Bílá místa konce války (1944-5): Válečná výroba a nucené nasazení v Semilech

Bílá místa konce války (1944-5): Válečná výroba a nucené nasazení v Semilech https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442880/bmid_bila-mista-konce-valky-1944-5-valec-WQD-442880.jpg 5 2 0

Kniha mapuje málo známé okolnosti týkající se mimo jiné táborů nucených prací v Semilech a nasazení českých lidí v semilské továrně Zittwerke v Řekách. Uplynulo již tři čtvrtě století od konce druhé světové války a my mnohdy bez povšimnutí míjíme místa, která byla za války dějišti napínavých příběhů. Tak tomu bylo i v Semilech a tato kniha se snaží ona bílá místa zaplnit. Co vyráběla zdejší továrna s krycím jménem Zittwerke? Na co se soustřeďovalo zdejší tajné oddělení? Opravdu se zde vyráběly i tajné zbraně V1 a V2, jak o tom vyprávějí někteří Semiláci? Jak změnila válečná výroba tvář města a jaké byly osudy několika tisíců nuceně nasazených chlapců a dívek? V knize hledáme právě odpovědi na tyto a další otázky za pomoci mnoha archivních fondů, unikátních vzpomínek, fotografií a plánů.... celý text

zbrojní průmysl nucené práce raketa V1 raketa V2 Semily raketové zbraně

Tomáš Chvátal
česká, 1979
2020  100%Bílá místa konce války (1944-5): Válečná výroba a nucené nasazení v Semilech
2006  0%Obrazy z dějin českého zvonařství
2018  100%Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech
2018  80%Plíživá kontrarevoluce v Semilech 1968

Kniha Bílá místa konce války (1944-5): Válečná výroba a nucené nasazení v Semilech je v