Bigglesův křest ohněm

Bigglesův křest ohněm

I to nejlepší letecké eso se někdy muselo učit létat. A to se neobešlo bez chyb! Tímto obdobím Bigglesova života a jeho prvními týdny nad frontou Vás provede tato kniha.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28627/bigglesuv-krest-ohnem-28627.jpg 4.224

Biggles (5.)

Biggles Learns to Fly (1935)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Riopress

Ladys

Moje třetí bigglesovka.
Biggles se smyslem pro čest, spravedlnost a kamarádství se řadí k mým oblíbeným hrdinům.
Sice by bylo fajn se ke knihám dostat jako kluk, to by teprve bylo něco, ale i tak. Přes jednoduchost a přímočarost příběhů knihy o Bigglesovi čtu rád.
Přesto, že autor se opírá o vzpomínky z války, má dar strhnout svým vyprávěním tak, že člověk má pocit, že čte spíš dobrodružnou knihu s důrazem na čest a kamarádství.
Určitě si někdy přečtu další příběhy. A rád.

Sandik
20.02.2017

"Biggles v nedbalkách"... Pokud se nepletu, tak je to chronologicky naopak díl první. Děj se totiž odehrává před "Biglesem od Velbloudích stíhaček" i "Návratem od velbloudích stíhaček". Příběhy jsou velmi podobné jako v těchto dvou knihách, tj. relativně samostatné a volně na sebe navazují. Některé z nich jsou ovšem rozděleny do několika navazujících kapitol. Překlad knihy je velmi slušný, občas ovšem překvapí velmi nepodařená sazba, v níž místy chybí mezery mezi slovy a to jevážněnepříjemnéčtení. Celkový dojem: 75%

JAnD
12.09.2016

Chronologicky třetí díl.
BIggles se učí létat, ocitne se poprvé na frontě, sestřelí prvního nepřítele a udělá si první přátele, kteří se vyskytnou i v pozdějších dílech.
Již zde se poprvé objeví i Raymond, pozdější Bigglesův nadřízený, ale v dalším díle (Biggles od velbloudích stíhaček) se objevuje také "poprvé"