Biggles - Průzkumný let

Biggles - Průzkumný let https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28640/bmid_biggles-pruzkumny-let-nTd-28640.jpg 4 20 4

Biggles série

Ještě se naposled vraťme do první světové války. Ke 266. letce přichází mladší bratr pilota, kterého sestřelili Němci. „Musíme jim pomoci,“ říká Biggles a průzkum začíná. Jedna z prvních a nejlepších autorových knih!

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Rescue Flight , 1939

Turlogh
13.02.2021 5 z 5

Ano, další román ze série Biggles je skutečně povedený a napínavý a nic na tom nemění skutečnost, že samotný Biggles v něm hraje vlastně jen jakési druhé housle. Ale Thirty, což je přezdívka 17 letého hocha, anglického šlechtice je také pěkně vypráskaný chlapík a pilot a při četbě se s ním věru nudit nebudete! Howgh.

Sandik
24.04.2017 4 z 5

Po řadě příběhů "ze současnosti" opět jeden návrat do První světové války. Není to ovšem návrat se vším všudy, neboť Johns i zde buduje nikoli řadu samostatných epizod, ale jeden souvislý příběh, přesně tak, jako to činí v jeho "poválečných" knihách (pravda v knize "Biggles jde do války" je také). Nutno říci, že tohle spojení je poměrně šťastné a příběh funguje velmi dobře. Celkový dojem: 75%

JAnD
03.11.2016 4 z 5

Předzvěst budoucích knih, kde nebývá hlavním hrdinou ani tak Biggles, jako Ginger. Tady jsou to dva kamarádi - zběhové ze střední školy, kteří se dostanou na frontu.

SalomeH
15.07.2014 3 z 5

Bigglesova dobrodružství jsem měla ráda už od malička, i tohle bylo parádně napínavé. Akorátže Biggles tam mohl dostat trošku víc místa, je to přece jenom větší frajer než Thirty.