Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326998/bmid_konec-hlidky-RPY-326998.jpg 4 1005 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Šílený vrah je zpátky a plánuje krutou pomstu Napínavý román Konec hlídky je působivým závěrem detektivní trilogie, která se stala bestsellerem deníku New York Times a jejíž první dvě části – Pan Mercedes a Právo nálezce –v nakladatelství Beta nedávno vyšly. Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nepravděpodobné, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

Vesmich
30.11.2021 4 z 5

No tak kdo by tak asi jiný, než Kingův Brady Hartsfield, mohl zvládnout proslulé zapůjčení Bábi Zlopočasné? Ta to ovšem uměla i s včelami! Brady netrénoval odmala, takže to nemělo ten efekt. Billova kapela už se taky celkem neměla kam posouvat, jestli to tedy mělo někdy skončit, ale některé vedlejší postavy přinesly oživení.

Light22
26.11.2021 4 z 5

Líbí se mi, že King si počkal celé dvě knížky klasické detektivky, než spustil svojí Kingovitost a vytvořil klasiku na jakou jsme zvyklí. Pro čtenáře Pana Mercedese je to povinnost, ale kvalit prvního dílu nedosahuje.

koubin007
08.11.2021 1 z 5

Slabý a snadno předvídatelný děj. Nudné to nekonečné vysvětlování videohry a těch nesmyslů kolem, přišlo mi to jako nastavovaná kaše, kterou se mi nešlo prokousat na konec. Motiv sebevraždy děti ok, ale co dál - dal už nic nepřišlo? Po téhle knize mi v hlavě nezůstane žádná vzpomínka.

viweb
31.10.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Krásně namluveno, příběh mi přišel malinko přitažený za vlasy, ale klasická "Kingovka" Doporučuji!

boxas
14.10.2021 4 z 5

King uměl a umí vystavět dobrý, napínavý příběh. Tento není výjimkou.
Na mě je však kniha svým námětem příliš smutná, až depresivní.
Billa Hodgese s Holly Gibneyovou jsem si oblíbila, zvlášť toho sedmdesátiletého umanutého pragmatika Billa, tak asi bych Konec hlídky s čistým svědomím nedokázala doporučit někomu s určitými zdravotními problémy.

jfialova
11.10.2021 3 z 5

Poslední díl série pokládám za nejslabší. Děj se hodně vlekl, další události byly předvídatelné, do toho chudák Kermit už fakt nebyl ve formě... Ten nápad s hracími konzolemi mě taky nějak zvlášť nechytil. Autor se nedá zapřít, styl vyprávění je jako vždy výborný, ale oproti předchozím knihám ze série musím jednu hvězdu ubrat.

killy
03.09.2021 3 z 5

Závěr série je pro mě zároveň nejslabší knížkou. Opět mistrně zvládnuté postavy, sympatický tým klaďasů proti vyšinutému magorovi co se neštítí zabíjet nevinné děti... Kolik životů musí vyhasnout než - a jestli vůbec - udělá psychopat osudovou chybu? Napětí sice trošku pokulhává, protože tak nějak celou dobu víme co se děje ale i tak je závěr slušný a uspokojivý. Takhle série se mi tak líbila že jsem musela dokoupit i další knihy s Holly - Outsider a Když teče krev. Rozhodně stojí obě za přečtení. Jo a Holly pořád nekouří :D

Patrik02
29.07.2021 5 z 5

Závěr trilogie je oproti dvěma předchozím dílům sice trochu slabší, ale sakra, já si starýho Kermita Hodgese oblíbil. V konci jeho hlídky se opět vracíme k již známému Bradymu Hartsfieldovi, psychopatovi, který se Vám dostane pod kůži i do hlavy. A to doslova. Super trilogie. Díky, Stephene.

Lindulinek
02.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Mateo67
27.04.2021 5 z 5

Tak na toto jsem se těšila. Od prvního dílu na druhý moc a od druhého na třetí ještě víc. A dostala jsem, co jsem si přála. A těžko se mi loučilo, protože Holly s Billem mi nečekaně hodně přirostli k srdci (asi nejsem výjimka). Je na pováženou:-), že si u thilleru nejvíc užíváte klidných scén z detektivní kanceláře a s napětím čekáte ne na to, co šílený a zvrácený Brady zase provede (a že se teda snaží), ale jak bude jiskřit další dialog našeho trojlístku a kam děj posune jedinečný pohled na věc každého z nich.
Tvrdí se, že King je král hororu. Nepolemizuji s tím. Ale pro mě se stal králem postav, jejichž charaktery dokáže tak mistrně vykreslit.

Martial
09.04.2021 5 z 5

Opět výborná, hodně zajímavé zakončení minisérie.

Krukron
21.03.2021 5 z 5

Pěkná detektivka, škoda, že jsem začal posledním dílem série ????????

VeruMalfoy
14.03.2021 5 z 5

Tato kniha byla má první od Kinga. Já vím, je to poslední díl série, ale dostala se ke mě jako první. Moc se mi líbila, protože ji zatím nemohu porovnat s žádnou jinou knihou, kterou napsal. Příběh byl napínavý a velice smutný. Kniha byla plná nadpřirozena, ale i krásné detektivní práce.

Irika
26.02.2021 5 z 5

I třetí část série jsem měla jako audioknihu a jsem nadšená. Jestliže jsem v prvních dvou dílech jsem oceňovala reálnost příběhu a absenci nadpřirozena, tak tady je to přesně naopak. Milovníci Kingova tajemna si přijdou na své. Ale nebylo to na škodu, i když pro realistu jako já hůře uvěřitelné. Přesto jsem se do příběhu vžila, postavy jsou krásně vykreslené, děj napínavý, trilogie jde do finále a čtenář / posluchač se rozhodně nenudí.
Jen závěr mě zamrzel a zklamal, čekala jsem ho trochu jiný, ale King se holt s nikým nemazlí. Tak jako život.
Doporučuji.

DaymondeuX
16.02.2021 3 z 5

Vyuziju tento komentar k necemu, co jsem pred tim sam hledal. Da se Konec hlidky cist jako samostatny dil, bez znalosti predchozich knih?

Strucna odpoved: ANO.

Dodatek: Kniha dejove navazuje na konec Pan Mercedes, ALE vsechno podstatne je v ni shrnuto a vysvetleno znova a Konec hlidky nepredpoklada, ze jste cetli cokoliv pred tim. Neni to horor, neni to ani klasicka detektivka, spise kratky, dobre napsany a lehce stravitelny thriller, jez si muze precist i vase mama, ktera by se Kinga jinak bala. Kdybych mel neco vytknout, bude to konec. Prisel mi trochu uspechany, v naprostem finale prilis slunickarsky (rekneme, ze ja bych ho tam nechal lezet) a navic s ukazkovym deux ex machina.

pazdy15
18.01.2021 5 z 5

Naprosto mě tato série bavila... taková škoda že už je konec :( Hodgese jsem si oblíbil moc, stejně tak jako jeho 2 pomocníky. A strašně mě potěšil ten konec, jak to dopadlo s Holly :) 5 z 5!

klarkys
10.01.2021 3 z 5

To už mi přišlo i na Kinga přitažený za vlasy. Holly, Brady Hartsfield i ta hra.
Škoda, kazí to dojem z celé trilogie.

WonderNika
21.12.2020 5 z 5

Dočítala som so slzami v očiach! Neskutočná trilógia! Hltala som jednu knihu za druhou, stranu za stranou!
Bill, Holly a Jerome mi budú veľmi chýbať.
...a teraz sa vrhnem na seriálové spracovanie a uvidíme, či to stojí za to. :)
UPDATE
Seriál ma prestal baviť už v pilotnej časti..zdĺhavé nedôležité scény a prekrúcanie hlavných údajov z knihy fakt kazili dojem.

bukiet
24.11.2020 4 z 5

Potvrdilo se, co se dalo tušit od půlky druhé části, nejde o sérii tří románů, ale o román jeden, rozdělený na tři části. Ta druhá část má sice vlastní příběh, ale přesto slouží především k dalšímu prohlubování hlavních postav a hlavně má za úkol být katalyzátorem času mezi první a závěrečnou částí. V posledním díle navíc pochopíme, že to celé ani není jen obyčejná detektivka, protože King se vytasí s oblíbeným metafyzičnem. Nakonec ani nevadí, že příběhy nejsou moc originální a vy pořád máte pocit, že jde o variace již viděného, či čteného. Myslím, že je to variace příjemná.

capricorn__
23.10.2020 1 z 5

Na mě celá trilogie působí strašně strojeně a neoriginálně. (A ta reklama na Spotify v první knížce...?) Jako kdyby Kingovi došly nápady, ale on měl deadline, tak sesmolil jednoduché detektivní zápletky, aby vystačily na tři dost průměrné knížky. (Vyšetřovatel s psychickými problémy? Jeho kamarádka? Pošahaní vrazi? A dál...?) Ty jsem sice přečetl dost rychle, ale stejně tak rychle jsem na ně zapomněl. A to se mi u Kinga nestalo nikdy, protože má (obvykle) neotřelé a zajímavé nápady. V žádné knize nebylo nic, co mi utkvělo v paměti a upoutalo pozornost.