Shledání v Barsaloi

Shledání v Barsaloi https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9680/bmid_shledani-v-barsaloi-Zy2-9680.jpg 4 423 52

Bílá Masajka série

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Wiedersehen in Barsaloi , 2004

Rad1
Rad1
27.09.2013 4 z 5

Kniha je čtivá, ale už není tak zajímavá jako první díl. Ráda jsem si ji přečetla, protože mě zajímalo, jak Corinnu přijme její africká rodina a jak se ji bude vzpomínat na 4 roky strávené v Africe. A myslím, že to bylo dobré rozhodnutí a velice zajímavé setkání a poznávaní nového. První díl je ale první díl - prostě nejlepší.

stefi61
stefi61
01.07.2013 3 z 5

Třetí díl Bílé Masajky, bohužel tento díl musím hodnotit jako nejslabší, ale číst se to dá :)

sabanka
sabanka
12.05.2013 3 z 5

nic moc je to jen zbytečné prodlužování :(

Dendisek
Dendisek
19.02.2013 5 z 5

Samozřejmě, že první kniha je většinou ta nejlepší, ale je to určitě pořád velmi zajímavý příběh. A moc se těším až si přečtu i zatím poslední díl Afrika má láska...

Alca007
Alca007
13.07.2012 4 z 5

Druhá knížka už samo nemá tu štávu, ten nádech.
ale, jsem ráda za pokračování - jsem zvědavá jak se autorce daří dál.
Má můj obdiv za to jak Masajské rodině pomáhla i takhle na dálku.

Zuzvil
Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Třetí díl o životě a životních zkušenostech ženy ze Švýcarska, která si vzala Masaje...noo, stejně jako druhý díl bych řekla, je to dost takové vycpávkové (=umělé natahování příběhu) a rozhodně to není tak čtivé a poutavé jako díl první - Bílá Masajka. Každopádně mě to neodradí, abych si přečetla i čtvrtý díl od autorky. Nejvíc mě asi v tomto dílu zaujaly fotografie, kde si člověk sám udělá představu co a jak.

bstejs
bstejs
22.05.2012 3 z 5

Tahle část už byla docela slabší a je pravda, že se to vleklo. Ale bylo zajímavé číst, jak to shledání zapůsobilo na autorku.

Lenka 13
Lenka 13
03.03.2012 4 z 5

Knížka se mi líbila nejvíce ze všech třech knih.
Návrat do Keni po čtrnácti letech a srdečné přivítání,pěkný příběh.

18.01.2012 3 z 5

Pro mě nejslabší díl knihy, snad ani nemusel být. Nejvíce se mi líbila obrazová příloha. I tak zajímavé počtení..

18.01.2012 3 z 5

knihožrout
knihožrout
27.09.2011 4 z 5

Rozhodně lepší než jednička a dvojka, děj se pravda vlekl, ale tentokrát to nebylo podle mě tolik o ději, ale o tom, pokusit se nějak reflektovat nejen osobní prožitek, ale i masajskou kulturu jako takovou.

-Lenicka-
-Lenicka-
06.07.2011 4 z 5

Zajímavé pokračování ... určitě to musel být silný životní zážitek se tam po takové době opět vrátit a vidět své příbuzné .. na můj vkus ale až moc podrobné = děj se trochu vlekl, zúžila bych knihu ještě na polovinu, jinak pěkné ..