Biggles nad Ohňovou zemí

Biggles nad Ohňovou zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29889/biggles-nad-ohnovou-zemi-29889.jpg 4 8 1

Biggles série

Náčelník letecké policie Scotland Yardu přidělil Bigglesovi obtížný úkol. V jedné z námořních bitev za druhé světové války byla anglickou flotilou téměř zničena flotila německá, až na jednu loď, německou loď Dresden. Ta při dřívějších válečných operacích odcizila z australské lodi zlato. Dresden se delší dobu ukrývala mezi ostrůvky v Ohňové zemi a vyložila zde zlatý poklad. Podaří se Bigglesovi poklad najít, aniž přesně ví, kde je umístěn?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Riopress

Biggles at the World's End , 1959

JanzPardubic
01.01.2023 5 z 5

Velmi povedený díl, v němž Biggles s ostatními pátrá na základě von Stalheinova tipu po ztraceném zlatě, které v Ohňové zemi jako svou kořist z britské lodi ukryla za 1. světové války německá válečná loď. Příběh tentokrát není nabitý akcí a zvraty, základem je psychologická hra o získání zlata a rozhodně to neubírá na jeho napínavosti, právě naopak! Rostoucí napětí mezi soupeřícími skupinami a jejich intelektuální souboj, které posiluje líčení nehostinného prostředí a podnebí nejjižnějšího koutu Ameriky, jsou výborné. Takovéto „bigglesovky“, v nichž je kladen důraz na popis jeviště příběhu a místní reálie a kde není děj přespříliš překotný, mám rád.

Letouny (užívané Bigglesem a jeho týmem): obojživelník Gadfly [Ovád] (jeho první užití a podrobnější popis).

Kniha Biggles nad Ohňovou zemí je v