Zpátky z Afriky

Zpátky z Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9682/bmid_zpatky-z-afriky-MiD-9682.jpg 4 519 73

Bílá Masajka série

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!" Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratrem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni, které mají mimořádný ohlas... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Zurück aus Afrika , 2003

ŠárkaD.
16.11.2013 5 z 5

Mně se kniha líbila. První díl byl samozřejmě lepší, ale chtěla jsem se dozvědět, jak se Corinne s dcerou žije dál a to jsem se dozvěděla. Přišlo mi to stručné, výstižné, zkrátka tak akorát.

Ostruzina
13.08.2013 2 z 5

Vyloženě oddechová knížka. V rychlosti převyprávěných několik let jejího života po návratu do Evropy. Zajímavé byly dopisy, které dostávala z Afriky, jinak nic extra.

hrabenka
13.08.2013 3 z 5

Samozřejmě první díl je nepřekonatelný,ale i tato se četla celkem dobře,za mě v pohodě.

stefi61
28.06.2013 3 z 5

Oceňuji autorku že se odhodlala napsat i pokračování úspěšnějšího prvního dílu. Kniha je zajímavá, dá se číst, ale první díl je první díl :)

lusila
24.06.2013 2 z 5

Toto je dosť slabé, dočítala som ju iba preto, aby som sa dozvedela ako to celé dopadlo.

kofola33
03.06.2013 2 z 5

Docela zklamani. Asi jsem cekala vice, ale tento pribeh me uz docela nudil. Byla jsem zvedava, jak to pokracuje, ale jen silou vule jsem docetla do konce. Rozhodne nemam chut cist dalsi.

Alca007
13.07.2012 3 z 5

třetí díl je slabý, logicky. Vyčerpalo se co se dalo.
Ale, je zajímavé že se do Afriky vrátila - setkala se se svým exmanželem s jeho rodinou.
Knížka mě i tak bavila. Myslím že to celé krásně uzavírá.

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Druhé pokračování Bílé Masajky je už slabší čtení, ale na druhou stranu se dozvídáme jak se dále žije Corinne a její dceři Naipiri, jaký byl návrat do Švýcarska a jak se daří její africké rodině. Autorka to má kapánek "kostrbaté" (jiné vhodnější slovo mě nenapadá) a ke konci knížky má člověk nutkání přeskakovat, ale přesto jsem ráda, že jsem pokračovala a určitě se pustím i do třetího dílu, který bude o opětovném (chvilkovém) návratu do Afriky.

bstejs
22.05.2012 3 z 5

Už to není ten kouzelný příběh z Afriky, ale jsem ráda, že autorka napsala, co se s ní dělo, když se vrátila. Zajímalo mě totiž, jak zvládala návrat, jak často se jí stýskalo a jestli se kdy nechtěla vrátit. Pro zajímavost je to dobré.

georginaa
09.04.2012 3 z 5

už to nemělo tak strhující náboj jako v první knize, ale určitě každý by chtěl vědět, jak dopadl další život autorky a její dcerky.

Lenka 13
02.03.2012 3 z 5

První polovina knihy navazuje na pokračování BÍLÉ MASAJKY,ale druhá polovina ohledně výstupu... jako kdyby do knihy nepatřila.

Slečna L.
18.01.2012 4 z 5

líbila se mi především první polovina knihy, ta druhá už jakoby do vyprávění nepatřila. ale milé, oddechové počtení..

-Lenicka-
06.07.2011 4 z 5

Celkem zajímavé pokračování ... musela mít ohromné štěstí, když ji všechno takhle dobře vyšlo ... jen se mi zdálo, že zaplnit polovinu knihy povídáním o tom, jak vystupovala na Kilimandžáro, bylo už trošku zbytečné ..