Beze stopy

Beze stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347221/bmid_beze-stopy-Go9-347221.jpg 4 241 77

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gone Without a Trace , 2017

martisko3
04.04.2024 3 z 5

Překvapující konec, docela napínavé, ale hlavní postava pro mě velmi nesympatická.

jarkaska
27.02.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem několikrát odložila, protože jsem potřebovala přečíst jiné knihy.
Teď jsem konečně knihu začala číst, ze začátku mě to moc nebavilo. Ale pak jsem se do děje začetla a jen čekala, jak to dopadne. Musím říct, že takový konec jsem nečekala.

adelinka
02.11.2023 4 z 5

Neviem čo som čakala, ale dobré. Také psycho....ale mala som tam také malé tušenie, čo za tým je, no dobrý som mala odhad....

petra2284
02.04.2023 5 z 5

Super kniha,vůbec by mě nenapadlo ,že hrdinka je jiná,než se prezentuje .....

Nofar197
21.01.2023 4 z 5

Úspěšná a atraktivní účetní Hannah náhle přichází o dlouholetého partnera, který ji pošle zcela jednoznačný vzkaz ve formě zameteni všech stop po sobě včetně opuštění pracovního místa a odstranění veškerých účtů na sociálních sítich. Normálně uvažující žena by jistě prožívala bolest z rozchodu a zlost nad formou rozchodu, ale patrně by dříve či později přijala fakt, že jejich vztah se vyčerpal a není cesty zpět. To se stává častěji, než jest si prati. Zpočátku jsem Hannah litovala - takové věci se nedělají. Postupně ale ztrácela mé sympatie, jak začala házet za hlavu dlouholeté pracovní úsilí i přátele. A nakonec se ukázalo, že je všechno o dost jinak - jak ve vztahu s Mattem, tak v letitem přátelství Hannah a Katie.Výborný psychothriller, který se dobře čte.

Bustedka
26.09.2022 4 z 5

Klasický psychothriller. Byla jsem ale docela pozitivně překvapená, na to jak malé to mělo hodnocení. Trochu mi to připomínalo V pasti lží od B.A.Paris.

Lexie321
09.06.2022 5 z 5

Podľa mňa by mohla mať kniha aj oveľa lepšie hodnotenia. Príbeh bol zo začiatku dobrý ale rozuzlenie bolo naozaj geniálne. Určite odporúčam.

marekB78
26.05.2022 4 z 5

Kniha mě zaujala a celkem i bavila.

jeny-v
12.04.2022 5 z 5

Tento literární kus jsem měla už delší dobu připravený ve čtečce a čekala na impuls. Fakt dobré čtení i přes to, že téma je za tu dobu pěti let od vydání vypsané. Psychologicky nastavený děj, poutavý, čtivý, napínavý a rozhodně překvapivý v závěru. Hannah pátrá po svém zmizelém příteli Mattovi, který po čtyřech letech vztahu za sebou zametl všechny stopy a odešel. Proč zdrhnul bez vysvětlení? Mladé ženě se rozpadá život před očima - osobnost, kariéra, budoucnost, pracovní vztah se Samem, ale i s dlouholetou kamarádkou Katie. K tomu usvědčující indicie, že se někdo pohybuje po domě v době její nepřítomnosti - asi bych taky hned měnila klíče v zámku, ale v knihách je přeci realita jiná než ve skutečnosti, no a epilog - hustý!

erined
05.03.2022 4 z 5

Za mě měla kniha velmi nápaditý děj a napínavý konec. Mohu jen doporučit! Knihu jsem zařadila do své knihovničky a věřím, že za nějaký čas si ji přečtu znovu.

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila, protože jsem neměla nějaké velké očekávání.
Kniha se čte sama. Začetla jsem se velmi rychle a musela číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat.
Jedna věc mě ovšem trošku zklamala. A to, s kým měl Matt nakonec vztah. Přijde mi, že tato dějová linka je v mnoha knihách (aspoň co já jsem četla). Takže toto jsem celou dobu nějak tušila..

koki.veru
30.09.2021 5 z 5

Zajímavá a pěkně napsána kniha. Četla se velice dobře a konec byl docela překvapivý, nečekala jsem, že to takhle dopadne.

Leena
31.07.2021 4 z 5

Pěkná kniha, na prvotinu super, udržela mě v napětí až do konce.
Hannah i Katie byly obě dobrý psycha:-)
Já se tedy vůbec nenudila.

Miro67
23.07.2021 3 z 5

Nápad dobrý, v poslední třetině to trochu nabírá grády. Ale jako celek poněkud rozvláčné.
A také jste měli celou dobu nutkání Hannah poradit, aby si vyměnila zámek ve dveřích?

Jurajovamaka
03.03.2021 3 z 5

Taká oddychovka, nič strašidelné. Chválim, že kniha je slušná, žiadne neslušné nadávky a ani opisy sexu ako pri iných "moderných" knihách. Celkom pekná knižka.
Odporúčam mužom aj ženám❤

Modrásek16
22.11.2020 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Ke konci jsem nemohla knihu odložit. Doporučuji.

iva23
10.07.2020 3 z 5

Napínavé, dobře se četlo, akorát první dvě třetiny se trochu vlečou a v poslední se toho stane nějak moc. Poslední věta se autorce povedla!

Lucciella_L
18.02.2020 3 z 5

Trošku zdlouhavý děj, který má naprosto nečekaný konec. Ubírám 2 hvězdičky jen proto, že by se mohl méně rozpytvávat střed knihy a více rozjet konec. Přesto super a doporučuji.

Niš-knihovna
20.01.2020 4 z 5

Psychologický románový příběh pro ženy, z kterého se vyklube thriller! Velmi čtivá kniha, stále mně lákala další a další kapitolou.
Konec překvapivý! Doporučuji, jako ze života...

anája
09.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila i přes to, že se hodně prodlužovalo a opakovalo to zoufalství a hledání ztraceného přítele, problémy v práci. Konec to perfektně napravil a byla to jízda.....Bylo to dokonale promyšlené a strhující. Taky to vede k zamyšlení pozor spoiler:) co všechno se dědí a kam je až člověk schopen zajít, aniž by si to uvědomoval......