Na planetě upířích zombií

Na planetě upířích zombií https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28311/bill-galakticky-hrdina-na-planete-upirich-zombii-28311.jpg 3 27 4

Bill, galaktický hrdina série

Nejbláznivější dobrodružství všech časů a vesmírů Je dokonalým mezihvězdným kavaleristou: velký, silný a vlastní dokonale vymytý (vypitý) mozek. Prostě perfektní hrdina: ochotný udělat cokoliv, aby si zachránil krk. (Jedna z mála částí těla, která je původní.) A znovu povýšil. Stal se vojenským policistou na hvězdném korábu. To vypadá dobře. Jedinou jeho povinností je – střežit posádku vězňů na cestě ke kosmickému vrakovišti. Nemůže být nic jednoduššího. Co na tom, že kapitán je šílenec? Všichni důstojníci těžcí magoři? Může se snad něco stát?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Classic And

The Planet of the Zombie Vampires , 1991

TERRORDROME
01.05.2023 2 z 5

Za mňa rozhodne najhorší galaktický Bill! Názov je rozhodne epický a začiatok sľubný, keď je Bill prevelený na loď transportujúcu väzňov, pričom väzni zároveň slúžia aj ako posádka a sú ozbrojený viac než ten čo im má robiť dozorcu. Plus tam velí šialený kapitán čo všetkých núti jesť nonstop iba hnusnú zeleninu, zatiaľ čo sa sám napcháva steakmi, čo musí skončiť iba vzburou. A potom sa to úplne pokaká! Zaujímavé je, že každý diel galaktického hrdinu Billa to hnojí svojim vlastným spôsobom, jeden je príliš repetitívny, ďalší zas stavia na čo najviac od veci náhodných nezmysloch a tu zas autori proste urobili kopírku Votrelcov a humor je založený na tom že emzácke beštie majú oranžové kožuchy a hrdinovia pri prehrávaní jednotlivých scén z filmu tlačia blbé kecy. Nič z toho nebolo príliš vtipné, skôr ma len nasieralo svojou galaktickou bezzubosťou a nápadmi na úrovni žiakov základnej školy. Najviac to zaklincoval úplne z riti sa vynoriaci Činger Eager Beager, pretože ten sa musí zjaviť v každom dieli, aj keď to nedáva žiadny zmysel. Keby som z toho chcel niečo vydolovať niečo pozitívne, tak okrem celkom zábavných postáv troch hašteriacich sa klonov a miestami náhodne sediacich hlášok by to bola snáď len pasáž parodujúca filmové klišé o tom ako sa hrdinovia v hororoch radi v temných chodbách rozdeľujú a pátrajú osamote, čo je tu spôsobené čímsi v ovzduší, ale je to len jednorázové a už sa neobjaví. Dosť slabota.

frantisek8863
26.04.2022

Nemohu hodnotit, nedokázal jsem tuhle sci-fi parodii dočíst. Kniha nezaujala a budu se jejím dalším pokračováním cíleně vyhýbat.

Luigi1
14.02.2021 5 z 5

No konečně se to trochu pohnulo k lepšímu.Pěkně se to čte a film si myslím,že jsem viděl,dobrý knžka lepší.

Makoves
02.10.2014 5 z 5

Zábavné, čtivé, skvělé. Autoři se nechali inspirovat slavným sci-fi filmem. Tuším, že vetřelec to byl a vznikla tak perfektní parodie.

Autoři knihy

Harry Harrison
americká, 1925 - 2012
Jack C. Haldeman
americká, 1941 - 2002

Kniha Na planetě upířích zombií je v