Běžecký klub na konci světa

Běžecký klub na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321212/bmid_bezecky-klub-na-konci-sveta-Ugq-321212.jpg 4 139 49

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

The End of the World Running Club , 2014

makemake
18.12.2018 4 z 5

Čím dýl jsem četl, tím víc jsem si uvědomoval, že můj odpor k běhu holt potřebuje konec světa, abych se nastartoval :). Za mě bezva postapo, který nepotřebuje milióny zombíků, protože člověku stačí jen přijít o svoje jistoty a chová se hůř, než nějakej mozkocuc. Přál bych ti Danny trochu víc, než jsi na konci dostal, ale ona někdy i ta možnost rozloučit se, může bejt víc, než nic.

pafčaodřeky
10.12.2018 2 z 5

Nic zajímavého. Průměrné dílko, začátkem připomínající Malevil. Hrdina, je moderní typ ukňourané bábovky, která, když má za den "uběhnout" 30 km, tak kolabuje. Nevěřím mu ani tu proměnu v milující tatínka. Ale tak je to autorova prvotina, třebas se ještě vypracuje, uvidíme.

hurwajz
23.09.2018 5 z 5

Jo bylo to fajn, ale po tak douhém běhu by si Ed zasloužil více.....jako kdybych doběhl maraton , ale nedoběhl do cíle.....ale ten běh stál za to.

madem
21.09.2018 4 z 5

Mám problém s hlavním hrdinou. Trvalo mi dost dlouho, než jsem mu přišla na chuť. Když však začne bojovat a přestane být pasivní, se vše mění a kniha se čte sama. Dají se pak přivírat oči nad některými nelogičnostmi. Pak přijde konec, Eda už jsem si oblíbila a chci pro něj lepší konec. Tento mi pro něj vadí.

Šimpy
09.09.2018 5 z 5

Aj po pár dňoch od prečítania sem tam myslím na Edgara. A to sa nestáva pri každej knihe.

TerkaLangoš199
02.08.2018 5 z 5

Může obsahovat SPOILERY:
Knihu jsem si koupila po tom, co jsem si v angličtině přečetla prvních (myslím) 60 stránek, které byly poskytnuty jako ukázka. Nemohla jsem si ji nekoupit. Postava Edgara jakožto otce, který miluje svou rodinu, ale nevidí, že pro ni nedělá nic krom práce, je tak nepředstavitelně realistická. Výmluva, že chodím do práce a proto potřebuji odpočívat je tak typická. Tedy alespoň v mém okolním světě. On nevidí, že starat se o děti je taky práce, a že je možná ještě tisíckrát těžší - celý den si hrát a usmívat se, vařit, uklízet hračky a rozházené jídlo... A pak se stane něco, díky čemu vidí. Vidí. Že je nechce ztratit, že se choval strašně. A tak běží.
Sama znám ten pocit. Běh není mojí silnou stránkou, možná ani průměrnou. Ale občas se stane, že přestanu myslet. A pak čas uplyne a já si uvědomím, že běžím možná už dlouho - dýl, než zvládnu. A tohle v té knize je. Plyne čas. A na konci, který je tak zatraceně dobře napsaný... mi nezbylo nic než obří louže slz v peřinách.

kikies
27.07.2018 4 z 5

Mno... nebýt toho, že mi Edův celkový výkon přišel nemožný, hodnotila bych knihu nejspíš v superlativech. Ale takhle se nemůžu zbavit dojmu, že z toho nejméně uvěřitelného, nejméně schopného a nejméně sympatického hrdiny udělal autor toho, co přežil neskutečně fyzicky náročnou cestu, s tolika zraněními a v takovém stavu, že podle mě v cíli musela stát mrtvola. Navzdory motivaci, i přes to, že místy šlo o běh o život... ne, tohle mi fakt nejde!

NikkiJ
09.07.2018 2 z 5

Vůbec nevím, co si o této knize myslet. Moje pocity jsou značně rozpoluplné. Nejhorší pro mě bylo, že jsem se vůbec nedokázala vcítit do hlavní postavy - Ed mi byl celou dobu hrozně nesympatický. Některé části knihy mi přišly hodně přitažené za vlasy. Myslím si, že by knížce neuškodilo mít tak o 100 stran míň. Přesto se mi některé části a myšlenky líbily, ale bylo jich pomálu. Za mě tedy převládá zklamání.

atevi4
26.05.2018 5 z 5

Napíšu jen to, že tahle knížka a tenhle příběh za to stojí. Já osobně se k ní budu vracet. Je toho v ní hodně o nás lidech, o vztazích mezi lidmi, o světě.

postapokalyptické romány

Adrian J. Walker
australská
2018  76%Běžecký klub na konci světa
2019  76%Poslední pes na Zemi
2023  73%Syn lidstva

Kniha Běžecký klub na konci světa je v