Konec hlídky

Konec hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/bmid_konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4 1005 198

Bill Hodges série

< 3. díl

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The End of Watch , 2016

vitez21
19.04.2018 4 z 5

Stylově zakončená trilogie, i když z mého pohledu asi ten nejslabší díl. Brady se (ne)vrací a našel způsob, jak podnítit další zvěrstvo. Bohužel na mně až moc fantastický způsob. Přesto mi bude tahle trojka "detektivů" chybět než si celou trilogii třeba za pár let přečtu znovu......což určitě udělám.

veronika5879
10.04.2018 3 z 5

Z této trilogie se mi tato kniha líbila nejméně...zajímavé téma, ačkoliv jsem nečekala, že se příběh vyvine zrovna tímto směrem. S knihou jsem neskutečně zápasila, ne a ne ji dočíst. Nakonec se povedlo, ale dojem na mě neudělala. Konec se mi též úplně nezamlouval. Za mě z této série vítězí na plné čáře první díl, pak už to šlo jen z kopce.

topipig
29.03.2018 5 z 5

A je tady závěrečná část trilogie o detektivu Hodgesovi a jeho partě. Zpočátku jsem myslel, že Kingovi dochází dech, aby se asi v polovině všechno strašlivě zvrhlo a já si ihned uvědomil - Sakra, dyť tohleto je přesně King!!! A já na to vždycky zapomenu, že si autor pěkně čtenáře připravuje, aby mu vzápětí nečekaně dal pořádnou ránu do tváře a pěknou kopačku rovnou na solar. Potom už dychtivého fanouška nenechá vydechnout až do závěrečných stránek, které jsou vždycky totálně vygradované, a ne jinak je to i u Konce hlídky, kde jsem poslední listy knihy vyloženě zhltal! Všechno do sebe krásně zapadlo a mě jen mrzí, že to všechno už skončilo a psychouše Bredyho nebo Kermita si můžu už jen znovu připomenout navrácením k této výtečné trilogii.

Lussssinda
20.02.2018 3 z 5

A jsme zpět u Kinga...první díly vypadaly jako že King nesklouzne do svých klasických výmyslů, ale jsme zpět. Ale i přesto byla kniha napínavá a čtivá.

Monnyska
03.02.2018 4 z 5

Napínavé do poslední tečky :) mrzí mě, že to skončilo. Na druhou stranu musím podotknout, že tento díl nedosahoval takové kvality jako dva předchozí díly, i když byl děj promyšlený, už mi to přišlo spíše jako vykonstruované shody náhod a štěstí. Každopádně, kdo četl předchozí dva díly, je to pro něho nutnost. Snad jen mě mrzí, že nevím, co bude dál dělat Jerome, nebo mi to nějak uniklo? :) Taky jako čtenář bych si snad i zasloužila, jak profesionálně pokročila Krásné šedé oči :)

JarousFCB
02.02.2018 3 z 5

Asi nejlepší díl z triologie. Kniha je velmi čtivá a po pomalejším začátku i napínavá. Konečně taky obsahuje nějaký mysteriózní prvek, který pro mě dělá z Kinga kinga spisovatelů. Hlavně kvůli konci předchozího dílu, který toto naznačoval, jsem si ji koupil a těšil se na ni. (A taky abych měl doma všechny tři :D ) Ale už jsem od něj četl mnohem lepší knihy, takže za mě 60%.

Toffee
23.01.2018 4 z 5

Výborné, King nezklamal. Zpočátku jsem sice cítila určitou nelibost, že je v "normální" detektivce nějak příliš moc paranormálna, ale pak jsem nad tím mávla rukou a užila si čtení. Brady je fakt zmetek k pohledání a nešlo nedržet Billymu a Holly palce, ať ho konečně zastaví. Skvěle vystiženo, jak snadné je manipulovat (nejen) s teenagery.

NADEI
10.12.2017 5 z 5

Skvěle zakončená trilogie. Ze začátku se nic moc neděje, kniha se probouzí, stejně jako Bradyho zvrácená mysl a nedá spát.

smazenaryba
23.11.2017 3 z 5

Kermit je zasa nasračky, ikeď tentokrát to nieje kôli depresiám a nadváhe. Nie že by som mu to prial, ale ako postava tak (podobne ako v prvom dieli) funguje lepšie. Hodges trpí a stupňujúce sa bolesti pomáhajú gradácii aj tam, kde príbeh samotný pokrivkáva a autor si pomáha klišé. Bradyho plán, ako pár stoviek deciek dokopat k samovražde je rafinovaný a ako pomyselný klimax celej trilógie funguje super. Zostal však pocit, že knihu zbytočne brzdia okaté žánrové kľučky. Inak fajn, záver priniesol pocit naplnenia, ale už stačí Stephen, daj si od detektíviek fajront.

Z pohľadu trilógie hodnotím prostredný diel ako najsvojskejší, teda aj najlepší, ale inak každý diel mal svoju tvár a fungoval samostatne. Len si nemyslím, že by som sa stal Kingovým fanúšikom vďaka tejto trilógii. Neviem, či by som ho vôbec začal čítať.

jan0504
26.10.2017 4 z 5

Celkom slušný koniec trilógie :-)

1972Sixo
24.09.2017 4 z 5

Tradične skvelo napísané. Len to už nemalo taký ťah na bránku ako predchádzajúce 2 diely a napätie sa rozbehlo až na posledných 100 stránkach. K fakt dobrému mysterióznemu thrilleru mu chýbalo trochu pritlačiť na pílu. Trochu tam bolo cítiť nápady "staršej" Podpaľačky, len v obrátenom garde. Ale stále je to starý dobrý King.

Leusee
11.09.2017 3 z 5

Za mě nejslabší díl z celé trilogie. Trochu mě zklamalo, že příběh, který byl od samého začátku reálný, se změnil na takové sci-fi, kde se objevuje telekineze a možnost ovládnout mysl člověka pomocí hry. Znovusetkání Hodgese a Bradyho podle mě také mohlo být více rozvinuté a čekala bych to trochu akčnější. Ale jinak závěr se mě samozřejmě dotkl, protože za ty 3 knihy mi postavy přece jen přirostly k srdci.

TomTomis
23.08.2017 3 z 5

Dočteno. Sice mi to trvalo poněkud déle, ale asi to bylo díky jiným vlivům, než že by se mi to nelíbilo. King se dostal opět do své typičtější polohy se záhadnými prvky. Kniha je v závěru docela smutná, ale takový je život.

Faila
17.08.2017 4 z 5

Zvláštní je, za jak krátkou dobu se mi postavy dokázaly vrýt pod kůži - a dost hluboko na to, abych po přečtení třetího dílu cítila hluboký smutek, že už je konec.
Detektivka se Kingovi povedla, napětí udržoval po celou dobu a ani je nemusel uměle a nějak hloupě natahovat - celé to tak nějak přirozeně plynulo, spíš jako film než jako kniha. A těch emocí, tak patřičně patetických a sladkobolných.
Hlavního záporáka šlo podle mě trochu více vyšperkovat, z něj na mě vůbec nešel strach - spíš mi přišlo zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody a co zase vymyslí... Ale ani on, ani jeho konec na mě nijak silně nezapůsobily.
A za to, že v trojce sklouzl King k paranormálním jevům, jsem moc vděčná - právě to něco tajemného a děsivého jsou věci, které mám na Kingových knihách ráda.

verjan2
07.08.2017 5 z 5

Výborné zakončení celé série.
A Bill s Holly se pro mě stali jedním z nejsympatičtějších "detektivních párů". Moc se těším na jejich filmovou sérii v podání Brendana Gleesona a Justine Lupe.

lucik2773
06.08.2017 3 z 5

Super trilogie. Nejvíce se mi líbil první díl a pak už to šlo trochu z kopce, proto tři hvězdy.

Darleen
06.08.2017 3 z 5

Tohle je poprvé, co nějaké "kingovce" dávám jen tři body, ale bohužel to jinak nejde. Konec hlídky je nejslabší část trilogie, vůbec jsem se nemohla začíst, rušilo mě neustálé opakování některých věcí i dialogů a odkazování na předchozí díl. Upřímně řečeno, jsem ráda, že se celý příběh uzavřel a jen doufám, že se někdy do budoucna nedočkáme pokračování s Holly jakožto hlavní postavou.

Christo
03.08.2017 4 z 5

Zdařilé zakončení Kingovi thrilogie a nového literárního žánru- detektivního hororu. Když už je taková poptávka po detektivkách :-)

momo01
02.08.2017 4 z 5

Skvělé zakončení skvělé trilogie... Jako vždy King dokonale popisuje myšlenkové pochody jednotlivých hrdinů, přesně a do detailu uvádí symptomy nemoci (až tolik, že to s hlavním hrdinou bolí i čtenáře) a navíc dodal knize další rozměr tím že vložil reálné číslo na Národní linku pro prevenci sebevražd. (Platnou v USA- nakladatel pro ČR neaktualizoval).

gemi
13.07.2017 4 z 5

Důstojné završení trilogie o detektivovi Hodgesovi, jeho partě a magoru Hartsfieldovi. Není tak strhující jako druhý díl, ale do popředí vstupují sci-fi prvky a hlavní roli stejně jako v prvním díle hraje Brady Hartsfield.

Český překlad je bohužel poznamenaný úchylkou překladatelky Lindy Bartoškové, která má obsedantní potřebu referovat o pánských botách jako o "střevících", kteréžto označení se už dobrých dvě stě let nepoužívá. To ale Bartoškové (ani nakladatelství Dobrovský - BETA) nevadí. Čtenář může být vlastně rád, že Bartošková nepoužívá výraz "škorně". Je velká škoda, že takto kazí Kingovo dílo a nutí čtenáře místo nad příbehem dumat nad myšlenkovými pochody překladatelky.