Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255829/bmid_bila-masajka-255829.jpg 4 1211 241

Bílá Masajka série

Corinne Hofmannová, švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

Rozmarýna Rozm
11.08.2020 3 z 5

Styl psaní mi nevyhovoval, přečetla jsem jen proto, abych věděla, co zažila. Druhý díl byla už totální nuda. Četla jsem před několika lety a dodnes nechápu, jak ta Švýcarka může být tak praštěná.

chlupydupy
02.08.2020 3 z 5

Psáno dost jednoduchým stylem..předto jsem přečetla jedním dechem..nechápu jak tsm mohla vydržet..

Karolin77
20.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh !

LenkaM66
20.07.2020 3 z 5

Zajímavé čtení. Když si uvědomím, že je podle skutečných událostí, tak se divím, že to vůbec vše přežila :-) Kniha se mi líbila.

pavlusa025
22.06.2020 3 z 5

Super kniha.

m_martina
05.06.2020 4 z 5

Autorku nikdy nepochopím, jak mohla dobrovolně odejít do tak nedůstojných podmínek. Ale hodnotím knihu a té dávám za poměrně velkou čtivost čtyři hvězdy.

bosorkalesni
02.06.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ta ženská je opravdový cvok ... ale po celou dobu čtení jsem jí skutečně fandila. Je neuvěřitelné do čeho šla, mě by stačil týden bez hygieny a slušného spaní... no klobouk dolů, takovou houževnatost v sobě jen tak někdo nemá. Každopádně četla jsem to jedním dechem a mohu doporučit !

putpuda
27.05.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Mám tušení, že jsem viděla i film, ale nevím, už se mi to vše plete ;)
Dobře se mi četla, příběh je hodně zajímavý o to více, že je podle skutečnosti. No jo, asi jako většina si také nedovedu představit žít někde ve slaměné chajdě
tak primitivním životem ( možná tak v létě o prázdninách a v 16 letech :D), ale co já vím....láska je slepá ;)
Bylo mi i docela líto, že jim to nevyšlo. Nojo, život není jednoduchý!

Monika1717
24.05.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla, ale zdála se mi moc dlouhá, rozvláčná. Kdyby to nebyl pravdivý příběh, asi bych tomu nevěřila. Zamilovat se na dovolené do domorodce, vzdát se života v civilizaci, prodat majetek a odstěhovat se do Keni, vdát se za domorodce, porodit mu dítě, všude špatná hygiena, nemoci, hadi, hmyz. Nechápu. Asi to musela být opravdu láska jako trám.

Hermiona419
15.05.2020 5 z 5

Krásná kniha!

mario.nette
07.05.2020 4 z 5

Hezky napsané a člověk se dozvěděl, jak tam žili (žijí?). Bavilo mě to! :)

kristyna.havlov
13.04.2020 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale za mě příliš dlouhá - věčně spisovatelka řešila problémy s dopravou, že se auto porouchalo, tak musela jet autobusem, když s nim jela tak ten se taky porouchal - prostě za mě příliš moc vysvětlování než se vlastně dostala k tomu, co chce vlastně napsat. Proto jen 4/5. Každopádně příběh zajímavý, obdivuji jí, že se rozhodla žít v Keni. Příjemný bonus byly fotky z jejího života v Africe, fotka jejího manžela a i fotka z jejího svatebního dne v bílých šatech uprostřed "pouště" :))

Asterionella
09.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před lety a nedávno opět. Hrozně moc se mi líbila, příběh je poutavý a až neuvěřitelný, běžný člověk si těžko dokáže představit, že opustí svůj pohodlný život v Evropě a vydá se na jiný kontinent za člověkem, kterého téměř vůbec nezná.

proni
29.02.2020 5 z 5

Krásně psaná kniha, která vás vtáhne do děje..určitě doporučuji-pokud rádi čtete skutečné příběhy. Přečetla jsem všechny díly a viděla i DVD, ale kniha je kniha..:-)

Crozz
13.02.2020 5 z 5

Perfektně napsaná kniha!

Hani77
07.02.2020 4 z 5

Hodnotit tuto knihu je velice těžké. Čte se dobře, ale někdy mi přišlo, že se rozebíraly maličkosti, a důležitá věc se shrnula krátce. Ale 4* si dílo zaslouží.

POZOR SPOILERY!!!

Corinne jsem vůbec nechápala. Kdyby to nebyl pravdivý příběh, tak bych knihu odložila cca na 30. straně, protože se mi to zdálo úplně přitažené za vlasy, že by se někdo z civilizované Evropy mohl takhle zbláznit do Masaje a jít s ním do buše do chatrče 4 x 3 m a toaletou pod širým nebem. Na začátku jí osud kladl do cesty velké překážky a já bych to vše vzdala. A po prvním milování nebo několika prvních dnech měla zdrhat zpátky-nikdo by ji býval nedržel. Já bych nevydržela v tamních poměrech ani 4 hod., natož skoro 4 roky. Nedokázala bych žít v zemi, kde život kozy má větší cenu než život ženy. A už vůbec jsem nepochopila, proč se v případě nemoci tak moc bránila transfuzi kvůli obavám z AIDS, když se před tím milovala s Masajem, pro něhož rozhodně nebyla první ženou a na testy ho také neposílala :-). Také mi chyběl slovníček masajských pojmů (bývá to často součástí knihy, protože i když něco vysvětlí na začátku, na konci už si to často nepamatuji, a ne vše bylo vysvětleno). Dílo mi připomínalo Dominiku na cestě po Jižní Americe (také Corinne pořád bojovala s úřady, technickými problémy auta a nemocemi) a Bez dcerky neodejdu: tak v tomto případě jsem více chápala Betty Mahmoodyovou, která se do svého muslima zamilovala a žila v civilizované Americe a on se zcela změnil až po návratu do Teheránu, zatímco Corinnin Masaj byl pořád stejný a ona věděla, co čeho jde; také ji nechal vycestovat legální cestou, zatímco Betty utíkala přes hory. Upřímně, Masaj byl jen extrémně žárlivý, jinak se k ní choval slušně na to, v jakých poměrech byl zvyklý žít: tam opravdu žena nemá žádná práva a musí poslouchat muže, tak proč čekala, že si bude poroučet ona? Uhodil ji jednou (neschvaluji to a netrpěla bych to, ale v některých kulturách je to běžné), docela si uměla prosadit svou, jediné, co ji hodně omezovalo (a co bych také netrpěla), byla ta žárlivost a následné scény. Ale na to, co si vytrpěla Betty, to rozhodně nemá.

Příběh mě zaujal, tak jsem začala číst i druhý díl, ač má mnohem nižší hodnocení. Tak jsem zvědavá :-).

p.pavlina
18.01.2020 2 z 5

Zpočátku se mi kniha zdála velmi zajímavá, ale nakonec jsem si říkala, proč to vlastně čtu. Příběh byl zdlouhavý a měla jsem bohužel problém to dočíst.

kakaba4818
09.01.2020 1 z 5

Příběh mi vůbec nesedl. Detailní popisy, které by se daly shrnout jednou větou. Opakování se, prolínání časů...Nedočetla jsem a ke knize se už vracet nehodlám. Hvězdičku dávám autorce za odvahu, že se svěřila se svým skutečným příběhem, nad kterým zůstává rozum stát!

Safinka
03.01.2020 5 z 5

nádherný příběh

Radka1911
03.01.2020 5 z 5

Krásná, čtivá knížka. Její filmová verze se jí rozhodně nevyrovná.