Běžecký klub na konci světa

Běžecký klub na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321212/bmid_bezecky-klub-na-konci-sveta-Ugq-321212.jpg 4 139 49

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

The End of the World Running Club , 2014

VerraR
16.04.2024 5 z 5

Skvělá kniha! Má druhá od autora. Měla jsem po čtení komentářů obavy, zda nebudu po první knížce zklamaná (protože Syn lidstva byla dost dobrá věc). A nebyla jsem. Bylo to super, ze začátku jsem teda neměla klidné spaní :), ale jinak rychle ubíhající děj, moc dobře se knížka četla.

absa2611
26.02.2024 5 z 5

Nádherná kniha. Druhý román, který jsem od pana Walkera četla (první byl Syn lidstva); naprosto odlišný, neméně krásný.
Tento příběh mě vzal za srdce, nemohla jsem se od něj odtrhnout (přečteno během několika hodin) a na konci mi bylo fakt hodně smutno. Tušila jsem, jak to skončí, přesto mě to dostalo...
To, jak autor popisoval běhání, to, co se při běhu v člověku odehrává, včetně myšlenek, mi velmi připomnělo mé běžecké pocity.
Mám ráda katastrofické knihy, tahle však byla ještě něco víc.
Ráda bych dala aspoň deset hvězdiček. Doporučuji!

Gracian1964
18.10.2023 5 z 5

Skvelý post - apo príbeh. Koniec sveta po dopade meteoritov, zápas o prežitie a putovanie, a iné. Úžasná kniha. Výborne napísaná, neprvoplánová a hlboká.

mondulinecka
09.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha mi doma ležela už nějakou dobu, nejak se mi do ni moc nechtělo. Nicméně přečteno rychle, tema postapokalyptickeho světa bylo rozhodne zajimave, čtivé, napínavé, smutné, vystřídala jsem snad všechny emoce! Konec mě docela zklamal, po všech utrapach, které Ed musel a překonal, se nakonec shledá s rodinou, aby o ni v zápětí zase přišel. Asi už jsem od Darcy moc zhyckana happy endama, ze je cekam v každé knize.

Hall3006
29.07.2023 4 z 5

Postapo, ohraničené územím zasaženým meteority. Velmi uvěřitelné a ne úplně utržené ze řetězu. Hlavní hrdina, před katastrofou člověk průměrný a ne příliš fyzicky zdatný, kvůli rodině a přežití objeví skryté vlohy a vůli. Trochu motivační, někdy drsná kniha plná scén zmaru i naděje. Kdo zná topologii a geografii Spojeného království si čtení užije ještě víc. Knihu mohu doporučit.

stanislav0373
31.10.2022 4 z 5

"Jediné, o co se při úsudcích opíráme, je náš vlastní pokřivený pohled na svět. Jsme jako poustevníci na horských samotách sledující jeden druhého přes rozbité dalekohledy."

Vcelku originální postapo s jednoduchou dějovou linkou avšak nabité zajímavými myšlenkami.

CarolC
07.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Mám ráda tento žánr. Moc jsem jich tedy zatím nečetla, ale baví mě. Ani tahle kniha nebyla špatná. Moc se mi libí pojetí světa po katastrofě i to, jak hlavní postava postupem času zraje a vyvíjí se. Na to, jak moc je kniha obsáhlá hezky odsejpá a člověk se nenudí. Jen ten konec mě zklamal. Moc jsem celé rodině fandila.

punkgirl97
30.09.2022 4 z 5

Kniha je obsáhlá, ale má zajímavý námět. Řadí se do dystopie, poznáváme svět po katastrofě, kdy se hlavní postava oddělí od zbytku rodiny. Máme možnost sledovat jak se Ed vyvíjí, jak vnitřně zraje a dospívá k lepším postojům. Hned z kraje po začtení máte nutkání mu domluvit, jak se chová. Nicméně ta proměna myšlení je moc hezky zpracovaná. A tedy ten konec nevím moc zda jsem za něj ráda. Rozhodně je to zajímavý konec, ale asi by mě v tomhle bodě zajímalo jak to bude dál. Nemůžu si pomoc.

ZuzanaZ83
06.07.2022 4 z 5

Velmi zajímavý příběh o tom, co se může dít po obrovské tragédii po pádu asteroidů. A co pak touha přežít a znovu se potkat s rodinou, která dříve byla automatickou, udělá s jedním průměrným a lehce lenivým mužem...
Knihu jsem loni odložila. Letos jsem začala znovu a četlo se to samo. Na těch téměř 500 stránkách jsem nenarazila na hluché místo.

gretl74
12.05.2022 3 z 5

Začátek byl velmi slibný, prostřední kapitoly chvílemi svižné, napínavé, později už častěji nuda a opakování zápletek, konec se mi nelíbil vůbec, respektive nezanechal žádný dojem.
Nejlepší kapitola: Sídlo rodu Bartonmouthů.
3,5*

EmokeII.
12.01.2022 3 z 5

Nevim.... Knížku jsem začala číst už před dlouhou dobou a moc mě nebavila. Teď jsem po ní sáhla znovu do čtenářské výzvy, kde osoba je na útěku. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Druhá půlka jej rozhodně napínavější a má spád. Ale stejně to nebylo ono... Někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. Taky běhám, ale zrovna popis, jak to hlavního hrdinu začalo bavit, mě moc nepřesvědčil. Ale je tam vidět odhodlání, že všechno jde když má člověk tu správnou motivaci.

JerryDexter
21.11.2021 5 z 5

Příběh, který ve mě na dlouho zanechal těžce popsatelné pocity. Příběh o tom, co všechno je člověk ochotný udělat pro to, aby našel sebe sama. Příběh o dlouhém běhu, který by si možná někdy měl prožít každý z nás.

Inika
13.07.2021 3 z 5

Prostě jsem se s těmi postavami vůbec nedokázal ztotožnit. Sice jsem to dočetl, ale kromě samotného námětu a několika pasáží to bylo spíš jalový čtení. Nic moc mi to vlastně nedávalo: Ničím sympatický hlavní hrdina (i všichni ostatní), jeho manželka odsunutá do role tiché slepičky, která 14 dnů v krytu pouze kojí a pronese asi jen dvě slova, Harveyho pusté "filozofování", které s přibývajícími stránkami jen čím dál víc otravovalo, k tomu kupa různých nesmyslů, to všechno přispělo k tomu, že z knihy je spíš podprůměrná oddechovka, kterou nestojí za to si někdy přečíst znovu. V post-apo to zdaleka nedosahuje úrovně knížek od Gluchowskyho natož od Neffa.

kramver
03.05.2021 5 z 5

Výborná kniha. Napadlo mě, že je jsem hrozně ráda, že mám sklep a měla bych ho zaplnit i něčím výživnějším než kompoty . Taky mě napadlo, že si v životě málo vážíme skutečných hodnot a jak je důležitá rodina a přátelé. Jak se lidé často změní v bestie, když bojují o vlastní život, a že každý asi dokáže být krutý. A nakonec jsem si šla zaběhat. Bylo to očistný :-)

BratrO
09.12.2020 4 z 5

Ok, bavil jsem se min nez u psa. Hlavni hrdina je opet antivsecko coz se zmeni, opet jsme na pokraji spolecnosti, ale opet se to da cist. A ne jen pro precteni, ale i pro ten pocit ze: jo, az to vsechno pujde do hoven tak presne takhle si myslim to bude vypadat :(

Joujalicka
06.12.2020 2 z 5

Asi dvě třetiny knihy se mi líbily. Popsání katastrofy, popis osoby hlavního hrdiny a jeho charakterových vlastností. Šlapalo to přes život na vojenské základně po setkávání s osobami na cestě k lodím...asi po opuštění města, kde byly hlavní postavy zajaty, mě to nudilo. Téme bylo ale dobré. Jsem maratonec, tak popis odhodlání k běhání se mi líbil.

Didi15
17.10.2020 4 z 5

Téma bylo fajn, zajímavě vystavěný příběh. Někdy jsem si i zasmála. I když úplně postapokalypticke tema nemam rada, bylo to takove příjemné čtení :-)

Christo
07.10.2020 4 z 5

Po dlouhé době vážně příjemné (pokud se to tak lze říci) postapo...trošku jsem překvapen nízkým hodnocením čtenářů, což v mém případě neplatí....také možná proto, že mám rád hodně tento žánr, ale i běhání...

kalache
04.10.2020 5 z 5

...až na to krmení prasat...

čuřil
18.09.2020 3 z 5

Přišlo mi to jako taková pohodová knížka. konec světa z pohledu takového lenocha, který se rozhodne změnit a střetnout se opět se svojí rodinou. A to za pomoci běhu? Zajímavé téma. Ale... . Navíc ta pasáž z města, ve kterém jsou dobrovolně vězněni a musí se prostřílet. Jako bych to už někde četl. Víc jak za 3 to bohužel dát nemohu.

postapokalyptické romány

Adrian J. Walker
australská
2018  76%Běžecký klub na konci světa
2019  76%Poslední pes na Zemi
2023  73%Syn lidstva

Kniha Běžecký klub na konci světa je v