Bili nás pruty železnými

Bili nás pruty železnými https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125077/bili-nas-pruty-zelez-125077.jpg 3 1 1

Drobný chronologický kalendář čím český národ prošel od roku 1939- 1945. Je to od uzavření českých škol a vražd studentů.,atentát na Heydricha,vypálení Lidic podle líčení svědků,smrt písničkáře Karla Hašlera,poprava Vladislava Vančury,prostý bylinkár z Lysé hory, který se dělí o šibenici s partyzánem jemuž poskytl úkryt.

maryzka
10.06.2012 3 z 5

Tahle kniha byla pro mě překvapením před rokem 1989, dnes nevim, ale pokud by se někdo něco chtěl dozvědět o válce tak doporučuji. Spíš tuto knihu koupíte v antikvariatech. Mimochodem byla jsem překvapena ,,Lidicemi" Dočetla jsem se že to přežil jeden člověk, tak jsem se o to zajímala, bohužel jsem se to dozvěděla až nyní když byl natočen film ,,Lidice". Ovšem na internetu v sekci,,Den kdy se stalo ,.....,byla zmínka o tom že by to mohli teoreticky přežít dva lidé- vězen František Seidl a ten druhý ( bohužel když se to stalo tak se ukrýval v křivoklátských lesích, ale bohužel byl nacisty dopaden. No snad mě to někdy vysvětlí pan Stanislav Motl.

Část díla

Ladislav Narcis Zvěřina
česká, 1891 - 1980
1945  60%Bili nás pruty železnými
1948  0%Pod svatým Mikulášem
1926  0%Levoča
1937  0%Šest malostranských
1944  0%Noc na Krásné horce

Kniha Bili nás pruty železnými je v