Bílá kniha o kauze Adam Juráček

kniha od:


Koupit

Humoristický román psaný formou fiktivních dokumentů o učiteli tělocviku, který popřel Newtonovu gravitační teorii, neboť se dokázal vznášet, a o tom, co z toho na malém městě vzešlo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1249/big_bila-kniha-o-kauze-adam-juracek-RYb-1249.jpg 437
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Bílá kniha o kauze Adam Juráček

LenkaKT
23.09.2018

Jsou knihy, které prostě vypráví příběh. Jsou knihy, které vypráví fantastický příběh zajímavým stylem. A pak jsou knihy, v nichž autor uhrančivé střídá styly i formy, aby ve vaší mysli sestavil skvěle vyšinutý příběh, co je současně společenskou a filozofickou sondou a navíc je to celé dost vtipné. No a taková je tahle kniha.

suterovam
09.08.2018

Tahle kniha je opravdu dobra. Ukazuje neschopnost zkostnateleho systemu vyporadat se s necim necekanym, nezapadajicim do dane struktury. Neochotu rozhodujicich lidi jit mimo svoji komfortni zonu, ackoliv maji hmatatelny dukaz ze se pletou. Snahu prehodit zodpovednost na ostatni, jen aby sami nemuseli vystoupit z rady. Neni divu, ze byla kniha (i autor) zakazana a vysla u nas az po Listopadu.
Psana s lehkosti a humorem, jako vysetrovaci spis. Je zabavna a zaroven znepokojiva. Velmi doporucuji :)


martin4183
11.02.2017

Žánr je sice uveden jako humoristický (a místy tomu tak opravdu je), ale kniha po přečtení vyvolává spíše dojem smutku a bezmocnosti.

Pavel Kohout v této knize zajímavou formou nastínil, jak se mohli cítit Giordano Bruno a podobní "kacíři", kteří se díky malosti a strachu ostatních nedožili vlastního uznání.

WEIL
04.09.2011

Trochu mi to připomíná televizní seriál "Létající Čestmír".