Bílá tma

Bílá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366581/bmid_bila-tma-ayf-366581.jpg 4 272 103

Markéta, které nikdo neřekne jinak než Rita, se dostala do velkých nesnází. Rozvedená a bez prostředků se s dětmi musela vrátit do rodného městečka, kde začala pracovat jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Podle její kamarádky Lídy tam ale není všechno v pořádku. Jenže než Ritě prozradí svá zjištění, je nalezena mrtvá. Dům, kde teď Rita s dětmi bydlí, je v podstatě na samotě. Přesto se tam mrazivou nocí ozývá dětský pláč. Jak je to možné? A proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita hledá odpovědi a samotné jí při tom jde o život.... celý text

ivana02
08.03.2019 2 z 5

Další vybraná kniha do Knižní výzvy, tentokrát na téma Kniha s oxymórem v názvu. Knížku jsem si stejně chtěla přečíst, líbila se mi nejen obálka, ale i anotace zněla slibně. No a nic moc... Hlavní hrdinka hned na začátku najde toho pravého, její dvojčata jí neustále hlídají rodiče a navrch jsou v ději nelogičnosti. Na knize je opravdu nejlepší ta obálka.

Toňula
09.02.2019 3 z 5

Neměla jsem velká očekávání co se příběhu týče, ale byla jsem překvapena čtivostí a spádem vyprávění, hrdince zpočátku mírně nesympatické jsem od druhé půle začala docela fandit a ani konec mi nepřipadal úplně špatný, i když trošku překombinovaný. Určitě sáhnu i po jiných autorčiných knihách, protože tuto považuji za poměrně slušnou detektivku.

Drgajda
06.02.2019 2 z 5

Velice dobry napad co se tyce zapletky a jejiho rozuzleni, ale to zpracovani opravdu hrozne, ve smyslu zadny velky spisovatelsky kumst. Mela jsem pri cteni pocit, ze to pise 16-ti leta pubertalni divka.

Nikolka001
02.02.2019 3 z 5

Čtivost a rychle utíkající děj jsou plusem. Rozuzlení překvapivé, postavy sympatické.

Kerberos
17.01.2019 3 z 5

Celkem průměrná detektivkaa konec jak s červené knihovny.

babicka_amalka
16.01.2019 3 z 5

to bylo drsný... paní Hamerová asi nebude patřit k mým oblíbeným autorkám :-)

jarin58
31.12.2018 2 z 5

Ani druhá půlka neubrala na zklamání.

cérka
30.11.2018 3 z 5

Z kraje příběhu jsem byla nadšená, s přibývajícími písmenky i ustrašenější a při zvuku Meluzíny v komíně jsem se bála už i jen pohnout v křesle. Bohužel v závěru knihy mně už samotná zápletka přišla neuvěřitelná, překombinovaná a (omlouvám se) i hloupá (proto ubírám hvězdičky).

Mrňous1
23.11.2018 3 z 5

Abych byla upřímná, čekala jsem více. Hlavní hrdinka mi nějak neseděla, přišla mi jako opravdu hysterická a rozmazlená holčička, stejně tak rozhodnutí jejich rodičů a postoj její matky mi přišel nějaký zvrácený, věřím, že to tak někdo má, ale přijde mi to hrozné a nezodpovědné, postava Lídy se nakonec taky jevila jako nezralá, nakonec jsem snad nejvíce soucítila s vrahem:-) Měla jsem pocit, že zavraždit zasloužili snad všichni kolem něj:-)))

Dresia
03.11.2018 3 z 5

Zápletka s dvojčetem pořádně přitažená za vlasy, ale kniha se čte dobře, tuto autorku mám ráda.

1alena1
29.10.2018 4 z 5

Nenáročná detektivka, která se moc dobře čte. Žádné velké hrůzy, žádné složité kombinace - prostě jen fajn čtení pro normálního čtenáře. Pro specialisty na detektivní žánr je to asi málo, ale mně se to líbilo, kromě vyšetřování detektivního se tady žije i normální život.

Aneleh
19.09.2018 5 z 5

Jednoduchá detektivka s psychologickými prvky, která potěší, hledáte-li něco zábavného a přitom i napínavého a ne příliš náročného. Prostředí z domova pro seniory je reálně popsáno a ukazuje na nelehký úděl, který přináší stáří. I vykreslení a jednání jednotlivých postav mě zaujalo a děj rychle ubíhal, vůbec jsem se při čtení nenudila. Popravdě nechápu tolik negativních komentářů zde.

Ignis
10.08.2018 2 z 5

Tohle je přesně případ, kdy jsem moc ráda, že jsem si knížku půjčila v knihovně a nedala za ní peníze, protože by jich bylo fakt škoda.
Nevím, proč byla tahle knížka mezi detektivkami, když by se to hodilo tak do Večerů pod lampou - edice Žena v ohrožení. Anotace slibuje tajemno, pátrání a podobné zajímavé věci, o to větší je pak zklamání. Na začátku to vypadá nadějně, k podezřelé smrti dojde poměrně brzy, tajemný pláč... jenže pak mizí atmosféra do ...pryč a celé se to zvrhne v tu červenou knihovnu a tím pádem nudu, nudu a ještě jednou nudu. O pátrání se moc mluvit nedá, vyřešení je spíš náhoda než výsledek nějaké vědomé činnosti. Nicméně je to celkem slušné překvapení, takže nakonec to na ty 2 hvězdičky dá.

Esmeralda168
03.08.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, a byla jsem z ní nadšená. Tajemné a napínavé až do konce.

LenkaH.
25.07.2018 5 z 5

Kniha me velice mile prekvapila. Krasne se cte a je napinava od prvni do posledni stranky.

petula22
23.07.2018 4 z 5

Mě se kniha velmi líbila, jednoduchá, čtivá, přečetla jsem za dva dny, za mě spokojenost.

Katka81
18.07.2018 3 z 5

Za mně trochu zklamání. Kniha se dala přečíst a byla i trochu napínavá, ale žádný zážitek, který by stál za zapamatování. Už jsem chtěla, abych to rychle přečetla, mít to o pár stránek víc, asi bych to nedala. Více se mi líbí detektivky od Klevisové. Od této autorky si možná ještě nějakou přečtu, uvidím.

Alča I.
14.07.2018 5 z 5

Čtivá kniha. Hezky napsáno, zápletka dobrá. První knha od této spisovatelky a líbila se mě. Objednám si v knihovně další.

Wolf012
09.07.2018 1 z 5

Velké zklamání, hlavní příběh mi přišel skoro až odstrceny a rozuzlení me taky nijak nezaujalo takové nemastne neslane

pavčape
05.07.2018 3 z 5

Knížky Z. Hamerové jsou čtivé . Prostředí domova pro seniory, kde se děj Bílé tmy také odehrával, mohlo být pro detektivku atraktivní, ale zdálo se mi, že z něj autorka mnoho nevytěžila. Zápletka s dětským pláčem a podivnou postavou za plotem byla laciná a odhalení dávného tajemství rodičů Rity zbytečně romantické. Za čtivost a dobrý nápad si jistě tři hvězdičky zaslouží.