Bezmoc

Bezmoc https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31412/bmid_bezmoc-E1T-31412.jpg 4 113 18

Autor bestsellerů Cullen „Cubby“ Greenwich je šťastný muž a je si toho dobře vědom. Vede spokojený život se ženou Penny, autorkou a ilustrátorkou dětských knih, kterou nade vše miluje. Mají spolu šestiletého chlapce Mila stiženého genialitou a jejich domácnost doplňuje ještě psí kříženec Lassie. Cubby ví, že nesmí dopustit, aby si svůj šťastný domov nechal zničit jednou negativní recenzí, i když jejím autorem je obávaný a trochu obskurní kritik Sherman Waxx. Přesto to však udělá. Následuje zoufalý nelítostný souboj s psychopatem, který usiluje o víc než jen o to, aby mu zničil život. Dean Koontz předkládá další ze svých jedinečných thrillerů vyznačujících se vybroušeným literárním stylem a mimořádně živým dialogem. Dean Koontz, jehož knihy se pravidelně ocitají na seznamu bestsellerů sestavovaném deníkem New York Times, nám předkládá strhující thriller, ve kterém zkoumá mimořádně ostrou hranici mezi tím nejlepším a tím nejhorším, co nalezneme v každém člověku, stejně jako anarchii prosvítající pod povrchem společnosti. Hrdina jeho nové knihy, příjemný, úspěšný otec rodiny, je zatažen do souboje s nepřítelem, plným neuvěřitelné zloby a nevraživosti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Relentless , 2009

Darami87
31.12.2020 3 z 5

Dobrá, zajímavá i napínavá kniha. Nicméně ta zápletka... Už jsem byla téměř na konci knihy a říkala jsem si, že to snad musí mít nějaké jiné rozuzlení. Něco nečekaného, něco, co mi vyrazí dech. Nic takového se nekonalo. Zápletka mi přišla dost absurdní, stejně jako celá organizace krvavých pracek. Milovi vynálezy se mi ke knize tohoto ražení absolutně nehodí a i rodina Penny mi spíš lezla na nervy než aby mi přišla zajímavá. Jakoby autor nevěděl, jaký žánr chce vlastně psát. Thriller? Fantasy? Sci-fi? Každý si tam asi najde kousek něčeho. A závěrečný verdikt? Ucházející kniha která neurazí, ale ani nijak nenadchne.

ludek.n
28.12.2018 3 z 5

Při čtení Koonzovy Bezmoci jsem se občas nemohl zbavit pocitu, že si ze mě autor dělá legraci. Mrazivý psychothriller o nelítostném pronásledování bezúhonné rodiny se chvílemi proměňoval v grotesku a Cullen „Cubby“ Greenwich v Bustera Keatona v jeho nejlepších výstupech. Přišlo mi to stejné jako by obraz holandského mistra ze 17. století přemaloval nějaký současný street-artový výtvarník jakousi bizarní abstrakcí. Sem tam ještě probleskne původní malba, ale většinu pozornosti si uzurpuje ona halucinogenní moderna. Brzy už autorovi nevěříte ani to, že má nos mezi očima, natož pak, že to s rodinou Greenwichových myslí vážně. Díky této rozháranosti se člověk jen velice obtížně nechává do příběhu vtáhnout. I v těch nejvypjatějších chvílích očekáváte od autora nějakou taškařici. V konečném důsledku jste pak stejně rozčarovaní, ať už ona mimózní skeč přijde nebo ne. Koontz si skutečně vymyslel bláznivý příběh. A byl by pravděpodobně skvělý, kdyby mu místy nesklouzával do frašky.

BariEli
01.04.2018 3 z 5

Chci být objektivní a tak dávám 3*. Stylu psaní není (jako vždy) co vytknout. Je to nádhera. Ale příběh mě nezaujal tak jako to dokázaly Koontzovy jiné knihy. Někde v předchozích hodnoceních někdo uvedl "přitažené za vlasy". Kdybych dostala prostor pouze na tři slova k hodnocení, byla by to tato.
Ale i zde se setkáte se sympatickými hlavními hrdiny - zde jde o celou rodinku.

mulder
03.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, hezky se čte, sympatičtí hlavní hrdinové příběhu (celá rodina), jejich komunikace skvělá, doporučuji:-)

IWINDA
04.03.2017 5 z 5

super kniha

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha se mně líbila, měla potřebný spád, akčnost a nápad, i když zběsilé přesuny rodinky a zuřivé útoky na ně (než je začali oplácet) byly mírně řečeno přitažené za vlasy, ale to už ke knize patří. Stejně tak se mně líbila i fascinující rodina manželky. A téměř závěrečné zmrtvýchvstání -ostatně proč ne? Velmi nepříjemný a temný pocit ve mně zanechal popis vyvraždění rodiny Durantů. To byla síla.

knihomolové
15.06.2015 5 z 5

Jsem na 30 straně a je to nádhera s jakým humorem je kniha psaná.
Super čtení. Líbí se mi, s jakou představivostí dokáže popsat i ty nejobyčejnější věci.

čef
10.05.2015 5 z 5

Líbí se mi nadhled a vtip, který se v tomto typu napínavých románů příliš nevidí a který nám skeptikům pomůže skousnout i rozličné a mnohé surreality. Autor se zde mnohem vtipněji vypořádává s literárními kritiky než někteří jeho kolegové( i v Čechách se jeden takový umanutý najde:-). Inspirativní, i když ne zase tak ojedinělá, je také primární myšlenka díla - zlu je třeba se postavit, vždyť je těch dobrých přeci jen víc, než aby zůstali čučet až je ti druzí po jednom odpraví. Na tom a celkovém optimismu jsou také postaveny nejsilnější scény knihy, z nichž ta s vyvražděním rodiny Durantů stojí opravdu za to.

minimonisek
31.01.2015 4 z 5

Další skvělá kniha od Koontze. Nevím, kam chodí na své nápady, ale čtenáře to prostě baví. Příběh se čte velmi dobře a zápletka, jako ve většině jeho knih, je napínavá. Za mě 4 hvězdičky, trochu mi vadil ten scifi konec, ale jinak super.

Nagadir
03.09.2014 3 z 5

Ne, tohle mi prostě nesedlo. Příběh měl sice zajímavý základ, ale ten zbytek... Překombinované, divné, místy dost nesmyslné. Princip deus ex machina, který opravdu nemusím (u antických autorů je to něco jiného). Na mě to prostě působilo jako dvě knihy zamíchané do sebe, a ještě k tomu ne příliš dobře.

pobijecmuch
09.07.2014 5 z 5

Přidávám hvězdičku kvůli sci-fi konci.

Irika
18.02.2014 5 z 5

Opět skvělá kniha tohoto autora, napínavý thriller s lehkými prvky sci-fi, které ale děj výrazně nenaruší. Dost vtipně psané, s úžasným pesanem Lassie mě autor potěšil a jediné, co mi chybělo, bylo bližší přiblížení Waxxovy šílené organizace. O co jim vlastně šlo? To jsem nějak nepobrala, ale i tak knihu hodnotím plným počtem.

Marian27
29.01.2014 3 z 5

Literarny kritik vrazdiaci spisovatelov? To by sme v dnesnej dobe ked knihy pise skoro kazdy potrebovali ako sol! :)

Retene
18.12.2013 4 z 5

Ubírám hvězdičku kvůli sci-fi konci, který mi tam tak trochu neseděl. Jinak příběh čtivý a napínavý.

michalka S.
27.08.2013 5 z 5

Tato kniha byla druha (kdyz nepočítam Tvář kterou jsem vzdala v půlce) od tohoto autora co jsem četla!!A kniha se mi moc libila proto davam 5hězdiček a věřím že neni posledí co jsem od totoho autora četla!!!

Atropos
01.04.2013 5 z 5

Já Koontze doslova žeru,tato kniha se mně od něj zatím líbila nejvíc,je napínavá a osobně se mně nejvíc líbilo kdy se karta obrátila a ukázalo se že rodinka je daleko silnější než vypadá,moc pěkná kniha.

KKK
06.03.2012

Začala jsem číst ráno a odpoledne odložila přečtenou.Nádhera!!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Zdánlivě nelogický příběh, kdy mladého, úspěšného spisovatele a jeho rodinu, začne pronásledovat literární kritik. Není to legrace a jde o život. Ale proč?