Billy

Billy https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63228/billy-63228.jpg 4 43 13

Billy Neary je zdravý, přizpůsobivý dvanáctiletý kluk, který žije se svou rodinou ve Stevensville ve státě Iowa. Typický příklad dětí svého věku. Nejraději chodí se svými kamarády do blízké ulice, kde ve videopasáži hrají na automatech. Naproti tomu Barton Royal je nemocný, špatně přizpůsobivý , čtyřiačtyřicetiletý, tlustý a upocený člověk, který hledá svět svého vlastního ztraceného dětství. Když uvidí Billyho, pozná, že nalezl pozoruhodného tvora, kterého neustále hledá - dokonalé dítě, jakým on sám nikdy nebyl. A ví také, že ho bude moci mít na několik krátkých hodin sám pro sebe, aby ho mohl milovat, hýčkat a... Ale Barton Royal je velice zlý člověk. A Billy je ještě velmi malý...... celý text

lenkaabooks
01.09.2023 3 z 5

Dvanáctiletý Billy je unesen v noci přímo ze své postele. Sledujeme myšlenky vyšinutého únosce, zoufalých rodičů i vyděšeného Billyho. Je to čtení nelehké, ze kterého mrazí.

Arkagas
19.03.2023 5 z 5

Jedno velké uf. Díky bohu za to, že i když mám doma puberťáka, nejsem na knížky typu násilí na dětech nějak citlivá, protože jinak bych tohle rozhodně nepřečetla.
Billy je kniha napsaná dokonalým stylem - sledujeme tu myšlenkové pochody nejen únosce a sadistického vraha Royala, ale i myšlenky Billyho, který si velmi rychle uvědomil, že mu jde o život. Na stejné vlně pozorujeme absolutní bezmoc v rodině, která pátrá po Billym na vlastní pěst během psychického zhroucení, protože jeho sestra je přesvědčená, že už je prostě mrtvý. Matka rvoucí si vlasy do krve, vrah, který zavřel Billyho do "černé komory" a Billy, kterému jde o přežití.
Je tu pár brutálních nehezkých scén, ale jinak je to dokonale vystavěný psychologický thriller. Konec mě dostal do kolen. Tohle si dejte, kam se hrabou nové thrillery, které Billymu nesahají ani po kotníky.

aydam
12.05.2022 4 z 5

Drsný, napínavý příběh statečného Billyho a vyšinutého psychopata.
Největším neštěstím týraných dětí bývá, že nepřestávají doufat, dokud nepohasne poslední paprsek jejich života.

"Nejsmutnější vzpomínky jsou právě ty, které postrádají nádherné okamžiky tehdejší přítomnosti."
"Člověk se cítí svobodně jedině tehdy, pokud na světě najde místo, kde může bez obav provádět cokoli podle svých představ a choutek."

Roseblood
05.01.2021 5 z 5

Rereading Billyho po více jak 19 letech a má to grády jako tenkrát. Syrové, brutální, nervy drásající čtení, které rozhodně není pro všechny.

Je to mrazivá, syrová kniha. Barton je opravdu démonický, jeho vyšinutost je opravdu dobře popsána, taková sonda do mysli pedofila. Poprvé jsem ji četla dávno, ještě na základní škole a musím uznat, že se mnou pořádně zamávala, vyvolala hromadu tísně a takový vnitřní děs.
Po letech teď, když jsem ji četla znovu na mě pořád ještě působí. Je to knížka, na kterou nikdy nezapomenu.

Hodnocení: 5/5*

Rollman
01.08.2020 5 z 5

Billy je velice zajímavá, sýrová kniha, která mnoha lidem nedá spát. Musím se přiznat i mě, jako hororového milovníka dokázala na mnoha stránkách nepříjemně znechutit. Každopádně, napsaná je skvěle a nechtěl bych zažít nic z toho co zažíval jak Billy, tak jeho rodiče. Doporučuji, přečteno na jeden zátah. Teď zas opět zpět k něčemu víc nereálnému :)

MAVIS66
28.07.2020 5 z 5

Mrazivé, zvrácené, šokující...

Artep25
02.05.2019 4 z 5

Brr normálně mně mrazilo ¨.Kdo máte děti ,tak to snad ani nečtěte ....

Ivan Kučera
22.04.2019 5 z 5

Dokonalý psychotriler, oproti ktorému sú regulárne horory Kinga, Koontza, HPL, Poea alebo Howarda neškodnými a smiešnymi rozprávkami pre malé deti na dobrú noc. Realistický, naliehavý, obludný, intenzívny a maximálne uveriteľný (a teda realistický a tým pádom desivo mrazivý) príbeh o pedofilnom únoscovi detí, o Billym, o jeho rodine a o policajtoch a agentoch, ktorí sa snažia prísť na stopu beštii, ale je značne otázne, či sa im to podarí (resp. či sa im to podarí včas). A ak aj podarí, nebude svojím spôsobom neskoro? Čo ak škody spáchané na Billyho psychike dosiahnu takých obludných, strašných rozmerov, že navždy skončí v starostlivosti odborníkov? Niekedy sa totiž človeku stanú také otrasné veci, že je možno lepšie, aby zomrel. Čudujem sa, že kniha dodnes nebola sfilmovaná; koncom 20. storočia som dúfal, že sa tak stane a hlavné úlohy stvárnia Wayne Knight a Haley Joel Osment (ktorý bol vtedy v móde vďaka trháku Šiesty zmysel). Skvelé je, že Strieber príbeh poňal vskutku veľkolepo: sledujeme ho nielen z pohľadu ústredného (fantastického!) Billyho, ale tiež sériového vraha, rodičov, súrodencov, polície, agentov FBI. Toto nie je "len" triler. Toto je čosi viac. Verte mi.

bilaholubice
23.03.2018

Tuhle knihu jsem četla jako teenager a mám pocit, že ve mně zanechala takovou tu vnitřně skrytou hrůzu, která by tam být neměla...a teď mám dost strach o vlastní děti...bojuju sama se sebou, jestli si ji přečíst ještě jednou a "odmytizovat" si ji, ale asi to nedám, pár scén mám dost živě v paměti...je to popravdě dost hrůzostrašné. Ale bohužel i takoví lidé jsou mezi námi...

bubka
17.11.2017

strašný příběh přesvědčivě napsaný... a někdo jej pochopil jako příjemnou detektivku?
zničující utrpění dítěte a už si nevzpomínám: tak to mi hlava nebere.

davas
14.12.2014 4 z 5

celkem dobrá kniha,velice dobře se četla

Jack Bauer
15.08.2013 3 z 5

Už si moc nevzpomínám o čem to přesně bylo, ale po Společenství a Proměně to bylo o hodně slabší.

Alena_S
23.07.2013 4 z 5

Už to nějaký pátek je, co jsem to četla, ale pamatuju si, že se po tom neusíná moc dobře.