Bílá tma

Bílá tma https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366581/bmid_bila-tma-ayf-366581.jpg 4 272 103

Markéta, které nikdo neřekne jinak než Rita, se dostala do velkých nesnází. Rozvedená a bez prostředků se s dětmi musela vrátit do rodného městečka, kde začala pracovat jako sestra v nedalekém Domově pro seniory. Podle její kamarádky Lídy tam ale není všechno v pořádku. Jenže než Ritě prozradí svá zjištění, je nalezena mrtvá. Dům, kde teď Rita s dětmi bydlí, je v podstatě na samotě. Přesto se tam mrazivou nocí ozývá dětský pláč. Jak je to možné? A proč Lída zemřela? Souvisí to s domovem pro seniory? Rita hledá odpovědi a samotné jí při tom jde o život.... celý text

Daku
Daku
03.02.2024 3 z 5

Jako román pro ženy možná dobré, ale romány pro ženy zrovna nevyhledávám. Jako detektivka dost slabota. Detektivka se z toho vlastně stala až skoro na konci knihy.

rafan65
rafan65
16.09.2023 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od této autorky co jsem přečetl. První polovina knihy je velká nuda a zbytek to moc nezachrání. Děj je opravdu nezáživný, některé pasáže mě doslova nutili knihu odložit. Příště se takové knize vyhnu velkým obloukem.

Emberas
Emberas
27.08.2023 4 z 5

Solidní tuzemská detektivka s jednoduchým příběhem, ale i tak zajímavá.

simca9342
simca9342
12.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Krátký příběh plný nečekaných situací, práce se seniory, ale také hrozného pachu smrti.
Ke knize : Markéta začala pracovat v domově pro seniory, kde převezme místo po své přitelkyni- kamarádce Lídě. Chtěla ji ale sdělit něco, co bylo ve spojitosti s jejím budoucím povolánim. To, co má dlouholetá přítelkyně na srdci se bohužel Rita nikdy nedozví. Kamarádka zemře na místě po srážce s autem, rodina je zdrcena tragickou ztrátou dcery , tety, manželky.. je teď tedy na Maky, aby převzala zodpovědnost na sebe
a v nedalekém zařízení pro osoby , kterým věk a zdravotní stav bere schopnosti " přišla na kloub" věcem, které se dějí v domově seniorů, ale hlavně musí zapojit mozkové buňky a odhalit odkud se vzal křik dítěte , které není k nalezení. A jak se zanedlouho potvrdí, je tu jeste nějaký společník...

Grety
Grety
29.04.2023 3 z 5

Slušná čtivá detektivka, v závěru myslím že trošku docházel dech, tak to bylo dotažené do extrému.

ElleNora
ElleNora
15.06.2022 3 z 5

Vcelku jednoduchý detektivní příběh, který nenadchnul ani nezklamal. Velice čtivý, to se musí autorce nechat.
Zápletka se Standou byla za mě ale celkem zbytečná, oproti tomu bych ocenila větší zapojení Markétiných bratrů v příběhu.

malýčtenář
malýčtenář
07.04.2022 4 z 5

Celkem napínavý až hororový příběh. První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Děj má docela spád a závěr je až neskutečný. Ale možné je vše.

Cajda
Cajda
06.03.2022 5 z 5

Skvele se čte. Místy napjaté, přesto oddechové čtení! Za mne prima.

konicekbily
konicekbily
19.01.2022 4 z 5

Detektivka, psaná tylem "ženský detektivní román", podobně jako autorek Marry Higgins Clark či Sandra Brown, je hezky zasazena do našeho venkovského prostředí a hlavní hrdinka je ve svém domácím prostředí. To autorce umožňuje "odskakovat" do minulosti hlavní hrdinky a jejího okolí. Možná setkání se svým nejnovějším bratrem je tak trochu zbytečně navíc. Kniha se čte dobře a pro ženy a dívky je dobrou četbou, pro muže to tak skvělé nemusí být.

Mysovlk
Mysovlk
15.01.2022 1 z 5

Vzdala jsem to u 19.kapitoly, ale vůbec mě to nebavilo od začátku. Dost mě iritoval styl projevu spisovatelky, velmi strojené dialogy, vše jak od dítěte ze sedmé třídy. Tedy nedočteno a nedoporučuji touto knihou trávit čas.

Kopretina_aku
Kopretina_aku
14.12.2021 3 z 5

Řekla bych průměrná detektivka s jednoduchou linkou, kde v závěru je snaha o thriller. Zápletka se Standou z mého pohledu zbytečná, toto téma by mohlo vydat samo o sobě na jednu samostatnou knihu, kdyby se dobře zpracovalo, zde to působilo málo uvěřitelně.

Kanimůra2
Kanimůra2
23.07.2021 4 z 5

Polovina knihy mi vůbec nepřišla jako detektivka. Možná jsem jen zblblá ze stále surovějších "cizích" detektivek. Příběh se mi líbil a četl dobře už od začátku, ale připadal mi trochu jako ženský příběh. Jak se jedna rozvedla a zase ke štěstí přišla. Asi v polovině se to zlomilo a dočetla jsem na jeden zátah. Nakonec jsem byla spokojená a zkusím další paní Hamerovou.

milena9798
milena9798
18.06.2021 3 z 5

čtivá a vcelku uvěřitelná detekrivka z domácího prostředí, malé mínus za tu zbytečnou zápletku s dvojčaty.

baji42
baji42
30.04.2021 4 z 5

Nebyla to vcelku špatná detektivka, ale některé pasáže mi přišly zbytečné nebo tak nějak nedotažené. Ale na tuzemské poměry nadprůměr.

Ála41
Ála41
11.03.2021 4 z 5

Moje druhá kniha této autorky. Po knize Příliš tenkej led jsem se trochu obávala, ale musím říct (napsat), že Bílá tma je mnohem lepší. Bavila, držela v napětí. A vraha jsem tipovala špatně,za což jsem ráda. Když je to jasné od půlky knihy, je to naprd. Konec trochu divoký, ale ne tak prdly jako v Příliš tenkej led. Kdo nevyhledava vyloženě kvalitní detektivku,plnou různých dejovych linii a postav, tak tuto knihu doporučuji.

dagmar5477
dagmar5477
23.02.2021 5 z 5

Příjemná detektivka, jen ten konec už mi přišel trochu jako horkou jehlou.

Lucissia
Lucissia
16.02.2021 5 z 5

Dostala jsem, co jsem chtěla. Dobrou českou detektivku z našeho prostředí. Jsem spokojená. :-)

mona.benny
mona.benny
02.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Má druhá kniha od autorky a musim říct nebe a dudy. Cetla jsem Nářek ze tmy a byla jsem zklamaná. Tady napětí rostlo každou strankou, netušila jsem az do konce co se stalo Lide. Četlo se to dobře, příběh byl uvěřitelný az na objeveného bratra, ten mi tam nějak nesedl.

Veroba
Veroba
01.01.2021 5 z 5

SPOILER! Od knihy jsem neměla velké očekávání, ale byla jsem příjemně překvapena. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Jen dějová linka okolo bratra-dvojčete, mi přišla nedotažená a vlastně zbytečná.

raty
raty
11.11.2020 5 z 5

Pro mě první kniha této autorky a velká spokojenost. Příběh je propracovaný, napínavý a přitom uvěřitelný. Čtení mě moc bavilo.