Bezejmenná rodina

Příběh dvou synů zrádce, kteří se snaží svým hrdinstvím očistit rodinné jméno od potupy na pozadí neúspěšného kanadského povstání za nezávislost v letech 1837 – 1838 . Zrádcem je právník Morgaz, který roku 1825 za padesát tisíc dolarů prozradil představitelům britské koloniální vlády jména vůdců povstání. Po Morgazově sebevraždě se zbytek rodiny zbavuje příjmení a stávají se Bezejmennými. A oba synové zasvěcují celý život přípravě nového povstání a stávají se legendami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362452/bezejmenna-rodina-kW1-362452.jpg 3.646
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Kniha Bezejmenná rodina

kuruteku
03.08.2018

Jules Verne a Cooper? Ale proč ne. Sice si fakta trošku přizpůsobil (ale opravdu jen trošku), čte se to dobře a nelituji. Navíc nádherné obrázky. A proč ten Cooper? Copak jste nečetli Posledního Mohykána? Nebo Rudého piráta? Tak to napravte a pochopíte ;-)

Eigis
21.08.2013

Verne zde výrazně straní kanadským povstalcům. Angličané a jejich pomocníci jsou zde naopak vylíčeni jako bezohlední lidé, kteří se většinou neštítí žádného zločinu. Autor věnuje velkou pozornost popisům historických událostí, které se velmi vhodným způsobem prolínají s osudy hlavních hrdinů. Ačkoliv konec je dán historií, Verne ho do zančné míry přiživuje, aby zdůraznil oběti a patritizmus rebelů.

Yarwen
29.07.2012

Přečetl jsem více než čtyřicet verneovek, ale jen tato jediná má špatný konec. Což nijak nezvyšuje ani nesnižuje kvalitu knihy.