Bílí baroni

Klasické a oblíbené dílo české literatury Černí baroni má svého následovníka v knize z prostředí vojenských lékařů s názvem Bílí baroni. Autor Jiří Kučera byl sám studentem medicíny na vojenské škole. Knihu doplňují ilustrace Petra Urbana. Kniha zavede čtenáře do nedávno minulé doby normalizace. Fakulta vojenské lékařské školy v Hradci Králové je dějištěm úplného ohňostroje gagů, skečů a absurdních situací. Hlavního protagonistu Michala Kunce sledujeme od nástupu do přijímače lopotným studiem až k ukončení šesti let studia promocí. Tupé prostředí armády v sedmdesátých letech dokáže Jiří Kučera proměnit v grotesku a čtenář nemá šanci vydechnout a uvolnit mimické svaly ztuhlé smíchem. Ukáže se, že hlavní předností medika, který nechce skončit s mozkem zeleným jako skokan či jiná žába, je výřečnost. Schopnost ze všeho se vykecat zachránila hrdinovi knihy nejen studium, ale často i zadek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398264/bili-baroni-X6p-398264.jpg 4.88
Humor, Literatura česká
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Bílí baroni

ondrej.b

Tohle je prostě velkolepá sranda. Skoro na každé stránce se budete chechtat, až se za břicha popadat. Aspoň tak jsem to měl já. Ty příhody, příběhy, typy postav a vůbec všechno, je to tak dokonale do sebe zapadající, že je to prostě dokonalé. Zaručeně vám tohle zvedne náladu, i když si třeba nalistujete jen několik stran, nebo někam zaboříte prst a otevřete knihu. Spojení medicíny a vojenského prostředí boduje 100%.

Jaruš7
17.04.2018

Řekla bych - nepřekonatelné, humor z vypjatých situaci, tak jedinečný, že se to na jeden zátah nedá dát, to by už nebylo, že smích léčí, ale v tomto případě by opak byl pravdou, je ale úžasné, že i přes to bodání , ten úsměv nemizí, což je ta správně unikátní medikace.
Pro jisté psychpotíže možná nenahraditelná.
Ironie ve službách humoru v časech bývalých.
Tohle nemůžu nemít. Vřele doporučuji.

ferenc_had
10.10.2016

Skvělý román co stojí za přečtení.