Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61217/bila-masajka-61217.jpg 4 1211 241

Bílá Masajka série

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití. Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

Medunkavera
06.04.2019 3 z 5

Jedna z forem lásky.

Jinak naprosto souhlasím s mauglie.
Kdyby mě to napadlo, tak takhle to přesně napíši.
No.. asi jsem nebyla nikdy takhle zamilovaná..
(To by tak ještě scházelo..)

jfialova
15.03.2019 3 z 5

Četla jsem v období krátce po opadnutí módní vlny, kniha prostě na mě v knihovně stále útočila, až jsem po ní prostě sáhla :-) Čekala jsem, že to bude úplná blbost, ale docela mile mě to překvapilo. Motivaci autorky k tak radikální životní změně teda osobně nechápu, ale aspoň si člověk tak trochu popřemýšlí nad vlastním žebříčkem hodnot a nad tím, co by byl v životě ochoten obětovat.

Bookaholik
23.02.2019 2 z 5

Obdivuji autorcinu odvahu, nicmene nedokazi pochopit, ze zahodi cely svuj dosavadni uspesny zivot pro nekoho, koho vlastne vubec nezna a v podstate ho zpocatku soudi jen podle vzhledu... Na druhou stranu je obdivuhodne, jak moc byla ochotna bojovat za lasku, proti ktere stalo snad naprosto vse: jazyk, kultura, zivotni styl, cizi zeme... Za to klobouk dolu!
Kniha jako takova me vsak prilis nezaujala, nemohla jsem se zacist do deje, a kdyby me tak strasne nezajimalo, kdy konecne od Lketingy utece a co bude tou posledni kapkou (kdyz ji neodradily ani ruzne nemoce), asi bych ji ani nedocetla...

Rosemarycz
13.02.2019 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem.Neuvěřitelný příběh. Ke knize se již poněkolikáté vracím.Fascinuje mě síla autorky rvát se v tak odlišných podmínkách s nemocemi,se životem.Její propadnutí masajskému válečníkovi chápu a rozumím mu.

Ála41
20.12.2018 3 z 5

Knihu jsem četla až po filmu... Obojí asi stačí jednou. Hlavní hrdinku jsem moc nechápala, ale hezký romantický i smutný příběh.... Zkoušela jsem i další díl, ale nebavil mě.

Petrasuvicka
18.12.2018 3 z 5

"Odkud, že je? Ze Švýcarska? A vzala si Masaje? Masaje říkáš? To je cvok!" řekl Keňan, kterému jsem popsala ve dvou větách děj mnou čtené knihy. I pro ně jsou Masajové a Sambuři příliš odlišní a zvláštní. Ke knize jsem se dostala po návratu z Keni proto, abych se dozvěděla něco více o životě Masajů / Samburů. Nikdy nepochopím autorčino absurdní uhranutí, možná téměř až posedlost, Lketingou, kterého pouze chvíli pozorovala a na základě toho stornovala dosavadní život.

Co se týká projevu, je opravdu jednoduchý a nekomplikovaný. Ovšem chvílemi začne rušit podrobné popisování nepodstatných banalit, takže máte občas chuť přeskočit. A někdy to taky nakonec uděláte a zjistíte, že v tom nepřečteném odstavci jste o nic nepřišli.

haki34
07.12.2018 5 z 5

právě jsem dočetla Afrika, má láska..a vracím se i k prvním dílům...celý můj koment a dojmy ze seznámení s Corinne jsem srhnula při knížce Příběhy bílé Masajky, protože j sem to četla jako trilogii... nicméně nedalo mi nečíst si komenty i k jednotlivým dílům a dobře se bavím :D líbili se zejména Damato, Křovák... a i další...
Moje shrnutí - Corinne je šílená ženská, dobrodružka, romantička a také hlavně šikovná obchodnice...příběh čtivý, no, věděla jak své dobrodružství zhodnotit :) předpokládám že zaujme hlavně ženy ;) já navzdory všemu doporučuji - skvělá oddechovka !! a Corinne za její životaschopnost velice fandím :)

Lena1975
30.11.2018

Kniha je pěkně napsaná, moc zajímavý příběh ač těžko pochopitelný. Pustila jsem se i do druhého dílu, abych věděla jak bude život Corinne pokračovat, ani tato kniha nebyla špatná, ale objednávku třetího dílu už jsem zrušila, protože druhý díl ke konci začínal nudit a bylo vidět, že sama spisovatelka už se musí nutit do něčeho co by alespoň trochu zaujalo.

misa8153
03.11.2018 4 z 5

Příběh zajímavý, na styl psaní jsem si musela chvíli zvykat. Knihu jsem četla krátce po knize Bez dcerky neodejdu, která mě dokázala stylem vyprávění mnohem více vtáhnout do děje. U této knihy jsem první polovinu četla velmi dlouho, příběh mě víc bavil v druhé polovině -po svatbě.

Klára2216
26.10.2018 5 z 5

Moc se mi líbilo. Jen zkrátka toto rozhodnutí paní Hofmannové nedokážu pochopit. Prala až do svého psychického konce. Já už bych na jejím místě balila kufry asi po týdnu. Ale velmi zajímavý pohled na statečnost bílé ženy v buši.

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5

Zhltnuto.

Sidonka3
10.10.2018 2 z 5

Svého času módní záležitost, fenomén, který mě osobně bavil zhruba do třetiny knihy. Pak se zájem rozplynul. Situace se často opakovaly, prostředí Keni už bylo popsáno dostatečně a vzpomínková kniha už neuměla přinést nic nového pod sluncem. Postavy mi moc sympatické nebyly.

pedroK
04.10.2018 4 z 5

Počátek Corinnina příběhu zní jako šílenství, ale ona se dokázala ve zcela cizím světě dost dobře zorientovat a radit si v pro ni naprosto nepředstavitelných situacích. Vztah nakonec ztroskotal na tom, na čem většina vztahů a je úpně jedno, jestli uprostřed Brna nebo uprostřed Afriky..to bylo pro mě to nejsmutnější. Jiná by to vzdala v nemocnici, jiná už po prvních nocích v chýších bez vody. Corinne si šla za svým snem a projevila nesmírnou dávku odvahy a odhodlání, aby ho naplnila. Leč...láska sice hory přenáší, ale se sobeckým chlapem nehne. Kniha mě pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ráda si přečtu další pokračování.

reniva22
10.09.2018 3 z 5

Film se mi líbil o hodně víc.

Radkab.
28.08.2018 4 z 5

Prakticky vše, co bych mohla k této knize říct, zde již zaznělo. Od začátku jsem si říkala, že hlavní hrdinka je s prominutím blázen, a kdybych nevěděla, že se jedná o skutečnou událost, považovala bych celý příběh za hodně špatně a nereálně vymyšlený. Postupem času jsem musela uznat, že Corinne je zřejmě statečná a silná žena, i přesto ale nedokážu její rozhodnutí chápat. Text nepřekypuje literárními obraty, ale vzhledem k žánru a tomu, že autorka není spisovatelka, mi to nevadí. Naopak mi vadily některé stále se opakující pasáže - nekonečné harcování se po úřadech, problémy s autem, zdravotní problémy atd.

Briv
19.08.2018 4 z 5

O knize jsem několikrát slyšela, až jsem se rozhodla ji "zkusit". Obvykle totiž tento žánr nečtu. Mám ji už vlastně přečtenou delší dobu ale hodně jsem otálela s komentářem. Je to pro mě totiž tak rozporuplné dílo, že vůbec nevím, za jaký konec to chytit.
Způsob psaní knihy je opravdu jako slohovka ze ZŠ. Chápu ale, že to není rozená spisovatelka a chtěla lidem zprostředkovat svůj příběh. Další rozměr je její naivita, to je totiž něco fakt hustého. K tomu nebudu nic dodávat... I když jsem věděla, jak kniha dopadne, tak jsem ji prostě musela dočíst. Ovšem v dalších jejich knihách určitě pokračovat nebudu, číst o někom, kdo má takový přístup k životu zájem nemám.

Damato
10.08.2018 5 z 5

Knihy C.Hofmann jsem dostala před lety " od Ježiška" a přečetla je tenkrát na jedno nadechnutí. Teď jsem hledala něco, jak zaspat bolavý zub a v noci s Ibalginem a s rumem hledala něco, co mi pomůže zapomenout na bolest. A povedlo se. První díl - řekla bych z letadla do středověku- opět jsem Corinnu nechápala, obdivovala, zatracovala a vždycky , když se začal zub nesměle ozývat, tak jsem ho zastrašila - koukej, žádnej zubař, vrtačky, injekce- kámen na tebe a žvýkat trávu-huš... a bylo po bolesti. Do rána jsem přečetla díl první a s uspokojením, jak je už Corinna i s dcerou v bezpečí u maminky, kde nemusí jíst kozí nohu v ústranní, ale klidně hranolky uprostřed náměstí, jsem se odebrala na středisko, kde jsem - snad poprvé v životě pozdravila pana doktora na stomatologii s úsměvem - chudák nechápal, protože mě zná a ví, jaký jsem v jeho rukách srab a zbabělec.

Veronika33
24.07.2018 5 z 5

Kniha ma neskutočne bavila, veľmi pútavý dej a najmä prostredie. Corinne ma však niekedy veľmi vytáčala svojím konaním (na facku ), jednotlivé situácie podávala s nadhľadom a ľahkosťou, ktoré cítila pri písaní knihy, určite však nie v reálnom čase situácií. Mala ťažký život (spôsobený svojou naivitou a ľahkovážnosťou), ale zaujímavý. Odporúčam.

Lucie85
09.07.2018 5 z 5

Ačkoli absolutně nechápu myšlenkové pochody Corinne, musím uznat, že kniha se četla sama. Sice jsem celou dobu kroutila nevěřícně hlavou, jak někdo může být tak naivní a hloupý, ale způsob, kterým je kniha napsaná, je velice milý a čtivý a těžko se mi kniha odkládala.

Aveli
06.07.2018 5 z 5

Trochu mě mrzí negativní komentáře, které tu jsou. Ano, autorka není typická spisovatelka, ale o to v téhle knize nejde. Mě se tato kniha moc líbila a naprosto mě uchvátila. Jde o "neuvěřitelný" příběh, o snahu překonat kulturní rozdíly a být s tím, koho milujeme. Samozřejmě, že většina z nás by nikdy neudělala to, co autorka knihy a můžeme se pozastavovat nad jejím impulzivním jednáním. Ale pro mě má díky tomu naopak kniha své kouzlo. Věřím, že vše co napsala, opravdu prožila, a od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji všem, kdo mají rádi knihy psané podle skutečnosti.