Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 551 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

rajcatko
02.03.2020 3 z 5

Příběh je podle mě zdlouhavý a pořádné akce se člověk dočká až na konci. Přesto s hrdinkou sympatizuji a v závěru jí zcela rozumím a schvaluji její chování. Ano, tak nějak to být mohlo!

Malinali
21.01.2020 5 z 5

To je tak vyborne napsany. Alenka v Risi divu aneb jak vznikla Srdcova kralovna. Laska, napeti.. Kniha me uchvatila a teda jsem uz dospela, ale zamilovala jsem se do Spryma a co vic, kniha Bez srdce me silene chytla za srdce. Vynikajici cteni, skvele napsano. Uzila jsem si pribeh. Velmi doporucuji vsem.

DreamerX9
06.01.2020 4 z 5

Tahle kniha byla ze všech ostatních nejkouzelnější ale taky nejsmutnější. V některých kapitolách to byl trochu hokej a pak Šprým to bylo zklamání. Tahle kniha rozhodně není sladkým koncem jako měsíční kroniky na druhou stranu má v sobě spoustu krásných moudrostí a kdyby to dopadlo jinak nebyla by srdcová králova ale královna se srdcem. Myslím, že by se rozhodně měli psát knihy o záporných postavách protože člověk líp chápe a rozumí proč jsou takový jací jsou. Tahle kniha hezky doplnila Alenku v říši divů a jsem ráda, že konečně vím proč je havran jako psací stůl :)

Peetullka
05.01.2020 4 z 5

Nevím , zda se mi kniha líbila či nelíbíla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale po dvou třetinách to šlo rychle a byla jsem zvědavá.. ale zvědavá na co? Když všichni ví jak to dopadne. Asi jen naděje, že by?

Tři hvězdy jsou málo a čtyři hodně - výsledek 3 a půl.

velmi_zajimava
15.11.2019 5 z 5

Velmi krásný příběh.

AnDyB
06.11.2019 5 z 5

Za mě 5*. Autorku mám ráda již z Měsíčních kronik a její styl mě prostě baví. Trošku jsem se bála, že budu zklamaná po hodnocení a některých komentářů lidí co jsou na autorku zvyklí. Nevím proč, ale mě prostě tenhle příběh naprosto dostal. Jakou mají minulost záporné postavy a jak vlastně vůbec vzniknou, to je pro mě naprosto super téma, které mě baví. V knize je zachováno šílenství a i svět říše divů je skvěle popsaný. Pro mojí fantasii to bylo to pravé a milostná zápletka pro mě byla opravdu silná. Teď už chápu proč je zlá srdcová královna opravdu tak šílená a zlá. Mám na ní teď jiný pohled díky této knize.

Kačkaknihomol
16.09.2019 2 z 5

(SPOILER) SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.

Na jednu z nejznámějších young adult autorek jsem byla dost zvědavá. Nejspíš jsem literární barbar, protože tahle knížka mě ani zas tak neohromila. Jsem ale ráda, že jsem této spisovatelce dala ještě šanci, protože její Měsíční kroniky jsou vážně úžasné!

Nesympatizovala jsem s ústřední dvojicí, což je podle mě hlavní problém. Cath se chovala hodně naivně, místy až sobecky a Šprým byl taky takový nemastný, neslaný. I když se tento příběh má odehrávat v Říši divů, přišly mi ostatní klasické postavy takové výplňkové. Co se týče hlavní zápletky, nepřiměla mě koukat s otevřenou pusou, protože jsem to očekávala.

Dost se mi ale líbily poslední stránky, kdy se z milé Cath stane crazy bitch aka Srdcová královna. Nebylo to ani úplně špatný, ani úplně dobrý, takže tak.

Nuray
18.08.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Ale některé věci mi přišly nedořesené. Konec mě mrzí, ale asi to jinak nešlo :)

Liška13
01.08.2019 3 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale Catherine mi moc nesedla. Poměrně často (zejména ke konci) jsem si říkala, že jedná hloupě a nelogicky. Kniha tedy nepatří mezi mé oblíbené, ale možná bych si ji i přečetla znovu.

nada3314
25.07.2019 5 z 5

Nádherně zpracovaný pohádkový příběh "Alenky v říši divů" Kniha mě vtáhla do děje od první stránky, hlavní i vedlejší postavy byly dokonale popsány a hned jsem si je zamilovala. Opět se v knize propojuje mé oblíbené téma a to láska versus jídlo, při čtení jsem měla pořád chuť na nějaký koláč nebo dortík...Je to moje první kniha v tomto stylu, a teď po dočtení můžu s klidným svědomím říct, že není poslední... Autorka má neuvěřitelně skvělý čtivý styl psaní, velkou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst. Kniha mě nalákala tak, že mám v plánu si přečíst další díla autorky - Měsíční kroniky...Moc se těším už teď vím, že to bude zase neskutečný zážitek.

jmn7053
18.07.2019 5 z 5

Marissa Meyerová je skvělá vypravěčka a tato kniha to jen potvrzuje. Příběh je plynulý, zajímavý. Možná by kniha mohla být kratší, našly se pasáže, které mi trvaly delší dobu přečíst, ale pak tu byly chvíle jako čajový dýchánek, rozhovory s Šklíbou, kroket, milostné dopisy, setkání se sesterským triem, a tak dále, či posledních asi 100 stran, které byly opravdu vynikající.
Divnost, nerozumnost/nemožnost a šílenství bylo zachováno, navíc zakomponování Poeova Havrana tomu všemu dodalo šmrnc. Catherine (a zbytek obyvatel) vkusně dosáhla bodu zlomu a s pompézou se ponořila do hlubin bláznovství.
A i když bych uvítala více Šklíby, Havrana a Kloboučníka, kniha má své kouzlo a určitě bych ji doporučila všem bláznům, kteří nechtějí opustit říši divů.

Hanka123
05.07.2019 5 z 5

Krásný příběh o srdcové královně. Přečetla jsme ho jedním dechem.

Horselen
22.05.2019 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že je to fakt nuda. Postavy mi také nepřišli kdovíjak povědomé. Už jen proto, že Alence jsem nikdy neholdovala. Ale pak... sakra. Bylo to úžasné! Marissa prostě umí psát. A ta povahová proměna Catherine na konci byla naprosto dokonalá.

Mergirus
21.04.2019 5 z 5

No sakra. Už bych měla být zvyklá, že tahle autorka mi dokáže vyrazit dech. Ale ne. Tento příběh mě srazil na kolena. Poslední dobou začínám mít pocit, že za každým zloduchem se skrývá srdceryvný příběh a měla bych je vlastně litovat. Mám nutkání sáhnout po Alence z říše divů a přečíst si ji, abych věděla pořádně, jak se tam ta Srdcová královna projevuje, ale natolik zoufalá zatím ještě nejsem.

martina7417
29.03.2019 5 z 5

den Naprdlajs , když jsem knihu dočetla. plakala jsem. bylo naprosto zřejmé k jakému konci kniha spěje.. avšak tak romantická zápletka Catherin se Šprímem, kterého prostě nelze nemilovat.. s každou přečtenou stránkou jsem doufala, že jak je zvykem v pohádkách vše dobře dopadne a Catherin si to své vysněné pekařství otevře a budou se Šprímem žít štastně až do smrti ..
jedna z mých nejoblíbenějších knih avšak jediná co mě tak vzala za srdce

laura
27.03.2019 5 z 5

.. dočteno. Po Zlodějce knih jsem se rozhodla pro úplně jiný žánr a spíš oddechovou literaturu, jde o pohádku a ty přece končívají šťastně... Četlo se to krásně, je to jiné než série Měsíčních kronik, jiné, ale čtivé, romanticky laděné, tajemné, pohádkově snivé, bláznivé a v tomto příběhu jak se zdá nic není nemožné... Ale přece jenom něco jo. A já tu sedím, otupělá, smutná a zcela bez srdce - i když jsem to nejspíš měla čekat, ale člověk tak pořád nějak doufá... Kdo máte v plánu číst, nečtěte anotaci ani text na obálce - pokud tedy příběh o Srdcové královně neznáte (tak jako já).

Ponaučení zní: Knihu nelze soudit podle obálky...

Když jsem šťastné, jak bubínek duním. Když smutním, tříštím se jako sklo. Když mě ukradnou, nelze mě vrátit...

...když smutním, tříštím se jako sklo - a přesně tak si teď připadám.

Ivka14
09.03.2019 3 z 5

Prostředí z Alenky v říši divů bylo skvělé, ale sám děj už nebyl skvělý. Ikdyž se to četlo rychle děj mě moc nebavil.

ratiris
28.02.2019 1 z 5

Toto nebyl múj šálek kávy, Děj i prostředí dost hrozné (a to je ještě slabé vyjádření). Jednu hvězdičku dávám pouze za konec. Toto se autorce nepovedlo a vůbec se to nedá porovnávat se serií Měsíční kroniky.

Silmarien
12.02.2019 4 z 5

Nikdy som nečítala Alicu v krajine zázrakov ani som nevidela žiadnu adaptáciu. A tak som vošla do tejto knihy ako nepopísaný list. Samozrejme, nedá sa žiť v knižnom svete, aby ste nepoznali postavu Srdcovej kráľovnej, toho divného oranžového kocúra so škľabiacimi sa ústami, ktorý ani neviem ako sa v slovenčine volá, netušili, že sa kriket hrá s plameniakmi a ježmi... toto nebol problém. Problém bol, že som si prineskoro uvedomila, že celá kniha je príbehom o tom, ako celý tento svet k Srdcovej kráľovnej prišiel. A keď mi to došlo, bolo už neskoro na nápravy a ja som bola chytená v osídlach príbehu a dúfala v koniec, ktorý sa nikdy nemohol stať...

Tesset
06.02.2019 3 z 5

Celkem odvaha napsat něco, o čem všichni ví, jak skončí. Nejvíc mě potěšila poslední věta celé knihy - "Srazte mu hlavu"