Bezpečnost a riziko na skále a ledu III. díl

V pořadí již třetí díl úspěšné knihy Pita Schuberta s názvem Bezpečnost a riziko na skále a ledu. Kniha obsahuje popisy exotických nehod a událostí. Srozumitelným způsobem popisuje normy horolezecké výzbroje. Čtenáři tak získají představu, co horolezecká výzbroj vydrží v praxi. Ne všechny pomůcky jsou totiž vzhledem k tělesné hmotnosti ve všech detailech bezpečné a zákony pádu se nezměnily. Zjistěte okolnosti mimořádných rizik. Autor ing. Pit Schubert byl jako delegát DAV více než 30 let členem Bezpečnostní komise UIAA, která zodpovídá za platné normy pro horolezeckou výzbroj celého světa. Posledních osm let pak jejím prezidentem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/216914/bezpecnost-a-riziko-na-skale-a-ledu-216914.jpg 4.46

Bezpečnost a riziko na skále a ledu

Literatura naučná, Sport
Vydáno · Freytag & Berndt

Sicherheit und Risko in Fels und Eis Bd.3 · 2010

Kniha Bezpečnost a riziko na skále a ledu III. díl

Arocrynn
30.05.2015

Třetí díl Schubertovy série Bezpečnost a riziko obsahuje patrně nejvíce technických informací zaměřených na normy a testy horolezecké výstroje, její počátky a vývoj - takže pro "obyčejného" čtenáře by se mohla zdát trochu nudnou. Přesto ani v této publikaci nechybí popisy poučných, zajímavých i humorných případů, které se skutečně udály. Zejména cestovatelé do zahraničí ocení části věnované judikatuře, resp. pasážím věnovaným "odpovědnosti a spoluodpovědnosti" při různých nehodách na horách a lezeckých stěnách.

Luis Trenker (horolezec, publicista, filmař a herec) píše do světoznáme firmy Dräger-Werke z Kielu, která vyrábí dýchací přístroje do velkých výšek:
"Vážený pane doktore Drägere!
Přikládám šek na 15 000 šilinků. Pošlete mi prosím za něj dýchací přístroj.
S pozdravem Váš Luis Trenker.
PS: Omylem jsem šek nepřiložil. Ale taková firma jako Vaše mi přístroj, jak doufám, přesto pošle."

Majitel firmy odpověděl:
"Vážený pane Trenkere!
Rádi Vám dodáme dýchací přístroj, který jste si přál.
S úctou Váš dr. H. Dräger.
PS: Bohužel jsme zapomněli přístroj odeslat. Ale tak dynamický muž jako Vy jistě vyleze na hory i bez dýchacího přístroje."

TIP: Máte rádi Databázi knih?

bezpečnost

Pit Schubert
polská, 1935

Kniha Bezpečnost a riziko na skále a ledu III. díl je v