Bič

Bič https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8620/bmid_bic-zl5-8620.jpg 5 294 31

Sid Halley série

Sid Halley přijde následkem zranění o ruku, ale neodchází z dostihového světa. Jako soukromý detektiv postupně řeší nezákonné spekulace s akciemi dostihových závodišť, likvidaci nejlepších závodních koní, úplatkářství. Fyzický hendikep Sida Halleyho vyvažuje pohotovost jeho přítele Chica Barnese, učitele džuda. Jako úsěšný tandem společně objasňují různé dílčí trampoty lidí rozmanitého světa dostihového sportu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Whip Hand , 1979

Luigi1
Luigi1
26.07.2023 5 z 5

Zajímavý hrdina který mě zaujal

petrarka72
petrarka72
30.06.2023 4 z 5

Slabší oproti první halleyovce - ale stále mezi staršími klasickými detektivkami nadstandard, navíc okořeněný koňmi a silným motivem ztráty sebe-vědomí. Čteno po letech, opět spokojenost.

Alinke
Alinke
01.05.2023 5 z 5

u tohoto spisovatel nelze než dát plný počet hvězdiček. Další díl příběhu zmrzačeného a nezlomného bývalého žokeje, který se dal na dráhu detektiva. K nelibosti nepoctivců velmi úspěšného. krásné čtení

Noisette73
Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Starý, dobrý Sid Halley, jeho příběh se mi vryl pod kůži a tento hrdina je prostě božan. Dozvíte se o nekalých praktikách korupce a uvidíte úskalí povolání soukromého detektiva.

soukroma
soukroma
15.05.2022 4 z 5

Nemohla jsem se dlouho začíst, těch úkolů a akcí bylo propleteno hodně, přitom Sid se nejednou hroutil a hodlal vše opustit, bál se a nevěděl co dál. Dokonce jsem knihu na nějakou dobu musela odložit, po návratu k pokračování to pak už šlo svižněji. Ale stejně nejlepší a bezkonkurenčně nejvtipnější epizodou byl balonový závod... 70%

cukrovka
cukrovka
22.04.2022 5 z 5

Čtení plné akce a napětí. Příběh má spád a zajímavého hlavního hrdinu.

Vidlička
Vidlička
18.02.2022 5 z 5

Miluju ty Dickouškovy přímé řeči jeho hrdinů:

"Vy nemáte jednu ruku!!"

"Ano."

helenkan
helenkan
04.02.2022 4 z 5

Pěkný napínavý příběh. A rozuzlení docela překvapivé. Jak daleko je člověk schopný zajít kvůli penězům a moci.

babystar
babystar
11.01.2022 4 z 5

Druhý příběh o Sidu Halleyovi, v němž se přesvědčí, že nemůže nikomu důvěřovat a že není dobré mít pověst úspěšného vyšetřovatele. Jeho šetření korupce v dostihovém sportu vede k těžkému násilí, ale i k nečekanému rozuzlení. Jen tak mimochodem vyřeší i případ, do něhož se zapletla jeho bývalá žena Jenny. A musím prohlásit, že Jenny je fakt blbá.

BooksLoverAnn8
BooksLoverAnn8
13.10.2020 5 z 5

Nevím, jak to DF dělá, že mě zatím ani jedna jeho knížka neomrzela!
Čtivá, napínavá a krasně napsaná knížka, ve které mi opět velice sedl hlavní hrdina.
Doporučuji!

Šárka345
Šárka345
16.09.2020 5 z 5

Pořád se opakuji, nechce se mi psát nic dlouhého... Prostě skvělé, čtené jedním dechem :0)))

Greenfingers
Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Série, ve které vystupuje bývalý překážkový jezdec Sid Gallery, si získala mé sympatie právě díky tomuto hrdinovi. Ač s tělesným handicapem, pouští se do řešení případů se stejným zanícením pro věc jaké pociťoval i na dostihové dráze.

Johana
Johana
03.06.2020 4 z 5

Výborná detektivka. Vyšetřuje bývalý žokej Sid Halley a tentokrát rovnou tři případy najednou: nevysvětlitelná selhávání favorizovaných tříročků ze stáje jeho bývalého šéfa, pak podezření na zločinné spiknutí u syndikátů spolumajitelů koní a jeden případ mimo dostihové prostředí, kde je Sidovým úkolem najít podvodníka v charitativní organizaci pro výzkum kardiovaskulárních onemocnění. Navíc se mimoděk dostaneme do prostředí závodů s horkovzdušnými balóny... Četba je to lehká, nikoli však hloupá, ve svém žánru je pro mne pan Dick Francis prostě zárukou kvality.

medlovice
medlovice
24.01.2020 5 z 5

Dick Francis by se letos dožil sto let. Opustil nás ve vysokém věku a zanechal nám spoustu nádherných a hlavně napínavých knih. Čtu je už víc jak dvacet let a vůbec mi nevadí , přečíst si některou znovu a hlavně pořád vyhledávat ty, které jsem ještě nečetla. Jen jeho tvorba synem Félixem se mi už moc nelíbí , Francis je pro mě doba bez mobilů, superpoldů a internetu. Ta doba 1960 až 1980. Jak přežít , na něco přijít jen vlastní dedukcí. Proto jeho knihy mám a budu mít ráda.

PetrCepek
PetrCepek
18.12.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených

hana4834
hana4834
31.08.2019 5 z 5

Jako vždy skvělí oddychovy čtení

denča1000
denča1000
11.06.2019 5 z 5

Velice hezké počtení. Neustále se něco děje a nejsou v knize žádné nudné a zdlouhavé pasáže. Případy jsou zajímavé, hlavní postava není klasický hrdina, co dělá ramena a nebojí se ničeho, ale vzhledem k jeho úrazu si dává pozor a projeví strach, což není v detektivkách obvyklé.
Kniha byla přečtena během jednoho dne.

Boogie007
Boogie007
12.03.2019 5 z 5

Bič je moje druhá detektivka od Dicka Francise - otevřel se mi nový svět. Opět si musím pochválit, jaké je to příjemné čtení. "Šťavnaté" ... má nápad, akci, napětí. Také hodně zajímavých informací z různých oborů. Dobrým krokem je, že hlavní hrdina mluví v 1. osobě. Má tak šanci se nám rychle přiblížit, svěřit se nám se svými starostmi, problémy a strachy. A tak zákonitě následuje to, že i my se začneme zamýšlet nad našimi hodnotami, nad naší statečností a ochotou se postavit tomu špatnému.

pingu1
pingu1
03.03.2019 5 z 5

Moc pěkná napínavá detektivka z dostihového prostředí :-)

MiroslavKutík
MiroslavKutík
09.10.2018 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, a první kniha s detektivem Sid Halley a jsem zvědav na další knihy se Sidem.
Četlo se to rychlé a zajímavý konec . :(

Dick Francis (p)