Běží liška k Táboru

Běží liška k Táboru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173184/bmid_bezi-liska-k-taboru-3Oe-173184.jpg 5 35 10

Leporelo veselých lidových říkadel pro děti předškolního věku. Řada pěkných obrázků doplňuje text a je dobrou pomůckou k zapamatování říkadel. 1. vydání.

ditul
28.10.2023 5 z 5

Oblíbená veršovaná knížka, kterou jsem si ráda pročítala jako školačka.

Ayla767
12.09.2023 5 z 5

Tato krásná knížka se u nás dědila asi hodně dlouho, proto to taky tak vypadalo :-) . Mám na ten obrázkový příběh a veršovánky krásné vzpomínky, byla moje první. Škoda jen, že se nedochovala pro moje děti a vnoučata.

Jadla
14.12.2021 5 z 5

Nádherná. Moc hezké, úměrné ilustrace, žádná přeslazená kýčovina. Verše jsou dobře volené pro nejmenší děti, rytmické, rýmované, zachycují to, co se děti mají od malička učit, první počítání, zvířata, lidé, příroda. Smysluplné je i opakování motivů, dítě si může snáze fixovat a procvičit paměť. Při dalším čtení si už vybaví známá slova a může zkoušet říkat s rodičem. Teď, když vidí dcera kdekoli obrázek lišky, spustí Běží liška k Tábolu, nese pytel zázvolu.
S dětmi čtu hodně, staré, nové, přeložené, domácí, co se dá a popravdě současná produkce pro děti hodně pokulhává. Některé veršovánky nemají ani uvedeného autora a při čtení mě napadá hned několik důvodů...
Bylo by skvělé, kdyby byla znovu vydaná.

Len2očka
07.04.2021 5 z 5

Tato kouzelná knížečka u nás doma čeká na naší třetí generaci čtenářů.Toliko čtená a prohlížená a tak oblíbená,ještě určitě potěší i nás již odrostlé,pohladí po duši.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo za mého dětství úplně něco úžasného. Kniha je hodně a hodně stará,snad původní z roku vydání. Mám jí po mé mamce a pro mně ještě lepší proto, že jsem z Tábora a byla jsem jako malá děsně pyšná na to, že knížečka má název mého města. A pro děti úžasná záležitost. Taková stará, dobrá a opravdová kniha pro malé čtenáře.

Petja
11.08.2019 5 z 5

Naše rodinná stálice - zdědili jsme ji s bratrem po strýci a teď ji čtou moje holky. Ta menší (rok a tři čtvrtě) několikrát denně chodí "totó číst, totó číst". Musím vyzdvihnout nejen krásné jemné ilustrace a klasické dětské říkanky, ale i kvalitní zpracování - je z šedesátých let, má za sebou intenzivní čtení pěti dětmi a stejně je pořád ve výborném stavu (není lepená, na rozdíl od řady současných leporel, která lepíme po prvním otevření).

Radka1911
27.06.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako dítě doslova milovala. Obsahuje nádherné ilustrace.

DuncanIdaho
01.03.2019 5 z 5

Další z knih, které jsem jako kluk četl několikrát. Znova jsem si ji přečetl před mnoha lety, když jsem ji jako 20letý vysokoškolák našel u babičky na půdě. Myslí, že je to jedna z knih, kterou by měli dnešní rodiče číst i jejich dětem.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Pravý antikvariátní poklad, kvůli kterému stojí za to trochu pátrat v okolí.
Nevím proč, ale tento typ dětských knížek, kde jsou ty nejklasičtější a nejjednodušší dětské lidové říkačky a písničky rozkresleny do obrázků po jednotlivých verších, je snad v dnešní době jinak nesehnatelný (tip pro osvícené nakladatele!)...

kelve
20.04.2013 4 z 5

Po letech jsem opět vytáhla z knihovny a zadívala se spíše na obrázky než na říkadla.

leporela leporela SNDK

Ferdinand Krch