Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255829/bmid_bila-masajka-255829.jpg 4 1211 241

Bílá Masajka série

Corinne Hofmannová, švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

pif69
24.02.2015 odpad!

Pokud je příběh smyšlený , mohl být mnohem více propracovaný , děj rozvinutý , a ne psaný primitivně jak pro mateřské školky .
A pokud je příběh skutečný a autorka ho skutečně tak prožila , pak by měla být hospitalizována na uzavřeném oddělení nejbližší psychiatrické kliniky . Co tímto dílem chtěla autorka říct ?

miriam9628
21.02.2015

Inspiruji me pribehy o silnych zenach se srdcem dobrodruha. Mozna je Corrine malinko blazinek..A kdo ne? Ja ji fandim. Pripomina mi, jak jsem s kamaradkou pred 15 lety v 19 letech vyrazila stopem do Parize. Dodnes mam intenzivni naramne svobodomyslne vzpominky (app. kamaradka zije ve Francii doted...). I kdyz dnes uz bych se velmi obavala podniknout podobny riskantni podnik, tohle skvostne pocteni mi podobny adrenalin v zilach zakonite rozpohybuje
Vsechny ctyri knihy jsem precetla s chuti. Vyborne!

petrisca
13.02.2015 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Všichni říkali, že to je drsná knížka, ale mně to tak ani nepřišlo do té doby, než jsem is začala uvědomovat, že se to skutečně někomu stalo. Vůbec nevím co bych měla napsat, protože tohle jinak napsat nešlo.

Kabi
02.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavý příběh. Mě osobně nejvíc bavilo vše kolem života v Africe.

elleyne
21.01.2015 4 z 5

Tu holku jsem měla několikrát chuť praštit...jede na dovolenou, tam se doslova bezhlavě(mozek si vzal dovolenou), zamiluje do masaje. Doma ve své zemi všeho nechá a jede si ho do Afriky vzít. Tam za ním běhá, nahání ho, nakonec si ho vezme a dokonce mají dceru, ale nakonec hrdinka přeci jen trochu vystřízlivý. Je fakt, že jí rozhodně nešla upřít energie, s jakou se do všeho pouštěla, a odhodlání. Taky se člověk něco dozvěděl o tamním žití, což oceňuji.

gossipavlina
18.01.2015 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem přečetla tuhle knížku. Ale zůstala mi hluboko v mysli. Asi kvůli pro mě naprosto nepochopitelnému jednání Corinne.
Zamilovat se je jedna věc. Ale bezhlavě všechno dosavadní zahodit, bez ohledu na důsledky, to už je věc druhá
A ještě kvůli někomu, koho jen zběžně poznala, jiná národnost, jiná kultura.
Nicméně knížka je napsaná čtivě. Je to zajímavý příběh.
A jsem opravdu ráda, že zásadní věci řeším s rozmyslem.

ujunka
24.11.2014 5 z 5

Poutavý příběh, už jsem četla 3x ... i pokračování. Velmi dobře se čte. Putovní knížka - už jsem ji půjčila x lidem a všem se líbila :)

cleopatra11
31.10.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem u masajů byla a viděla jsem tamní život, s chutí jsem šáhla po této knize.A musím říct, že je to jedna z mých oblíbených knih, bude mít stálé místo v mé knihovně..Hlavní hrdinka si vytrpěla dost..

galiana
22.10.2014 3 z 5

Určitě zajímavý námět, ale autorka má takový jednoduchý styl psaní, co mi moc nesedí a hlavně, připadala mi strašně nesympatická, vůbec jsem ji nechápala. Což je pro mě hlavní negativum celého románu.

barunkaandilek
22.10.2014 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem, dost hustý příběh, ale hrdinku (autorku) jsem nechápala já bych tohle kvůli chlapovi rozhodně nepodstoupila.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Příběh super, hrdinka byla velmi odvážná. Já sama bych to asi nedala.

1v8na
28.08.2014 5 z 5

Báječný příběh a velmi napínavý. Nezvládla bych to, co Corinna. Neměla bych na to nervy. Příběh byl i zfilmován, ovšem víc se mi líbila knižní předloha. Už se těším na druhý díl a doufám, že se mi v knihovně podaří objevit i třetí.

Kangarooh
10.08.2014 4 z 5

Kniha mě bavila.Od začátku do konce se četla velmi svižně,i když možná jednodušeji,ale právě proto se o to více hodí jako prázdninové čtené,které může rozšířit obzory.A hlavně porozumět autorce při jejím vyprávění,kdy láska i hory přenáší,ale jak už je známo,každá mince má dvě strany.
Proto všeho s mírou,a hlavně si udržet svoje já,svůj selský rozum anenechat se strhnout kdejakým poblouzněním...i když...i to je cesta...každý at posoudí sám...
každopádně velký obdiv autorce za to co všechno dokázala,prožila a vytrpěla.

Blanice
08.08.2014 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jako všechny autobiografie. Je těžko uvěřitelné, jak se ženou zacloumají hormony a když se to stane, je dobře to hodit na papír, aby se ostatní poučily.

Alberto
07.08.2014 1 z 5

Jedna z nejhorších knih co jsem kdy četl. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy asi od páté stránky a vydržela to až do konce. Kniha se mi zdála špatně a jednoduše napsaná, nebylo na ni nic, co by mě zaujalo. Pro mě velký propadák.

KniSKov
24.06.2014 3 z 5

Zajímavé autobiografické téma, psané jednoduchým vypravěčským stylem. Příběh je velmi zajímavý (civilizovaná Evropanka podlehne doslova náhlé lásce v téměř necivilizovaném koutu Afriky a od základu změní svůj život). Po literární stránce kniha moc hodnotitelná není, proto dávám 3*.

Pivka1
21.06.2014 3 z 5

Téma zajímavé, ale styl psaní mě trochu zklamal.

Pygmej
24.05.2014 4 z 5

Poutavý příběh, nicméně styl psaní poněkud jednodušší...

petunkav
14.05.2014 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře - prostě jedním dechem. Příběh mě opravdu zaujal, chystám se i na druhý díl. Ale jak píší ostatní - těžko můžu autorku pochopit. A vystavit takovému nebezpečí i mé dítě.............

elliefant
10.05.2014 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Mám ve svém okolí dost kamarádek, které se zamilovaly do muže jiného (a často velmi odlišného) etnika, dokonce tak poblouzněně, že přijaly jeho kulturu či víru. Nikdy jsem je nechápala, ale po této knize mám alespoň trošku více pochopení, že s láskou a dá se říci i chemickou přitažlivostí se nedá nic dělat. Doporučila bych jim ale přečíst, protože každá mince má dvě strany, a zvlášť tato může být velmi šokující a nepříjemná. Corinne není bůhvíjaká autorka, kniha je psaná jednoduchým, avšak čtivým stylem a dá se přečíst za pár dnů takříkajíc jedním dechem. Příjemná oddechovka na prázdniny.