Bezhlavý jezdec

Bezhlavý jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223452/bmid_bezhlavy-jezdec-liY-223452.jpg 4 143 19

Bezhlavý jezdec je westernový příběh s detektivní zápletkou. Dcera bohatého plantážníka se zamiluje do lovce mustangů. Jejich lásce však nepřeje plantážníkův synovec, který si chce svoji sestřenici vzít za manželku. Jednoho dne si s lovcem mustangů vyjede na koních plantážníkův syn. Domů se však vrátí jen jeho kůň a mladý plantážník není k nalezení. Zmizí však i lovec mustangů. Místo těchto dvou se však objeví bezhlavý jezdec, který jezdí na svém koni s hlavou v podpaždí. Samozřejmně se vyřeží obě záhady, jak zmizení obou mužů tak i existence bezhlavého jezdce.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Headless Horseman , 1866

rafan65
rafan65
22.08.2023 4 z 5

Četl jsem už několikrát a pokaždé si příběh užívám. Děj knihy je jednodušší, kniha je určena spíše pro mládež ale i tak určitě baví čtenáře v pokročilém věku kteří mají rádi dobrodružství. Nechybí kladní hrdinové ani padouch který je schopen všeho aby dosáhl svého. Pěkná odpočinková četba.

vernem1850
vernem1850
22.09.2022 5 z 5

Velmi dobrá westernová kniha s příběhem napínavým od začátku až do konce.

Márrrty
Márrrty
30.01.2022 4 z 5

Příjemná odpočinková kniha vhodná pro náctileté milovníky dobrodružných knih. Mě už příběh tolik neoslovil.

Peleus
Peleus
15.08.2018 3 z 5

Hezký a jednoduchý příběh z divokého Západu, kde máme od začátku jasno v tom, kdo je hlavní padouch, hrdina, neutrál a že vše musí dobře dopadnout. Tak to totiž v hezkých, jednoduchých a hlavně naivních příbězích funguje.

Jako zajímavost musím zmínit trochu jinak zpracovanou koncovku v audio verzi příběhu oproti té knižní.

Ahmose
Ahmose
04.06.2017 4 z 5

Kniha mala pre mňa zo začiatku trochu nudný rozbeh ale potom to už bolo v pohode. Celkovo knihu hodnotím na 4 hviezdičky, pretože sa v nej nachádzajú chyby, vo väčšine prípadov chýba písmeno v slove alebo slovo vo vete. Inak som z knihy milo prekvapený ,lebo nemám rád westerny ,ale toto bolo dosť dobré. Ilustrácie mi vôbec nechýbajú ,ja ich nepotrebujem.

mot33
mot33
17.09.2016 3 z 5

Poměrně slušné zbytečně dlouhé a roztahané.

mazlak
mazlak
13.09.2016 3 z 5

Příjemné čtení. V dětství jsem se sice čtení vyhýbal, a tak se to nyní snažím alespoň částečně napravit. Román je opravdu napínavý až do samého konce. Je zde i láska, důvěra, ale i tajemno a napětí. Číst tuto knihu v dětství, asi bych nespal.

Klivan
Klivan
02.08.2016 5 z 5

Při čtení komentářů jsem byl potěšen, že jsem v dětství nebyl sám, kdo tuhle knihu četl stále dokola. Mráz mi běhal po zádech, při představě setkání s Bezhlavým jezdcem. Asi si ji budu muset přečíst znovu a tím si ji nejen oživit, ale taky splnit jednu z podmínek Čtenářské výzvy.

parxel
parxel
25.07.2016 4 z 5

Bezhlavý jezdec mi v knihovně ležel řadu let bez povšimnutí. Jedná se totiž o žánr, který moc nemusím. Po jeho přečtení však musím konstatovat, že to vůbec nebylo špatné. Příběh v podstatě nedává prostor pro žádné velké překvapení, ale ono to kupodivu funguje i tak.

Závěrečný verdikt: příjemné zpestření a zároveň vybočení ze čtenářskéh stereotypu.

true.penny
true.penny
16.06.2016 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Příběh napínavý až do konce a pěkně vykreslená atmosféra doby i místa, kde se děj odehrává.

Liana
Liana
02.09.2014 4 z 5

Pekná kniha, dobrý a napínavý príbeh. Dobré opisy prostredia, vďaka ktorým som sa aspoň nachvíľu preniesla v tomto sychravom počasí na slnkom rozpálenú texaskú prériu. Trocha zmena oproti dnešným moderným knihám, ale dobre mi padla.

Richie1
Richie1
17.08.2014 4 z 5

Jo, tohle byla oblíbená kniha mého dětství. Dnešní mládež už usekané hlavy nijak neděsí, ale mě tenkrát příjemně mrazilo, když jsem četl o jezdci, který se v prérii tajemně zjevoval a jezdil bez hlavy. Tenhle román má vše, co je důležité - zápletku, tajemno, dobrodružství, lásku ... Z nostalgie dávám krásné 4 hvězdičky.

moonchild
moonchild
28.02.2014 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla u babičky na prázdninách.Dostala mě tak,že jsem jí za ty dva měsíce přečetla třikrát.Ještě teď si jí někdy přečtu.

Bear Reader
Bear Reader
26.02.2014 5 z 5

V dětství jsem ji četl několikrát. Skvělá vesternovka a do dnes si pamatuju jak se mi u některých pasáží ježila srst na hlavě. Dnes už se téměř nemá co ježit, ale knížku si ještě přečtu.

Venezia
Venezia
23.06.2013 5 z 5

Tiež som túto knihu čítala v detstve stále dokola. A meno Maurice som plánovala dať raz svojmu synovi, kým som nezistila, že sa číta Móris. :-)

Mrejča
Mrejča
18.05.2012 4 z 5

Osobní rekord - knížka půjčená z knihovny souvisle celý školní rok a za tu dobu zhruba 20x přečtená. Žádnou jinou knihu jsem už potom tolikrát nepřečetla.

Jack Bauer
Jack Bauer
29.10.2011 2 z 5

V dětství mě to nějak nenadchlo, raději jsem měl Mayovky.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
17.08.2011 5 z 5

Skvělý western, který nabízí strhující děj. V ději se občas přeskočí do jiné linie, čtenář tak nejdříve neví, o co v nové linii jde. Pokud však vydrží, tak na dalších stránkách se všechny linie příběhu spojí a vše se vyřeší a vysvětlí v téměř Poirotovském duchu. Kniha má spád a určitě nebude nudit.

Alix
Alix
30.11.-0001 5 z 5

Pro milovníky dobrodružství a romantiky to pravé. Krásná plantážnická dcera se zamiluje do obyčejného lovce mustangů, což se samozřejmě nikomu nelíbí, hlavně ale jejímu bratranci, který ji chce učinit svou ženou. Pak to nabere spád a je to docela nervák. K tomu všemu ještě na prérii ječí indiáni a pobíhá tam bezhlavý jezdec.

westerny dobrodružství dobrodružné romány

Thomas Mayne-Reid