Bezpečnost a riziko na skále a ledu III. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V pořadí již třetí díl úspěšné knihy Pita Schuberta s názvem Bezpečnost a riziko na skále a ledu. Kniha obsahuje popisy exotických nehod a událostí. Srozumitelným způsobem popisuje normy horolezecké výzbroje. Čtenáři tak získají představu, co horolezecká výzbroj vydrží v praxi. Ne všechny pomůcky jsou totiž vzhledem k tělesné hmotnosti ve všech detailech bezpečné a zákony pádu se nezměnily. Zjistěte okolnosti mimořádných rizik. Autor ing. Pit Schubert byl jako delegát DAV více než 30 let členem Bezpečnostní komise UIAA, která zodpovídá za platné normy pro horolezeckou výzbroj celého světa. Posledních osm let pak jejím prezidentem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216914/bezpecnost-a-riziko-na-skale-a-ledu-216914.jpg 4.46
Série:

Bezpečnost a riziko na skále a ledu


Žánr:
Literatura naučná, Sport

Vydáno: , Freytag & Berndt
Originální název:

Sicherheit und Risiko in Fels und Eis (Band 3), 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Bezpečnost a riziko na skále a ledu III. díl

Arocrynn
30.05.2015

Třetí díl Schubertovy série Bezpečnost a riziko obsahuje patrně nejvíce technických informací zaměřených na normy a testy horolezecké výstroje, její počátky a vývoj - takže pro "obyčejného" čtenáře by se mohla zdát trochu nudnou. Přesto ani v této publikaci nechybí popisy poučných, zajímavých i humorných případů, které se skutečně udály. Zejména cestovatelé do zahraničí ocení části věnované judikatuře, resp. pasážím věnovaným "odpovědnosti a spoluodpovědnosti" při různých nehodách na horách a lezeckých stěnách.

Luis Trenker (horolezec, publicista, filmař a herec) píše do světoznáme firmy Dräger-Werke z Kielu, která vyrábí dýchací přístroje do velkých výšek:
"Vážený pane doktore Drägere!
Přikládám šek na 15 000 šilinků. Pošlete mi prosím za něj dýchací přístroj.
S pozdravem Váš Luis Trenker.
PS: Omylem jsem šek nepřiložil. Ale taková firma jako Vaše mi přístroj, jak doufám, přesto pošle."

Majitel firmy odpověděl:
"Vážený pane Trenkere!
Rádi Vám dodáme dýchací přístroj, který jste si přál.
S úctou Váš dr. H. Dräger.
PS: Bohužel jsme zapomněli přístroj odeslat. Ale tak dynamický muž jako Vy jistě vyleze na hory i bez dýchacího přístroje."