Biggles od velbloudích stíhaček

Biggles od velbloudích stíhaček

Tato kniha vyšla jako vůbec první z dlouhého seriálu dobrodružství pilota Biggleswortha, díky pozdějším prequelům je ale až čtvrtá v pořadí.. Biggles pilotuje svou stíhačku Camel proti německým Fokerům, Rumplerům a Albatrosům.
Později se do jeho letky dostává i jeho bratranec Algy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26278/biggles-od-velbloudich-26278.jpg 4.660

Biggles (1.)

The Camels Are Coming (1932)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Toužimský a Moravec, Riosport-press

KAREL6725

Tak že pro mě návrat do dětských let , už je to strašně dávno kdy jsem tohle četl. Kdysi jsem četl jen zlomek Bigglesových příhod , koupil jsem co se dalo sehnat , mám prvních 60 knih , a hodlám si to pořádně užít. V jedna padesáti hodlám číst vše znova . Tohle je klasika dobrodružné literatury. Biggles nezklame tohle může číst každý kdo má rád dobrodružné příhody. Plný počet hvězd. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení ,

Tazz1
17.11.2017

Klasika a noční dobrodružství nad knihou s baterkou pod peřinou. A jak se pak nechtělo vstávat do školy :-) . To byly doby...

kní
08.08.2017

"Kam tvůj zrak hledí zadumán, ó kam, náš mladý aviatiku?" - a taky geránium. To jsou dva nezapomenutelné vjemy z hluboké minulosti, které jsou stále živoucí a "kam tvůj zrak" stále běžně používám - Ó, nesmrtelný Bigglesi! (a kam se - damned - poděl ten rozdrbaný sešit se žlutými deskami, ze kterého jsem tě četla? - ó kam?!)

bh69
04.05.2017

Klasika dobrodružné literatury ... na jednu strane je poznat, že autor má vlastní zkušenosti, na druhou stranu si hodně pouští uzdu fantazie, takže je to často blíž k pohádce než k realitě, ale to patří k věci a musí se brát hodně s nadhledem. Trochu kontroverzní je přístup k válce samotné - autor sice ukazuje válečné zabíjení, ale zároveň ho dost často popisuje jako nějaký sport a likvidace nepřátel je vlastně v pohodě ... Co ale - mimo nesmyslů, které už nejspíš byly v originále - hodně snižuje dojem je mizerný překlad do češtiny. Některé slovní obraty a terminologie vyvolávají otázky, jestli si to někdo po přeložení vůbec přečetl a jestli měl aspoň základní znalost názvosloví z oblasti letectví ? Ne uplně povedené jsou ilustrace - Biggles je na obálce zobrazený ve věku 40-50 let, v knize je mu ale 20, letadla taky nejsou moc odpovídající - malovat techniku je holt disciplína bližší technickému kreslení ...

Formol
13.03.2017

Děsím se toho, že jednou vyjde nekuřácká edice Bigglese, protože věčně zapálené cigarety dokreslují to, co z knihy čiší na první pohled: Válka není dobrodružství, válka je svinstvo, i když je někdy zřejmě nezbytná.

Sandik
30.01.2017

Kniha, která mě v dětství (vcelku pochopitelně) o pár let minula a čtu ji až teď, když jsem ji koupil synovi... Český překlad místy není úplně srozumitelný a ve vydání z roku 1993 jsou navíc občas nepříjemné překlepy, eventuálně jazykové archaismy. Příběhy ovšem rozhodně mají spád a stojí za to si je přečíst. Už jenom proto, že děj skutečně velice věrně odráží první světovou válku a většina příběhů má i konkrétní historické předobrazy v podobě reálných zážitků různých britských pilotů, jež ovšem W. E. Johns všechny přiřkl jedné konkrétní literární postavě, a tím z ní udělal tak trochu bájného hrdinu z říše fantasie... Pokud ovšem čtenář přijme tento "drobný detail", jde jinak o velmi uvěřitelné čtení, které realitu války ani moc nepřikrašluje a nelakuje na růžovo... Celkový dojem: 75%

daniel1313
13.06.2016

Kniha mého dětství a pak celý Johns v padesáti sedmi letech

Boby17
26.03.2016

Toto je kniha mého dětství. Sešitové vydání z roku 1969 s ilustracemi Zdeňka Buriana jsem četl snad stokrát.

daniel8092
03.06.2015

V mládí jsem jí četl snad desetkrát, také podle toho teď vypadá. Kdysi jsem na půdě našel nějakou prastarou variantu z roku 1938 (nakladatelství Toužimský a Moravec). Viz obrázek -http://s2.postimg.org/f539a2ri1/DSC_0028_1.jpg

Ladys
25.06.2014

Obsahem je to na 3/5, ale za Bigglese dám 4/5. Takoví hrdinové, rytíři nebes, by měli existovat i dnes. A i přes jednoduchost minipříběhů mě bavila atmosféra protkaná gentlemanstvím a kamarádstvím pilotů

Ječmínek
22.06.2013

V dětství nebo dospívání jedna z knih, které jsem četl stále dokola. Dobrodružné, dramatické, vtipné, čtivé.

clickman
26.03.2013

Co se Bigglese týče, tak toto je klasika všech klasik! Přesně díky této knize jsem si tak oblíbil hrdinské příběhy a rytířské chování pilotů za 1. světové války a dodnes mě toto téma nepřestalo zajímat. Osobní válečné zkušenosti W. E. Johnse se zde promítají do Bigglesových příběhů a mě nikdy neomrzí si je číst znovu. Díky této a pár dalším knihám napsaným v této době se romány o Bigglesovi staly tolik oblíbenými. Kdo ještě nečetl tak šup do toho!