Beznádejná

Beznádejná https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/bmid_beznadejna-182776.jpg 4 2651 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Hopeless , 2013

evismaior
29.01.2022 5 z 5

(SPOILER) 90% - Tahle autorka prostě umí. Už jsem četla knížku Na obtíž, kde vystupovala dívka se sebevražednými sklony, která s rodiči žila v bývalém kostele. Tady zase vystupuje Sky - adoptovaná dívka, která žije v podstatě odříznutá od světa, neboť ji matka vyučuje doma a zakazuje jí přístup ke všem moderním technologiím včetně televize, mobilu a internetu. Vzhledem k okolnostem se mi Sky zdála dost v pohodě a po nástupu do posledního ročníku střední školy dost schopná komunikovat se svými vrstevníky, což pochybuju, že by se někdo v reálu naučil jen proto, že by měl jednu dobrou kamarádku. A právě po nástupu do školy, kdy ve stejné době potká chlapce Holdera se špatnou pověstí ("nezmlátil jsem ho, protože je homosexuál, ale protože je to debil" :-D ), se celý její život změní a na povrch začnou čtenářsky fascinujícím způsobem vyplouvat její dávné vzpomínky. Tady opět drobná připomínka - představa, že by se Holder čirou náhodou přestěhoval zrovna do města, kde bydlela i Sky, mi přišla hodně přizpůsobená ději, ale tak třeba se dočkám nějakého přijatelného zdůvodnění v dalším dílu. Každopádně to, co se Sky dozvídala o svojí minulosti, jakým způsobem se to dozvídala a jak to na ni působilo, to bylo napsáno opravdu skvěle, i když mi trochu nesedělo, že ji ani jednou nenapadlo, že (spoiler!!!) Karen nemusí být žádná šílená únoskyně, protože vzhledem k okolnostem bych si já osobně tohle myslela asi hned na prvním místě už ve snaze Karen, se kterou se jako matka a dcera milovaly, jakkoli omluvit. Ale zase, já čekala, že to bude někdo ze strany matky, kdo chtěl Sky chránit, takže to, jak to nakonec bylo a jak to do sebe pak všechno skvělě zapadlo, nadchlo i mě (konec spoileru).
Poznámka na okraj - nechápu, proč se k právům na vydání knihy nepořizují ty práva jako celek, tedy včetně obálky - autorka v poděkování nadšeně děkuje za obálku, kterou má její kniha v originále, tu si ale český čtenář může najít leda tak na internetu.

Radka1727
28.12.2021 3 z 5

Je hodně ovlivňující číst příběh u kterého už víme, jak to všechno bylo
a jak to dopadne, ale tentokrát se mi líbil víc druhý díl z pozice Holdera.

SilviiM
23.12.2021 5 z 5

Jakože wauuu... Colleen prostě umí a válí. Pro někoho to může být ohraný příběh, pro někoho příliš sladký. Ale ten příběh má něco, co Vás donutí číst a nepřestávat dokud nejste na konci.

johana3160
21.12.2021 4 z 5

Uz celkem ohrany pribeh, ale hezky popsany.

Kuxka
01.11.2021 3 z 5

No, Život jedná báseň se mi líbil rozhodně víc. Ze začátku jsem byla do děje ponořená, ale pak už mě stále opakující se líbání začalo štvát. Myšlenka byla zajímavá, ale hrozně přebitá tou romantikou, když už se tam objevilo něco závažného, tak to autorka potopila to romantických přehnaně chápavých scén plných ,,...miláčku...", toto oslovení mě též už lezlo krkem. Scény, při kterých Holder neustále nebyl se Sky se mi pak asi líbily více.
Ještě uvidím, jestli půjdu i do druhého dílu.

januska82
31.10.2021 5 z 5

Kniha bola veľmi pekne napísaná, zaujímavá, dojímavá od začiatku až do konca...

JaSl
11.10.2021 5 z 5

Moje první kniha kterou jsem přečetla od této autorky a totálně mě dostala. Miluju tuhle autorku.
Tahle kniha je jeden velký wooow efekt. U jiných knih už od začátku tušíte o čem bude kdo s kým skončí apod. Ale tohle ! To byl šok. Doporučila jsem ji přečíst i kamarádce která nikdy žádnou pořádně nepřečetla (a už asi ani nepřečte) ale tuhle i ona sama "zhltla" během tří dnů, takže doporučuji!!!(jako všechny knihy colleen)

Lovana
06.10.2021 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět jsem spokojená. Předchozí kniha, kterou jsem četla (Možná jednou) se mi sice líbila více, ale i tato kniha se mi moc líbila.
Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy a doufala, že vše dopadne, tak jak má. Byla jsem pak hodně překvapená ve druhé polovině knihy, co vše jsme se dozvěděly, i když něco už se dalo tušit z předchozího děje, ale určitě ne vše...
Kromě hlavních postav jsem si oblíbila také dvě vedlejší, jen mě mrzelo, že jedna z nich tam byla jen na úplném začátku a pak už tam byla jen na "dálku"...
Při čtení se ve mě stihly vystřídat snad všechno emoce, od radosti až po odpor, smutek a zklamání a u knížky jsem se jak smála, tak i plakala...
Určitě si přečtu i "pokračování" knihy a také další knihy autorky.

Hodnocení 4*/5*

Rania
29.09.2021 2 z 5

No ja jsem četla asi uplne jinou knihu než ostatní… všeobecne nadšeni nesdílím. V první půlce knihy se vůbec nic neděje, hlavní hrdinové věnuji spoustu času jenom líbání a už mne to hodně otravovalo. Téma vykreslena v druhé půlce knihy se dala uchopit mnohem lip. Do druhé casti už nejdu.

Lena78537
26.09.2021 1 z 5

(SPOILER) Knihu jsem začala číst ze dvou důvodů. Prvně jsem potřebovala nějakou fajn oddechovku a a pak, ze měla vysoké hodnocení. Bohužel všeobecně nadšení nesdílím. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Téma přitom skvělé, ale tak nějak divně a stroze uchopené. Romantická linka mezi hlavními hrdiny mě doslova otravovala. Dokola omílané líbací scény.. Skutečnost, že Holder Hope vlastně miloval od svých šesti let? Vážně? Možná jako čtení pro náctileté, ale i to jsem na pochybách. Každopádně do druhého dílu se nepustím.

NikolaSkop
20.09.2021 5 z 5

Jsem tak hrozne moc nastvana ze se tohle ve svete deje. Ze tohle neni jen romantickej scify pribeh ale ze je to kruta realita!! NESNASIM, NESNASIM, NESNASIM!! Je mi lito kazdeho kdo to zazil at uz male holcicky, kluka, zeny či muze .. TOHLE neni fer a nemelo by se to stávat! Proste nemelo, natoz od nekoho vam blízkého-vaseho hrdiny, cloveka ktery pro vas byl vsim nebo dokonce tim jedinym! Jsem tak hrozne nastava a smutna! Tohle neni prvni pribeh ve kterem jsem o necem takovem cetla ale je to prvni pribeh ktery byl az moc realny a do ktereho jsem se az moc vzila.. Mozna je to moje chyba… Jsem az moc citliva? Nebo je autorka az moc dobra ze me takhle vtáhla do deje? Hm..nejspis vsechno dohromady.. Doporucuju!

Fortuna7
16.09.2021 5 z 5

(SPOILER) NO. TY. KRÁSO. Tohle bylo naprosto úžasný, děsivý a zatím nejlepší od autorky.
První polovina knihy mě moc nebavila, řešila se tam pouze ta romantická linka mezi hrdiny, ale ta druhá, OMG to mě dostalo. Chápu, proč ve druhé polovině knihy musel být vztah mezi Holdrem a Sky, pevný, protože jinak by to Sky nezvládla a zhroutila se.
U mě zatím vedla autorčina kniha Na obtíž, ale toto je úplně jiný level knihy. Pecka a mohu i doporučit, ale musíte mít trochu silnější žaludek.

Luc.i
09.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem četla Možná jednou a to dokonce dvakrát, mám tu knížku fakt ráda. Bez naděje mě ale tolik nezaujalo.

Líbila se mi sice zápletka a většinu tech věcí jsem fakt nečekala a byla jsem dost prekvapena, ale postavy nebyly nic moc. Sky mi prostě nějak neseděla a i když se autorka pokusila vždycky Holderovo chování vysvětlit a Sky to samozřejmě stačilo, mě ne. Ano, některé scény byly moc hezké ale (hlavně v závěru ) když všechno resili líbáním (později sexem ) mi přišlo dost divný.

s chováním hrdinům jsem se teda moc neztotožnila ale jinak hodně oceňují téma zneužívání děti v knížkách. Bylo to tam zajimave zapojeno a vůbec mě nenapadlo ze se knížka bude odvíjet tímto směrem.

Musím teda podotknout že anotace mi přijde trochu zavádějící, pod tou strašnou pověsti jsem si představovala mnohem horší věci.

Zatím se na druhý díl nechystám ale možná to někdy zvazim.

Celkem dobra knížka se zajímavým tématem, osobně mě ale tolik nezaujala. Celkem 3/5*

Luccinda
28.08.2021 5 z 5

Kniha Bez naděje ve mně vyvolala podobné pocity jako Odvrácená tvář lásky, což byl úplně první román, který jsem od autorky přečetla, a dosud ho řadím k mým nejoblíbenějším. Stejně jako v podstatě všechny knížky Colleen Hoover, i Bez naděje obsahuje silnou romantickou linku, na které je vystavěný celý příběh. Kromě romantiky ale román otevírá i celou řadu vážných témat, takže se rozhodně nejedná o čistě odpočinkovou četbu.

Colleen Hoover má tu schopnost, že mě dokáže okamžitě vtáhnout do děje a přiměje mě zamilovat si protagonisty příběhu bez ohledu na to, jaká temná tajemství skrývají. Sky i Holder mi byli od začátku sympatičtí, fandila jsem jejich pomalu rozvíjejícímu se vztahu a s napětím jsem očekávala, až mi bude odhaleno, jakou nelehkou minulost mají za sebou. Hlavní téma knihy jsem nakonec odhalila už v polovině knihy, ale to nic nemění na tom, jak silný a zajímavý příběh to nakonec byl.

Sixtinka144
27.08.2021 5 z 5

Pokaždé, když přečtu nějakou knihu od autorky, jsem ještě tak týden naprosto rozložená. Proč? Protože se ve svých knihách věnuje tak závažným tématům, které je potřeba řešit, a vy jen čtete a čtete se zatajeným dechem, sem tam vám ukápne slza (nebo to možná taky brobulíte celé, jako já) a když příběh konečně dočtete, knihu odložíte a v hlavě se vám víří tak milion myšlenek o tom, co jste právě přečetli. Četla jsem už tolik příběhů, od tolika různých autorů, že mám občas pocit, že už mě nic nedokáže pořádně překvapit a nadchnout. Collen je ale naprostá vyjímka. Nejen to, jak dokonale umí napsat postavy (protože když to čtete, máte pocit, jako kdyby jste v tom příběhu byli taky), které jsou tak moc reálné, umí napsat krásný svět, do kterého se hned vžijete, ale také umí udělat skvělou atmosféru, která všechny ty příběhy zdokonaluje. U téhle knihy se mi asi tak desetkrát zastavilo srdce. Je to opravdu krásný příběh, který bych doporučila opravdu každému. Za poslední dobu jsem nepřečetla nic, co by se tomuto skvostu přiblížilo, takže to opravdu stojí za to.

Lucie.B
02.08.2021 4 z 5

Potřebovala jsem si odpočinout od vrahounů a chtěla jsem jiný žánr. Byla jsem nadšená, smála jsem se a brečela a ještě dlouho po přečtení ve mně kniha doznívala. Jedna hvězda dolů za nadměrné a neustálé líbání, jinak opravdu doporučuji.

Dizzy3
31.07.2021 5 z 5

Ta ženská ale vážně umí psát knihy!!!
Opět smekám, kniha byla neodložitelná!!
Miluju jak její příběhy plynou a když to vůbec nečekáte totálně vás rozseká a potom ještě minimálně jednou či dvakrát jako blesk z čistého nebe. Z každé její knihy se vyklube tak silný příběh, který prožíváte snad se všemi postavami a bulíte jak dítě. Tady jsem vážně bulela pro Hope protože to bylo něco nepředstavitelného a nechtěla jsem aby si to musela prožívat. Naopak Holdera nejde nemilovat že jo :D

SPOILER:
A to, že hlavní dvojice měla pro sebe celou knihu a ještě to skončí happy endem je pro mne už jen třešnička na dortu :) Jen nechápu, proč nemá kniha daleko vyšší hodnocení..?:-/

Lucy2405
29.06.2021 5 z 5

Toto byl nářez. Kniha přečtená za dva dny. Láska, sex, nasílí. Občas jsem se divila jestli je to opravdu YA. :) Doporučuji naprosto skvělé..(hlavního hrdinu prostě musíš milovat..)

kacka29
07.06.2021 3 z 5

Ze začátku to vypadalo jako slaďárna pro teenagery, ale jak děj postupuje dál, tak je stále drsnější a temnější. Asi mi úplně nesedl jazyk a styl psaní, takže příběhu dávám 3 hvězdičky, zato interpretace audioknihy neměla chybu. Veronika Khek Kubařová je prostě skvělá herečka a ztvárnění všech hlasů knižních postav nemělo chybu.

Readerlady
31.05.2021 5 z 5

Tahle kniha byla fakt WOW!!! Zamilovala jsem se. Byla neskutečně moc čtivá. Úžasně napsaná a romantická a HLAVNĚ realistická.Všechny ty myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly obdivuhodné. Sky je opravdu statečná a úžasná. No a Holder... No to je odteď můj další fiktivní knižní boyfriend?!

No a teď konečně k těm vážným tématům. Jsem moc ráda že tam byly. Protože to tuhle romanťárnu strašně pozvedlo. Bez těch věcí by to nebylo ono.

A teď vám všem co tenhle komentář čtou vysvětlím, proč je tak nadšený a vůbec v něm narozdíl od ostatních nepíšu že mám z téhle knihy depku. Ne nebojte nejsem robot! A ani nejsem bezcitná. Někdy si připadám citlivá až moc. Z téhle knihy nemám depku proto, že jsem BEZNADĚJNÝ optimista. Tahle kniha mě o tom přesvědčila. Protože to hlavní co jsem si z knihy odnesla je to, že naděje umírá poslední a mezi námi žijí úžasní hodní a stateční lidé. Ano brečela jsem u toho a dost. Ale stejně jsem si z toho k srdci vzala spíš naději.
O které podle mě tahle kniha hlavně je. Přeju si být taky tak statečná a taky odteď budu vždycky obdivovat oblohu. Samozřejmě vím že život je někdy MRCHA ale vždycky je naděje a minimálně 0,01 šance na HAPPYEND. A to mi nikdo nevezme.

Tuhle knihu si přečtěte všichni!!