Bezectný

Bezectný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4825/bmid_bezectny-wer-4825.jpg 4 41 7

Medieval DeWarenn série

Světle zelené oči a stříbrný nádech bohatého účesu dávají Marjory de Warenne vzhled anděla…Přesto však tato chytrá ale tvrdohlavá dvorní dáma věnuje své srdce nechvalně známému Guyi de Beauchampovi, jenž je proslulý nejen svými úspěchy na bojišti, ale i při svádění dam. Joryini poručníci ji však vybrali vhodnějšího manžela a přesvědčili ji, že Guy její lásku zradil. Ale když nejstatečnější muži Anglie odjíždějí potlačit waleské povstání, Joryiny myšlenky přesto stále provázejí nejgalantnějšího z rytířů, na kterého nemůže nikdy zapomenout. Autorka svým nádherným stylem a smyslem pro detail opět vzkřísila kouzlo Anglie odcházejícího středověku, do něhož zasadila osudy ženy, jíž se těžko jiná vyrovná.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Infamous , 2006

petraj30
18.03.2024 3 z 5

Bylo to poněkud delší čtení, ale mělo to hlavu a patu. Nebyla to čistě romance, ale zajímaly mě i historické události a politika.
Někdy to bylo sice zdlouhavé, když se řešily záležitosti kolem Jory, Guy se objevoval hlavně na začátku a na konci. Střed patřil politickým zájmům.
Byl to zajímavý příběh, není to žádné veledílo, ale byla jsem spokojená

Ála1968
07.08.2019 4 z 5

Po knize Vzrušení jsem sáhla opět po další knize od stejné autorky a opět nelituji.Ani chvíli jsem se nenudila,příběh plný lásky i zklamání a hlavně štastný konec.

Jája92
28.01.2018 3 z 5

Kniha byla zajímavá, líbila se mi a ihned jsem pátrala po dalších dílech.

Kalima206
18.06.2016 2 z 5

Ze začátku mě kniha uchvátila, ale pak mi začala připadat nudná. Vše trošku zachránil konec knihy, ale ten příjemný start knihy už nedohonil.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Je tu plno historie a přitom romantiky, byla jsem mile překvapena.

Kamiliana
07.09.2014 5 z 5

Mě kniha nadchla asi jako každá kniha, ve které se snoubí fakta a fikce. Rámec je totiž skutečný, Warwick byl ve své době jedním z nejsečtělejších mužů s největší knihovnou. Robert Bruce je vykreslen také velice věrně. Já se ke knize určitě ráda vrátím, příjemně překvapila.

liskarysava
16.06.2013 1 z 5

Asi už jsem z tohoto typu románků vyrostla, bylo to nudné.