Bílá laň

Bílá laň https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30702/bila-lan-30702.jpg 4 15 5

Román Bílá laň patří k té části díla Vlasty Javořické, jež bychom mohli označit jako „milostné romány pro ženy“. Příběh z „lepších kruhů“ o slečně a potom paní Marlen jako by se obracel k těm čtenářkám, které si někdy chtějí počíst, aniž by vyprávění braly příliš vážně.

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Blok

Isew
24.12.2020 3 z 5

Pokud byste někdy chtěli někomu vysvětlit pojem altruista a nesobeckost, vezměte si za příklad pana generála, manžela paní Marlen. Román o tom, jak sirotek soužený svou babičkou ke štěstí i neštěstí přišel. Klasický román pro ženy, které jsou romantické duše.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Od této spisovatelky pěkně čtivé románky...

MOu598
25.07.2017 3 z 5

Četla jsem v červenci 2014. Podle mých poznámek:
Z "vyšší" společnosti - vnučka zámecké paní a vojenský velvyslanec.
Útlé, čtivé, romantické.
Červená knihovna?

modranka
20.06.2013 3 z 5

Príbeh mladučkej Marlen, ktorá po strate rodičov žije u starej matky na loveckom zámočku. Život vníma ako vezenie a keď dostane ponuku na manželstvo naoko od staršieho generála, dychtivo súhlasí. Časom zatúži po dieťati, čo rúca všetky dohody. Narodí sa syn. Až po čase Marlen prichádza na to, že v manželstve jej chýba láska. Generál ju síce miluje, no ona si ho len váži.
Naivný jednoduchý príbeh z bohatšej spoločnosti, miestami nudný, málo dramatický. Príbeh by som zaradila medzi dievčenské romány a preto som dala 3 hviezdičky. Ak by som ho mala hodnotiť z pohľadu románov pre ženy, dala by som iba dve hviezdičky.

kika 13
02.04.2013 4 z 5