Klaun

Klaun https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475917/bmid_bez-vychodiska-klaun-udB-475917.jpg 4 6 1

Akční sci-fi thriller s příměsí lovestory, cyberpunku a politiky není ani tak o nastupujících technologiích, jako spíše o mezilidských a mezidruhových vztazích. Blízká budoucnost se na první pohled od současnosti příliš neliší. Geopolitické mapy se mění a nastupující technokracie rozevírá sociální nůžky na maximum. Rasová společně s náboženskou nesnášenlivostí je na vzestupu, technologie jsou synonymem blahobytu a ztráta občanských svobod se nenápadně servíruje netečným masám v relativním bezpečí. Dereka v životě moc štěstí nepotkalo. Kdysi se ne zcela vlastní vinou ocitl ve vězení a po návratu na svobodu se přesunul na konec potravního řetězce. Hlídá úklidové roboty a je rád, že nějakou práci má. Naštěstí je tu pro něj Konrád, bývalý policista a jeho jediný přítel, který mu pomáhá zvládat těžké časy. Derek se souhrou náhod dostane k experimentální technologii. Netuší, že nabízená příležitost vymanit se z dluhů ho vtáhne do vysoké hry, kterou nemá šanci pochopit, natož ji vyhrát. Stane se svědkem i aktérem událostí, které navždy změní svět. Co je ochotný podstoupit, aby zažil obyčejné lidské štěstí? Jak moc ho to změní? 1. dil tetralogie Bez východiska... celý text

straca24
30.06.2021 5 z 5

Dostalo se mi cti, že jsem mohl být mezi beta čtenáři této knihy a jsem za to velice rád. Děj je zasazen do blízské budoucnosti, kde se hlavnímu hrdinovi v životě kazí všechno co může, a když už to začne vypadat nadejně, tak se opět vše pokazí. Je zde spousta moderní a futuristické technologie, ktere jsou přijemně pospané a uvěřitelné. Zapletky jsou zde popisované z více pohledů i formou flashbacku, které mám rád. Příběh je chytlavý a ja se už nemůžu dočkat dalšího dílu. Pro lidi, kteří mají rádi technologii ale i romantiku mohu vřele doporučit.

kyberpunk Kuba politika Izrael umělá inteligence Palestina nanotechnologie sci-fi

Autorovy knížky

R. B. Valens (p)