Bible pro děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pěkně a srozumitelně vypracovaná kniha Starého i Nového zákona, bohatě ilustrovaná a tím, že je psaná pro děti, velmi dobře srozumitelná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93553/bible-pro-deti-93553.JPG 3.842
Žánr
Náboženství, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladé letá
Orig. název

The Bible for Children, 1973

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Bible pro děti

Přidat komentář
Měňavka
30.10.2018

Kniha mého dětství :) - od babičky.

Lessana
02.08.2018

Mali sme ju doma, keď som bola malá. Listovali sme si v nej, čítali a obzerali krásne ilustrácie, na základe ktorých sa aj jednotlivé príbehy lepšie pamätali. Teraz v nej u babky listuje ďalšia generácia.

Nočnípták
02.08.2018

Po letech jsem ji vytáhla z knihovny. A teď nevím co s ní. Vůbec nechápu, jak jsem ji mohla koupit dětem. Určitě jsem ji tenkrát i četla a děti ji brali jako pověsti a pohádky. Ale dneska to nějak nemohu překousnout. Vnoučatům tedy určitě ne. Když budou chtít znát některá jména nebo pojmy, tak ať si to najdou na internetu.
.

hana1984
06.06.2016

Krásné ilustrace

DenisePartridge
19.11.2015

Velice jsem ocenila nápad přepsat Bibli do verze pro děti, protože ačkoliv je psaná pro mladší, jsem toho názoru, že je to jedna z mála verzí Bible, která je srozumitelná pro všechny. Co se však týče obsahu, musím přiznat, že to skutečně nebyla četba pro mě. Jistě, zápletka byla v mnoha příbězích zajímavá, avšak nevyhovovalo mi rozuzlení – to, jak prostě najednou přišel Bůh, ztrestal zlé lidi a na světě opět zavládl mír. Tenhle typ řešení mi jednoduše nevyhovuje, ale rozhodně nikomu nechci vnucovat svůj názor.

Halila
27.08.2015

Jako dítě jsem se bála podívat na stránku s Herodesem. :-)

MarkétaLore
15.02.2015

řekla bych že tahle vymývačka mozků je ještě v pohodě, co si pamatuji, není tam nic v rozporu s mým přesvědčením. Tedy až např. na Izáka, ale to se dá přejít. Je to způsobeno tím, že starý zákon, tedy jeho filosofie je potlačená a jde pouze o příběh-pohádku, a nový zákon je snesitelný. Měla jsem kdysi doma ještě jednu bibli pro děcka, a tam se v plné kráse ukázalo že starý zákon je vlastně převlečený korán, takže hnus a špína a hanba fuj a ble a zlo maximální. Bůh tam nutil člověka aby svlékl jiného člověka z kůže a pověsil kůži na svatostánek. Všechny vraždil a trápil. Holku znásilnili- mohla si za to sama. To jsem ještě chápala- stýkala se se zlýma lidma, i když ji to otec říkal. Ale že pak její bratr vyvraždil ten chlípnej kmen a ti zas jeho, a zas za to mohla ta holka, to ani můj rozum nebral.
Podle mého názoru je problém v tom, že se nelze řídit něčím, co je 3000 let staré. Etika se vyvíjela, a šla podle mě nakonec správným směrem. Občas ale zabloudila a tak vznikl starý zákon , korán a ostatní sračky...

vlkodlaq
03.09.2014

Na tomhle jsem vyrostl, resp. jsem tím byl krmen od školky. Tahle bible byla z celé náboženské hitparády nejsnesitelnější, ale neuvěřil jsem tehdy ani dnes, a tehdy i dnes se pořád divím, že to někdo může brát vážně a už jako kluk jsem si říkal - kdysi lid neochvějně věřil, že země je placatá, že mozek čistí krev a že pouštění žilou je fajn léčba rýmy. Dnes tak nějak tušíme, kolik blbostí si lidstvo vymyslelo z různých důvodů, ale náboženství stále přetrvávají a to mi tak nějak pořád nejde do hlavy.

1