Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/bmid_konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4 1005 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

tereza1198
12.11.2019 3 z 5

Pořád napínavé a mistrně napsané, ale ten přechod v nadpřirozeno mi vůbec neseděl. Raději bych zase detektivní příběh.

Snowflake2000
16.10.2019 4 z 5

Zajímavá detektivka s prvky nadpřirozena. Poměrně jednoduše čitelná ne přiliž složitý příběh.

Gordonlord
25.09.2019 3 z 5

Totálně tuctová a obyčejná detektivka s mysteriózním nádechem, navíc poměrně odfláknutá a unavená. Z šedého průměru nudy tuhle tuctovku vyzvedává neodolatelný spisovatelský šmrnc mistra Kinga., který tentokrát i z vody uvařil ne úplně nejhorší polívku,

danny_21
21.09.2019 3 z 5

Upřímně, s výjimkou prostředního dílu, mě tato série o d. v. v. Hodgesovi a jeho posedlostí pomatenou myslí psychopata Bradyho nijak zvlášť nenadchla a třetí díl považuji snad za úplně ten nejslabší, jakoby mistr už dovařil z vody nutnosti. Ústřední kladná trojice mi k srdci nepřirostla, Mrtvě zónový náměť netáhnul a co mě odrovnalo, byl mizerný a odfláknutý konfrontační konec včetně úplného sterilního zakončení do ztracena. Zklamání, víc než průměr to u mě není - 60 %

Ales.BD
18.09.2019 4 z 5

Důstojné zakončení. Myslím, že rozhodně lepší než dvojka.

Triplex
18.09.2019 5 z 5

Zakončení skvělé trilogie. Upřímně, na konci 2. knihy jsem se bála. Pan Mercedes se mi líbil velmi a i díky tomu, že neobsahoval nic nadpřirozeného. Konec hlídky už naopak silně nadpřirozený je, ale musím říct, že mi to nevadilo. Nebylo to nijak přemrštěné, jako jiné z Kingových knih. (Hlavně jejich konce.) Proto tleskám!

soupik2012
01.09.2019 5 z 5

To nejlepší na závěr. Je první věta která mne na konci této knihy napadla. King se při psaní této knihy vrátil k tomu co z něj v mých očích dělá krále všech spisovatelů. Opravdu je to mistr mystiky a tajemna. Byla jsem přesvědčena o tom, že vím jak celý příběh skončí a na ten závěr jsem se moc těšila. Ale bylo to samozřejmě úplně jinak. A bylo to mnohem lepší. Jak jinak. Audiokniha stejné obsazení, takže nic nového. Celá trilogie je po audio stránce odvedena naprosto mistrovsky. Pan Kanyza na podtrženou jedničku.

ddkk
23.08.2019 5 z 5

Výtečné završení trilogie s Hodgesem, Holly a Jeromem. Nejsem zrovna příznivcem hororů plných duchů, ale v tomto případě jsem Kingovo vykročení do nadpřirozena docela uvítala. Kniha má spád, šťávu a jak již níže řečeno, strhující závěr. Pro mne výborná kingovka a doporučuji celou trilogii.

Laylak
24.07.2019 5 z 5

Cela trilogia sa mi velmi pacila. Solidny a napinavy zavrecny diel. Za mna super.

iLuciferie
19.07.2019 4 z 5

S celou trilogií jsem moc spokojená - zajímavé, pěkně napsané a akorát tak dlouhé příběhy. Řekla bych, že je takovým geniálním kompromisem mezi Kingovými skvělými ječ někdy krátkými povídkami a zajímavými ale zdlouhavými romány.
(Z celé série se mi nejvíc líbil druhý díl, pak tento a první vlastně ve finále nejméně, ale všechny jsou hodně vyrovnané.)

85098211
14.07.2019 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší část této Kingovy trilogie. První dvě knihy mne tolik neoslovily, i když první byla také dost dobrá, ale určitě nejslabší se mi zdál druhý díl. Zato v poslední knize série se autor doslova vyřádil a opravdu ukázal, co umí ;-). Příběh je tentokrát napínavý a strhující v podstatě po celou dobu. A já jsem se nenudila ani chviličku. Kromě toho zápletka fakt originální :-). Závěr knihy je jedna velká jízda a nedá se od něj odtrhnout. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem a doporučuji!

astroweb
07.07.2019 3 z 5

Kingovy detektivky se mi líbí víc, než horory apod. Tahle ovšem byla trochu k tomu blíže.

Karnager
19.06.2019 4 z 5

ze začátku jsem nechtěl dát víc jak tři hvězdy, říkal jsem si že ten začátek je docela slabý, ale pak začala atmosféra pěkně houstnout..
první díl byl taková tuctová detektivka a druhý měl pořádnou šťávu, třetí díl je jiný, ale druhému se vyrovná. Klidně by mi stačila knížka s dalším normálním magorem, ale jeden abnormální neuškodí. Sice mám radši happyendy typu zhubni nebo dlouhý pochod..a ten závěr..to už byla životní realita sama..

LOTR22
31.05.2019 4 z 5

Celkom slušné zavŕšenie trilógie.
Videl som aj seriál, ktorý sa však od knihy poriadne odklonil.
Kniha je určite lepšia.

Nerevanin
26.05.2019 4 z 5

Dobré. Myslím ale, že by to bylo lepší, kdyby se vynechaly nadpřirozené prvky a zaměřilo se spíš na sílu sugesce a manipulace.

zpevSusannah
23.05.2019 2 z 5

Víte, čeho jsem si všimla? Že v závěrech některých svých knížek Kingovi malinko přeskočí a do děje vloží něco šíleného. Něco, co mi hlava nepobere, něco, co ve mně vyvolá pocity typu "to jako myslí vážně??!!". Tento pocit jsem poprvé zažila u TO...
Když jsem ale začala s touto sérií, byla jsem celkem mile překvapena, jak si umí King poradit s prostým tématem - detektivka. Byly to pro mě sladké čtenářské lahůdky, taková ideální četba do metra. Ale teď? Opravdu vám to nepřipadalo už moc? Všechny ty rybičky, záblesky, střídání těl a podobně? Hmmmmm, nevím, nevím...
Jedinou kliku má King v tom, že jeho tvorbu miluju a ledacos mu odpustím. :-)

neonknght
29.03.2019 2 z 5

První i druhý díl super, ale tady je hodně zznát, že už to psal kvůli termínu. Nápad celkem dobrý, ale nebylo to psané s chutí a láskou. Škoda.

Metalizza
17.03.2019 5 z 5

Trilogie Pan Mercedes je velice žravé čtení a Kermit William Hodges hrdina až do konce.

opic 12
09.03.2019 3 z 5

Sebevražda nebolí...
Konec bolesti.Konec strachu.Už žádný vztek.Už žádné pochyby.Už žádné pachtění.Mír mír mír.Geneticky naprogramované myšlenky tam jsou.Když se něco sere,může se to srát ještě víc.Tohle téma se Kingoušovy vydařilo a skvěle se s tím popral a skvělo to prsknul do právě Konce hlídky.
Konec hlídky je typičtina jak vyšitá pro Kinga jako takového.Takže většina fanoušků si pošmákne a natěšeně vydechne "ach" mistr je zpět se svojím oblíbeným nadpřirozenem.
Pro čtenáře kteří opět čekali drsnou školu (mercedes,nálezce) by mohlo jít o menší zklamání.Upřímně bylo.Mám spíše v pácu ty reálnější věci.
Proč mě to připomíná Mrtvou zonu...hmm.Někdy docela hokej v postavách.Nedořečené.Plné náhod.Spousty věcí se řeší pomocí internetu (no jasně je přeci 21.století vole ! ) kapánek to,ale skřípe,doslova dějově irituje. Časté opakování frází a celých vět.Čtenář kterej ted neslez zrovinka z hrušky to přeci od začátku ví vo co go,tak proč se mu to pořád předhazuje.Už to nemělo tu pečlivost předešlých dílů.Utapkaný,urychlený konec tomu nepřidá.Klišé vedle sebe jak růžový medvídci,tak k sakru proč ? (např.Jerome na skútru) předvídatelný jako když po jaru přijde léto :) Aspon je tu King.Autor,který se usmívá nad korektností a proto se zatím sebevraždit nebudu.
Po šmakulozním Panu Mercedosovy,výtečné Právo nálezce a prominte mi v uvozovkách pouze klasicky dobrým (rozuměj průměr) románem Konec hlídky.Takže vypínám rádio (zakázali Jacksona) a s vědomím,že svět jde do kopru,jdu radši číst něco dalšího z pera Krále napětí.Toho nám snad na index nedaj.
Já jsem taky čekal víc,zas nemáme nikdo nic.

Anushka1
26.02.2019 4 z 5

Ve třetím díle trilogie se konečně objevují paranormální věci, jako je ovládnutí lidské mysli. Pořád je to detektivka, ale už je z toho pořádně cítit King. Prostě je to tak divné, až je to super. Co se týče zábavy, tak bych poslední díl srovnala s druhým. Z trilogie se mi nejvíce líbila první kniha Pan Mercedes. Ale celkově je celá série hodně čtivá. Nevíte, jestli fandit trojici těch "dobrých" nebo Bradymu. Co si budeme povídat, on je jako hlavní padouch geniální. Doporučuji i seriál, tedy alespoň jeho první řadu. Postavy jsou tam dobře ztvárněny, hlavně ústřední dvojice Brady - Hodges.