Beze strachu

Beze strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407035/bmid_beze-strachu-XUM-407035.jpg 5 17 9

Ve své knize BEZE STRACHU – Sedm zásad pro klid duše se světoznámá americká psychoterapeutka Brenda Shoshannaová zabývá strachem – jedním z největších problémů moderní společnosti. Autorka kombinuje tradiční nauky (zenbuddhismus, súfismus, judaismus) s moderním psychologickým přístupem, v sedmi kapitolách rozebírá nejčastější příčiny strachu a současně poskytuje návod, jak se s ním vypořádat. Díky tomu lze žít plně, kreativně a s dobrým pocitem.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná

Vydáno: , Pragma

Fearless: The 7 principles of peace of mind , 2010

kristyna.havlov
11.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha, ktera mu pomohla v náročných životních situacích. Doporučuji určitě každému, aby ji měl doma ve své knihovničce a často se k ní vracel. Tohle je opravdu poklad pro negativní mysl, která se něčeho bojí.

CarolC
12.10.2020 5 z 5

Opravdu hodně inspirativní kniha. Vzala jsem si z ní strašně moc, jelikož plno věcí, o kterých jsem v knize četla jsem ani netušila, že sama v sobě mám. Knihu jsem četla ve čtečce, ale budu si ji muset koupit, protože se k ní chci hodně vracet. Mnoho jsem tam objevila a věřím, že ještě víc objevím. Na konci knihy jsou také super cvičení, jak svou mysl naučit pracovat a jak se odpoutat od neustálého pocit strachu ze všeho :-).

hasmikr
20.06.2020 5 z 5

Všechno co chceš, je na druhé straně strachu...

LadyValeria
17.11.2019 5 z 5

Ve své knize se autorka zabývá obsáhlým tématem lidských strachů, obav a úzkostí - zaobírá se příčinami jejich vzniku, věnuje se pohledům do soužití s nimi, ale také radí jak je překonat. Problematiku autorka zkoumá nejen z pohledu moderní psychologie, ale také filosofických a náboženských systémů, což dílu dodává na hloubce.

Publikace rozdělena do třech zásadních oddílů - v prvním je pečlivě do podrobna popsáno a vysvětleno sedm zásad, které mohou čtenáři pomoci k nalezení klidnějšího způsobu života. Ve druhém se věnuje nalézání sama sebe, místa ve světě i štěstí a třetí část je workshopem, jakýmsi praktickým návodem k reálnému využití dříve popsaných zásad. Krom toho je text doplněn citáty, reálnými i fiktivními příběhy, ale také praktickými tipy, úkoly a návody k osobnímu vyzkoušení právě probíraného tématu.

Tuto knihu bych doporučila k přečtení každému se zájmem o osobní růst a rozvoj, neboť svůj obsah čtenáři předává příjemnou nenásilnou formou, ale zároveň poskytuje mnoho užitečných a skutečně prakticky využitelných informací. Osobně se mi dobře četla a poskytla mi mnoho nových znalostí i nástroje jak bojovat proti nejrůznějším bubákům.

Lucif
23.02.2019 5 z 5

Moc hezky napsáno, srozumitelné, dobře čitelné. Doporučuji přečíst i těm, co si myslí, že nemají strach, protože každý se někdy něčeho bojíme ;-)

lenka70
24.09.2016 5 z 5

Vskutku výborná tak trochu i terapeutická-pomáhající kniha. Srozumitelná,dobře se čte i chápe!Doporučuji!!

lenka70
16.09.2016 5 z 5

Začínám ji číst,tak jsem zvědavá...

lucatr
31.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která mě OPRAVDU posunula o kus dál.

lady
11.12.2011

Knihu zatím čtu,není špatná,Ale mně bude na nic já se jen tak ničeho nebojím.(nemám)

strach

Brenda Shoshanna