Biggles a rudá hvězda

Biggles a rudá hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29829/bmid_biggles-a-ruda-hvezda-DI7-29829.jpg 4 18 2

Biggles série

Světem vládne studená válka. Čínu brzy zcela ovládnou komunisté a Sovětský svaz horečně rozvíjí jaderný program. Biggles dostává úkol vysvobodit skupinu vědců, které kdosi unesl na záhadné místo v Mandžusku. Tajný úkol, záhadný nepřítel, naprosté utajení. Pokud něco selže, nikdo Bigglesovi a jeho přátelům nepomůže.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Toužimský & Moravec

Biggles Gets his Men , 1950

Sandik
01.03.2019 4 z 5

V určité chvíli mě mimořádně otrávilo, že Biggles nachází i kdesi na pomezí Ruska a Mongolska ty samé "staré známé", ale nakonec to nevadilo tolik. Johnsovo líčení je i tentokrát velmi sugestivní, příběh napínavý a dobře vymyšlený. Výborně napsaná postava vodkymilovného ruského kozáka je příjemným oživením. Poněkud úsměvné je samozřejmě srovnat historickou realitu dvou tehdejších soupeřících velmocí, jejichž vojenský výzkum probíhal v přísně střežených, supertajných vojenských areálech, a které mimo jiné skutečně využily mnohé z výsledků nacistického vývoje, s Johnsovou dosti "pistolnickou" verzí téhož. Sověti se samozřejmě obešli bez "princů", otroky nemuseli získávat v domorodých vesnicích, jistě jim nepotřebovali vyřezávat jazyky a i ty nacistické zločince nemuseli najímat, protože je už dávno jako tu nejcennější kořist měli ve svých věznicích... Celkový dojem: 70%

JAnD
18.10.2017 4 z 5

Ještě, že Biggles v exotických lokalitách naráží na ty správné domorodce či starousedlíky. Bez nich by byla celá akce o poznání těžší