Biggles a černý slon

Biggles a černý slon https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29834/bmid_biggles-a-cerny-slon-nAS-29834.jpg 4 17 5

Biggles série

Nebezpečné pátrání po černém lupiči a vrahovi v divočině Ugandy. Ústřední postavou není tentokrát kupodivu Biggles, ale jeho kamarád Ginger

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Riopress

Biggles and the Black Raider , 1953

jindrich7442
27.10.2022 4 z 5

Knihu jsem dostal v roce 98, jako vzpomínku na skautský tábor "Muštelka" v Jizerkách. Bylo to přesně to, co pasuje do výzvy - autor / kniha z Vašeho dětství... Před pár lety se mi podařilo získat drtivou většinu celé "Bigglesovi" knižní série a mám po přečtení tohoto dílu chuť si tahle dobrodružství prožít všechna.

StarPopcorn
16.01.2021 5 z 5

Jedna z mých prvních Bigglesovek

JanzPardubic
31.08.2020 5 z 5

Biggles se tentokrát s kompletním týmem vydává do oblasti Velkých jezer ve střední Africe, aby pátral po zločineckém gangu tak zvaného Černého slona, který terorizuje obyvatelstvo v rozsáhlé oblasti mezi Jižním Sudánem na severu a Tanzánií a Kongem na jihu. Jde rozhodně o jeden z povedených „poválečných“ nebo „policejních“ dílů, kdy W. E. Johns velmi dobře rozpracoval samotnou metodu pátrání po Černém slonovi, která tvoří nejsilnější stránku příběhu.

Letouny (užívané Bigglesem a jeho týmem): De Havilland Mosquito, Percival Proctor, Auster, De Havilland Puss Moth.

Sandik
19.05.2020 3 z 5

Příběh v podstatě standardní a připomínající jiné starší, v Africe nebo Jižní Americe se odehrávající bigglesovky. Potěšilo to, že příběh postrádá dříve obvyklé zauzlené odbočky a běží v podstatě přímočaře. Sympatické je i to, že do děje v určitou chvíli zasáhne další případ. U obou "zloduchů" bych ale ocenil propracovanější "osobní historii". Tajuplný fantóm a někdo, kdo aspiroval na "ovládnutí světa" by přece neměl skončit jako téměř anonymní mršina bez jediného vysvětlení. Na druhou stranu mě vlastně potěšilo, že ten druhý zločinec nebyl bývalým nacistickým pohlavárem. Pokud jde o Bigglesovo vyšetřování, schéma, v němž si několika dosti očividných souvislostí nikdo nevšimne a teprve Biggles je neomylně odhalí je úsměvné, ale budiž. Je to literatura pro mládež a ti potřebují superhrdiny. Nechť je mají ;o) Suma sumárum, není to špatné, ale určitě by to chtělo některé části příběhu dotáhnout. Celkový dojem: 65%

JAnD
07.02.2018 4 z 5

Biggles a spol. zachraňují rozpadající se britské impérium :-)
Že je hlavním hrdinou Ginger místo Bigglese není až tak neobvyklé. Smrt nevinné epizodní postavy také ne.

Černý Slon není tlustokožec, ale domorodý padouch.