Bible pro děti

Pěkně a srozumitelně vypracovaná kniha Starého i Nového zákona, bohatě ilustrovaná a tím, že je psaná pro děti, velmi dobře srozumitelná.

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93553/bible-pro-deti-93553.JPG 3.648
Náboženství, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladé letá

The Bible for Children, 1973

Kniha Bible pro děti

J.P.S.

Před mnoha lety, když jsem ještě chodil do školky, nám tuto knížku koupila babička. A přestože měla zřejmě dobrý úmysl, neboť zajisté chtěla ve vnoučatech zasít vztah ke křesťanství, tak u mě byl efekt naprosto opačný, protože mě mnohé z těch příběhů tehdy dost děsily. No uznejte sami: Král Herodes povraždí novorozence, král Nabukadnezar upaluje lidí v peci, Baalovi kněží podřezavaji nad oltářem .... A k tomu všemu drsné ilustrace: Dodnes mi v hlavě utkvěl dvoustranný obrázek topících se lidí při potopě světa, stejně tak obrázek chlapů se zakrvácenými meči, jak matkám vytrhavají z náručí novorozence - prostě drsný naturel! Pravda, ilustrace jsou velice hezké, ale zároveň jsou někdy dost naturalistické a pro dítě školkového věku občas děsivé...
Knížku jsem si později přečetl sám, když jsem byl asi ve čtvrté-paté třídě, a tehdy se mi biblické příběhy začaly líbit mnohem více. Řekl bych, že věk cca 8-11 let je cílová skupina, která je myšlena tím "pro děti" . Pro menší děti (školka, začátek školní docházky...) bych doporučil jiná zpracování biblických příběhů.

Ivet1990
24.12.2019

Pro určité objasnění určitých dějů či postav není špatná tato kniha. Má krásné obrázky s krátkým příběhem, ale jako čtení na jednou je to moc matoucí, protože jsem měla docela problém se orientovat v postavách jako tak, že jsem měla problém si urovnat kdo je čí potomek či k jaké době příběh zařadit a tak. Já to brala tak, že jsem si přečetla hlavně ty příběhy, o kterých jsem slyšela a jen jsem si chtěla některé věci ujasnit jak to přesně bylo.

Měňavka
30.10.2018

Kniha mého dětství :) - od babičky.

Lessana
02.08.2018

Mali sme ju doma, keď som bola malá. Listovali sme si v nej, čítali a obzerali krásne ilustrácie, na základe ktorých sa aj jednotlivé príbehy lepšie pamätali. Teraz v nej u babky listuje ďalšia generácia.

Nočnípták
02.08.2018

Po letech jsem ji vytáhla z knihovny. A teď nevím co s ní. Vůbec nechápu, jak jsem ji mohla koupit dětem. Určitě jsem ji tenkrát i četla a děti ji brali jako pověsti a pohádky. Ale dneska to nějak nemohu překousnout. Vnoučatům tedy určitě ne. Když budou chtít znát některá jména nebo pojmy, tak ať si to najdou na internetu.

hana1984
06.06.2016

Krásné ilustrace

DenisePartridge
19.11.2015

Velice jsem ocenila nápad přepsat Bibli do verze pro děti, protože ačkoliv je psaná pro mladší, jsem toho názoru, že je to jedna z mála verzí Bible, která je srozumitelná pro všechny. Co se však týče obsahu, musím přiznat, že to skutečně nebyla četba pro mě. Jistě, zápletka byla v mnoha příbězích zajímavá, avšak nevyhovovalo mi rozuzlení – to, jak prostě najednou přišel Bůh, ztrestal zlé lidi a na světě opět zavládl mír. Tenhle typ řešení mi jednoduše nevyhovuje, ale rozhodně nikomu nechci vnucovat svůj názor.

Halila
27.08.2015

Jako dítě jsem se bála podívat na stránku s Herodesem. :-)

Biblické příběhy
Biblické příběhy