Zpátky z Afriky

Zpátky z Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9682/bmid_zpatky-z-afriky-MiD-9682.jpg 4 519 73

Bílá Masajka série

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!" Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratrem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni, které mají mimořádný ohlas... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Zurück aus Afrika , 2003

jana1976
20.09.2016 5 z 5

Nejdřív bych mohla říct, že Corinne je trochu blázen. Tak bezhlavě opustit pohodlný život, pouštět se znovu a znovu do obchodování, trápit se nemocemi a špatnými podmínkami, vyšplhat na střechu Afriky….. Ale po přečtení knížky Bílá Masajka a Zpátky z Afriky musím uznat, že Corinne je silná osobnost. Klobouk dolů. Dokáže zvládnout věci, které by většinu lidí srazilo na kolena a už nevstali. Je to opravdu poutavý příběh, který nutí číst, musíte vědět co se dělo dál….

AkiB
14.08.2016 5 z 5

Kniha byla opět bezvadná, bavilo mě číst, s čím vším se musela vypořádat po svém návratu a po vydání Bílé masajky. A popis výstupu na Kilimandžáro byl poutavý, tvrdý, ale krásný. Člověk má chuť se zvednout a něco udělat, jen tak, protože prostě chce něčeho dosáhnout.

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Šlo to číst.

LenkaKa
15.07.2016 5 z 5

Bílou Masajku jsem četla kdysi, náhodně jsem narazila na poslední knihu a teď jsem tedy zhltla druhou a plynule pokračuji s třetí.
Druhá kniha o návratu z Afriky s mi moc líbila a přečetla jsem jí jedním dechem.

katerina9455
06.07.2016 4 z 5

Miluji knihy z afrického prostředí a Bílá Masajka je jedna z nejoblíbenějších. Konečně jsem si pořídila i její pokračování a zhltla jsem ho stejně rychle jako Bílou Majsajku, hned jdu pokračovat třetím pokračováním. :-)

Makkulka
27.02.2016

Doporučuji, moc pěkně se čte.

sarash
08.12.2015 5 z 5

vsechny tri dily maji sve kouzlo,libilo se mi to.

Zdeňula
28.08.2015 5 z 5

Krásná knížka....i když první díl byl zajímavější. Přesto jsem byla zvědavá, jak autorka žila dál....

prochajda
22.08.2015 5 z 5

Moc pěkně se kniha četla. Ta ženská měla opravdu "z pekla štěstí" i když si užila své.

Marselle
07.06.2015 4 z 5

Corinne má můj obdiv.....co vše zažila a s čím se vyrovnala.Přečetla jsem všechny 4 díly protože jsem byla zvědavá jak to všechno dopadlo,a musím uznat že láska opravdu dokáže s člověkem pěkně zamávat.Ona sama se několikrát vzdala všeho co měla pro svou velkou lásku k Lketingovi,a raději začala vše budovat znovu ať už v Africe nebo ve Švýcarsku......jen dcery by se nevzdala,ale je dobře že Napirai nepřišla ani o otce,ani o svou Africkou rodinu i když žije ve Švýcarsku a do Afriky jezdí jen občas na návštěvu :-)

tynda
21.04.2015 3 z 5

Po přečtení této knihy je mi Corinne sympatičtější.Sice to už nebylo ono,ale ráda jsem se sozvěděla co bylo potom.Proto nebudu váhat a jdu na další dvě knihy.

elleyne
21.01.2015 3 z 5

Druhý díl už tolik zajímavý není. I když nemůžu říct, že by byla potíž to dočíst. Naše hrdinka Bílá Masajka se vrátí z Afriky do Švýcarska, nemá ani vindru. Naštěstí má rodinu, která jí pomůže a pak zase své odhodlání. Kniha popisuje peripetie po návratu, hledání práce, později i bydlení a nakonec toho, jak sepsala Bílou Masajku.

gossipavlina
18.01.2015

Je jasné, že jsem chtěla vědět, jak to bylo dál.
No, Corinne, evidentně měla toulavé boty.

ujunka
24.11.2014 4 z 5

Jasný, první díl byl lepší, ale člověk prostě musí vědět, jak to bylo dál :)

petunkav
12.11.2014 5 z 5

Kniha není tak poutavá jako první díl, ale i přes to je čtivá. Popisované roky po návratu domů byly pro autorku velice náročné, je to silný příběh.

barunkaandilek
22.10.2014 4 z 5

Opět dobře čtivá kniha, na první díl to samozřejmě nemá, ale i tak oddychová zajímavá kniha.

1v8na
28.08.2014 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá. Fascinoval mne přístup Corinne k tomu, že musela začít úplně od znova. Ráda bych si přečetla i třetí díl.

Kangarooh
13.08.2014 4 z 5

Příběh Bílé Masajky mě natolik pohltil,že jsem hned druhý den sáhnul do babiččiny knihovny pro druhý díl Zpátky z Afriky,a přečetl jej opět za pár dní s velkým napětím jak se asi Corinna s Napirai ve Švícarsku zabydleli a kam bude směřovat jejich život s hlubokou africkou zkušeností...
I když tento pokračující příběh nebyl tak strhující a napínavý,přesto hodnotím knihu velmi vysoko,jelikoš se čte s lehkostí a komu velmi mě bavilo představovat si jejich odehrávající se životy.
Ten koho zaujal příběh Bílé Masajky,tomu se jistě bude líbit i pokračování.
Corinnu stále velmi obdivuji za statečnost,cílevědomost a lidskost...

Pivka1
21.06.2014 2 z 5

První díl se ještě dal přečíst, ale zbývající dva už mě neupoutaly.

Patlalca
03.12.2013 3 z 5

Pro mě byl samozřejmě taky nejzajímavější 1. díl, jelikož druhý díl jsem četla až po třetím musím usoudit, že ten třetí taky nebyl špatný. Tento druhý byl pro mě zatím nejhorší a nečetlo se mi to tak dobře jako první a třetí. Každopádně mě to neodradilo od přečtení dalšího pokračování.