí celkový dojem z knihy.

ZuzanaZ83
27.01.2023 4 z 5

Thriller o "hodném" nájemném vrahovi, který zabíjí jen zlé lidi. A o jeho posledním kšeftu.
Kniha má spád, čte se moc dobře. Oproti Kingovým knihám, co jsem zatím četla, je čtivá od první stránky a v podstatě bez komplikovaného děje.

zelenoockaa
25.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvěle napsáno od začátku do konce, děj měl spád a téma bylo skvělé.

lexikon_tf
22.01.2023 5 z 5

Pan King mě opět dostal aneb Jak jsem si zas oblíbila padoucha!
A kdo je to ten Billy Summers? Je to profesionální nájemný zabiják, který likviduje jen zloduchy, to je jeho zásada.

Čeká jej teď poslední kšeft a pak pověsí řemeslo na hřebík. Jenže! Nic není tak, jak si člověk představuje a naplánuje.

Zakázka je v běhu a nejde se z toho vyvléknout. Billyho práci zahrnuje časté čekání, které si tentokrát krátí “převlekem” za spisovatele. A že mu jeho psaní opravdu jde! Může se tak vypsat ze svých zážitků z dětství, které jej zformovaly a možná je právě proto tam, kde teď je.

Navíc se nám na konci příběh pěkně zamotá, ale to už si přečtěte sami.
Kniha se mi líbila moc, moc, moc. A ten konec! Není to úplně typická hororová “kingovka”, je to spíš parádní detektivka se zajímavým dějem, kde nechybí ani emoce a hloubání nad lidským osudem. Velice doporučuji!

ŠárkaStrnadová
21.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak to byl hodně jiný King. Začátek pomalý a nudný, problém s hlavním hrdinou: jak si zamilovat nájemného vraha, i když vraždil jen ty zlé, ale stále za peníze. Nějak jsem se dostala až k předvídatelnému konci. Ne, tohle mě nebavilo.

Česneksmedem
11.01.2023 5 z 5

Nalil jsem si slivovici s medovými víčky a četl. Musel jsem ale opatrně, protože někteří se po slivovici dostanou až do batolecího věku a ráno nemůžou ani mluvit, ani chodit, neřkuli číst. A je to četba, která vás bude provázet hned několik nocí až k ránu. Ke královské četbě královské pití.
Má to docela dost stran, ale ubíhá to celkem rychle. Nájemný vrah se jeví sympaticky, takže mu člověk (i vzhledem k jeho dětské minulosti) celkem fandí, zvláště, když se na scéně objeví holka do nepohody, která zpočátku v pohodě není.
Je v tom hodně psychologie a taky je to, s trochou nadsázky, poněkud rozsáhlá bajka. A jaké je ponaučení? Dejte si pozor na Splynutí.

Baiba
09.01.2023 4 z 5

Stephen King napsal jistě mnohem lepší věci a jsem smířená, že Osvícení, To nebo Pod kupolí už se asi opakovat nikdy nebude, Billy Summers mě ale potěšil. Příběh je sice skromnější, než jsme u něj zvyklí, a rozhodně nečekejte úlety do té nejtemnější temnoty :), ale hlavní hrdinové se povedli. Bylo mi s nimi fajn a jsem ráda, že schopnost napsat skvělé a živoucí postavy King neztratil. Na konci sice příběh trochu ztratil dech, čekala jsem trochu větší jízdu, ale celkově za čtyři :)

santa1212
07.01.2023 5 z 5

Já miluju Kinga, tak jsem asi trochu zaujatý, ale... tohle byla zase pecka. Skvělý příběh, nadherne vykreslená atmosféra amerického západu a hor v Coloradu, výborná zápletka, super postavy. Za me top.

luksky
06.01.2023 4 z 5

Příběh mě mile překvapil, četlo se mi to fakt dobře. Líbily se mi odkazy na minulá díla :-) Hlavní hrdiny jsem si zamiloval a ač někdy má King problémy s ukončením, tak tady si myslím, že je to zakončeno "dobře"

Annyshga
05.01.2023 4 z 5

První štafeta v tomto roce byla také zároveň mým prvním setkáním s autorem. A protože je to opravdu pan spisovatel s velkým S byla ostuda, že jsem od něj ještě nic nečetla . Má očekávání byla obrovská a sázela jsem na skvělou knihu. Jenže jsem se ale skoro celou půlku příběhu trápila. Domlouvání zakázky pro mě bylo trošku nezáživné a zdlouhavé, užívala jsem si pouze části, kde se Billy vracel do minulosti. Jakmile se však v jeho životě objevila mladičká Alice dostal příběh rychlý spád a to bylo přesně to právě ořechové pro mě. Od té doby jsem hltala každou stránku a Billiho společně s Alicí a Buckym si moc oblíbila. Propracovanost příběhu byla neskutečně skvělé vystavěna a v tu chvíli mi došlo, proč je King tak populární. Konec příběhu myslím nečekal nikdo z nás. Pořád jsem tajně doufala v něco jiného jenže nebýt samotného závěru nebyla by kniha tak odlišná od ostatních.

zpevSusannah
02.01.2023 5 z 5

Moje velká celoživotní srdcovka - Stephen King - opět v mých rukou a opět mě nezklamal.
Nezklamal mě, přestože to teď bylo jiné... Žádný horor, žádné prazvláštní "kingoviny" jako je mluvící vlak, ujeté auto či vraždící monstra, žádný strašidelný thriller.
Ale přesto jsem zase nadšená a do Billyho nejspíš i zamilovaná :). Parádní příběh. Očima jsem hltala každý Billyho krok a tak nějak malinko od začátku tušila, kam ho jeho nenechavé nohy nakonec zavedou...
Zasloužených 5 hvězd a knihu s těžkým srdcem na nějakou dobu ukládám do knihovny ke svým sourozencům.

mot33
01.01.2023 5 z 5

Super, za mě bomba.

Ivan F
31.12.2022 4 z 5

Na dlhé začiatky Kingoviek som navyknutý a budovanie príbehu ma bavilo viac, ako samotná akcia - toto skrátka Stephen vie a inak tomu nie je ani teraz. Nutno podotknúť, že pán spisovateľ mal v dobe písania knihy 74 rokov a pre istotu zopakujem, čo som písal už predtým: nemožno očakávať, že bude písať, ako keď mal o štvrť storočia menej, a tobôž už nie tak, keď fičal na alkohole a drogách. To, že opustil hororovú dráhu, to viem už dávno a asi ani jeho samotného horory už nebavia. A tak tu máme Billyho, čistý "thriller", ktorý si vzhľadom na autorov vek zaslúži čitateľské uznanie. Len tie kudrlinky v podobe viacerých odbočiek, ktorých bola prvá tretina Kingovej tvorby plná, tie mi bytostne chýbajú, hoci viem, že sa ich už nedočkám.

P.S. Potešilo ma cameo na hotel Pekná vyhliadka aj s obrazom znázorňujúcim pohyblivé bludisko tvorené z kríkov v podobe zvierat. Tí, čo čítali Žiarenie, vedia na čo Stephen odkazoval.

evaval
29.12.2022 4 z 5

King mě prostě baví. Ano, nebylo tam nic hororového, ale já jsem byla spokojená. I pasáže z války mě bavily. Ale přála bych si jiný závěr. Za mě autor prostě umí, jeho knížky mě baví, postavám věřím všechno, byla jsem spokojená.