Bible pro děti

Pěkně a srozumitelně vypracovaná kniha Starého i Nového zákona, bohatě ilustrovaná a tím, že je psaná pro děti, velmi dobře srozumitelná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93553/bible-pro-deti-93553.JPG 3.842
Náboženství, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladé letá

The Bible for Children, 1973

Kniha Bible pro děti

Měňavka
30.10.2018

Kniha mého dětství :) - od babičky.

Lessana
02.08.2018

Mali sme ju doma, keď som bola malá. Listovali sme si v nej, čítali a obzerali krásne ilustrácie, na základe ktorých sa aj jednotlivé príbehy lepšie pamätali. Teraz v nej u babky listuje ďalšia generácia.

Nočnípták
02.08.2018

Po letech jsem ji vytáhla z knihovny. A teď nevím co s ní. Vůbec nechápu, jak jsem ji mohla koupit dětem. Určitě jsem ji tenkrát i četla a děti ji brali jako pověsti a pohádky. Ale dneska to nějak nemohu překousnout. Vnoučatům tedy určitě ne. Když budou chtít znát některá jména nebo pojmy, tak ať si to najdou na internetu.

hana1984
06.06.2016

Krásné ilustrace

DenisePartridge
19.11.2015

Velice jsem ocenila nápad přepsat Bibli do verze pro děti, protože ačkoliv je psaná pro mladší, jsem toho názoru, že je to jedna z mála verzí Bible, která je srozumitelná pro všechny. Co se však týče obsahu, musím přiznat, že to skutečně nebyla četba pro mě. Jistě, zápletka byla v mnoha příbězích zajímavá, avšak nevyhovovalo mi rozuzlení – to, jak prostě najednou přišel Bůh, ztrestal zlé lidi a na světě opět zavládl mír. Tenhle typ řešení mi jednoduše nevyhovuje, ale rozhodně nikomu nechci vnucovat svůj názor.

Halila
27.08.2015

Jako dítě jsem se bála podívat na stránku s Herodesem. :-)

MarkétaLore
15.02.2015

řekla bych že tahle vymývačka mozků je ještě v pohodě, co si pamatuji, není tam nic v rozporu s mým přesvědčením. Tedy až např. na Izáka, ale to se dá přejít. Je to způsobeno tím, že starý zákon, tedy jeho filosofie je potlačená a jde pouze o příběh-pohádku, a nový zákon je snesitelný. Měla jsem kdysi doma ještě jednu bibli pro děcka, a tam se v plné kráse ukázalo že starý zákon je vlastně převlečený korán, takže hnus a špína a hanba fuj a ble a zlo maximální. Bůh tam nutil člověka aby svlékl jiného člověka z kůže a pověsil kůži na svatostánek. Všechny vraždil a trápil. Holku znásilnili- mohla si za to sama. To jsem ještě chápala- stýkala se se zlýma lidma, i když ji to otec říkal. Ale že pak její bratr vyvraždil ten chlípnej kmen a ti zas jeho, a zas za to mohla ta holka, to ani můj rozum nebral.
Podle mého názoru je problém v tom, že se nelze řídit něčím, co je 3000 let staré. Etika se vyvíjela, a šla podle mě nakonec správným směrem. Občas ale zabloudila a tak vznikl starý zákon , korán a ostatní sračky...

vlkodlaq
03.09.2014

Na tomhle jsem vyrostl, resp. jsem tím byl krmen od školky. Tahle bible byla z celé náboženské hitparády nejsnesitelnější, ale neuvěřil jsem tehdy ani dnes, a tehdy i dnes se pořád divím, že to někdo může brát vážně a už jako kluk jsem si říkal - kdysi lid neochvějně věřil, že země je placatá, že mozek čistí krev a že pouštění žilou je fajn léčba rýmy. Dnes tak nějak tušíme, kolik blbostí si lidstvo vymyslelo z různých důvodů, ale náboženství stále přetrvávají a to mi tak nějak pořád nejde do hlavy.