Biggles od 266. letky

Biggles od 266. letky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28631/biggles-od-letky-28631.jpg 4 21 2

Biggles série

Třináct povídek pilota Biggleswortha bojujícího u 266. letky u Royal Flying Corps, usídlené ve francouzském Maranique. Příběh se odehrává za první světové války. Tyto povídky pocházejí z knih Biggles of 266 a Biggles in France.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Toužimský & Moravec

Biggles in France, Biggles of 266 , 1935

kokrokr
01.02.2024 3 z 5

Bigglese jsem poprvé potkal v roce 1969. Ten rok vyšel sešitový román, který obsahoval povídky z knih Biggles od velbloudích stíhaček a Návrat velbloudích stíhaček. Ty dvě knihy jsou výborné, ale ostatní Bigglesovky jsou už jen slabým odvarem válečných příhod. Platí to i pro tuto knihu, to ale neznamená, že bych se u ní nepobavil.

Sandik
12.03.2017 4 z 5

Bigglesovy příběhy z první světové války jsou vážně tím nejlepším, co Johns kdy napsal, protože z nich vysloveně dýchají skutečné zážitky a skutečné příběhy. Někdy ovšem autor přibarvuje, což je vidět například na povídce "Krocan s obtížemi". Němci totiž samozřejmě Krocany na Vánoce nepečou, na rozdíl od Francouzů, Američanů i Angličanů. Je tedy na krásně možné, že ve válečné Francii skutečně před Vánocemi nebylo možné sehnat krůtu, velmi nepravděpodobné ovšem je, že by o ni nějak zvlášť stáli Němečtí vojáci... Celkový dojem: 75%