Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 551 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

PetikLozik
09.06.2018 4 z 5

Pořád jsem doufala, že to skončí dobře a vlastně to změní celou budoucnost, takže i příběh Alenky (potom by mohlo být i pokračování :D ). Nebo, že si spletl dívku, nebo prostě něco...cokoliv. Nechápu jak to autorka udělala, ale i když ten konec skončil tím nejhorším možným způsobem, tak byl jistým způsobem naplňující. Jedním švihnutím sekery se z naivní, lehkomyslné a lehce ufňukané lady Catherine stane obavaná Srdcová Královna...dokonalé.

rm
04.06.2018 4 z 5

Mno, nic naplat, více se mi od autorky líbily Měsíční kroniky.

klarinka9974
24.05.2018 4 z 5

Od této autorky, která si mě získala Měsíčníma kronikama, jsem čekala velký trhák. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha není špatná, děj je příjemnou oddechovkou ale chyběla tomu akce, napětí a nějaká veliká záhada, která se bohužel nekonala. Ale i tak, určitě si knihu přečtěte, ale neočekávejte mnoho, možná, že pak budete mile překvapeni.

Terry.89
17.05.2018 3 z 5

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

heliiinka
13.05.2018 4 z 5

Milá návštěva Říše divů. Knížka by šla napsat mnohem kratší, kdyby se vynechaly některé detaily, ale právě proto se mi líbila. A průběhu jsem měla několik teorií, jak to skončí. Nu netrefila jsem se.

Klarsik3
28.02.2018 5 z 5

Od první chvíle sem tu knihu nesnášela, protože člověk ví jak to dopadne, a že to nedopadne zrovna nejlépe... Většinu knihy sem si přála aby to dobře dopadlo a vůbec se mi nelíbil kloboučník.. Měla sem Catherine hrozně ráda... postupně ale přicházel zlom, kdy jsem si začala říkat, že tak úžasná není.. A je to napsané tak, že mi vůbec nevadilo, kdo se z Catherin stal.. No prostě za mě SUPER :)

Lil30
26.02.2018 5 z 5

Nádherný příběh, u kterého jsem pořád doufala ve šťastný konec, i když jsem viděla, jak vše dopadne. Catherine mi bylo tak líto a pořád jsem si říkala, co by se mohlo stát, aby se z tak milé dívky mohla stát taková královna...a Šprým, toho jsem si zamilovala od první chvíle. Kdo by taky ne? Autorčiny Měsíční kroniky jsem zbožňovala a u této knihy je to stejné. Má skvělou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst.

betule3
25.02.2018 4 z 5

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Nic se nedělo a když tam byla nějaká zajímavá scéna byla maximálně na jednu stránku. Ale druhá polovina mě totálně odrovnala. Hltala jsem každé slovo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hrozně jsem si oblíbila Šprýma, jeho charakter se mi prostě neskutečně líbil.

SPOILER: I když jsem věděla, jak příběh dopadne, stále jsem doufala, že se nějakým zázrakem objeví happyend. A když se tak nestalo, byla jsem z toho dost na nervy.

Knihu rozhodně doporučuji. Dala bych 5 *, ale za tu první půlku tu jednu prostě musím strhnout.

Marthas
22.02.2018 3 z 5

Ačkoliv bych měla mít charakterově blízko ke Cath a tím pádem bych pro ni měla mít větší pochopení. To pochopení se úplně nedostavilo a to i když jsem si prošla něčím obdobným a vím, že velká L vás může připravit o vše. Více jsem si oblíbila Šprýma. Navíc vše začalo být napínavé až od strany cca.250, do té doby jsem se musela do čtení nutit.
Sice jsem si nejdříve myslela, že největší problém bude v tom, že jsem předlohu nečetla ale nakonec to ten největší problém nebyl.

blazkoma
22.02.2018 4 z 5

I když je jasné, jak to musí dopadnout, kdo by si nepřál jiný konec, že? Myslím, že se autorce podařilo stvořit pěkný prequel Carrollovy Alenky. Nejedná se jen o starý příběh v novém hávu, ale o stejně hodnotný příběh s vlastní zápletkou, který u čtenáře obstojí ať už má rád originál či nikoliv. A to nemluvím o nekonečné chuti na sladké, kterou tato kniha vyvolává.

markulka
09.02.2018 4 z 5

Popravdě se mi kniha ze začátku nečetla zrovna nejlépe, ale zhruba od půlky začal být příběh čím dál více úžasnější, až mě zcela pohltil. Postavy jsem si zamilovala, o to více mě mrzel tragický závěr. Sice mi nechybí celé srdce, ale část určitě...ta část, kterou jsem darovala knize. A darované srdce nejde vrátit, nemám pravdu? :)

DracoMalfoy
26.01.2018 5 z 5

Srdeční záležitost. A to doslova. Knihu jsem četla napnutá a nadšená z toho, co se mi dostalo do ruky. A navíc, ta obálka...

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Catherine i Šprým byli super. Catherine jsem chápala. Jen jsem stále doufala ve šťastný konec :-(.

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. mám opravdu rád Alenku v Říši divů a tahle kniha velmi dobře doplnila příběh, a ukázala, že postavy, které se zdají být zlé, k tomu mají někdy důvod.

vlasta2410
29.12.2017 5 z 5

Knížka se mi četla jedním dechem. Hrozně se mi líbí svět a postavy. U některých pasáží jsem téměř nedýchala a u některých mě začínaly v očích pálet slzy. Od autorky si určítě ještě něco přečtu.

seabook04
22.12.2017 5 z 5

Emoční ždímačka.
Jinak knihu popsat nemohu.
YA žánr je oddech, rychlo čtení a odreagování v jednom. Předchozí knihy Marissy Meyer nebo-li Měsíční kroniky jsou tomu perfektním příkladem. Hltáte stránku za stránku, nemůžete přestat číst, ale přiznejme si, že za pár dní si již detaily příběhu nepamatujeme.
To byl možná ten důvod, proč Bez srdce nesklidilo tak velký úspěch.
Marissa Meyer přišla s něčím úplně novým. S něčím, co obzvlášť od ní nikdo nečekal.

Více v recenzi v záložkách :)

Andreanis
22.12.2017 4 z 5

Po dotčení mám vážně hodně protichůdné pocity. Kniha je výborně napsaná, ale moc mi neseděl příběh. Měla jsem pocit, že měl skončit mnohem dřív, protože konec mě rozhodně neuchvátil tolik, jako chvíle kdy Šprým "unesl" Cath ze sálu, kde právě řekla králi své ano. To pro mě bylo vyvrcholením knihy. Do dotčení jsem se po té opravdu velmi nutila.
Rozhodně to není špatná kniha. Ale určitě najdete i lepší.

LilianaFalcon
22.11.2017 3 z 5

Jsem rada, ze nejsem sama, kdo neni Alence ani jejim prevypraveni naklonen.
A vazne me to mrzi, protoze tentokrat to bylo vazne skvele napsane...
Snad i jako omluvu autorce jsem dala aspon 3 hvezdicky.

Malam
21.11.2017 5 z 5

Krásně zpracovaný pohádkový příběh, u kterého se celou dobu modlíte, ať se nic nepokazí, i když víte opak.

natalie2171
16.11.2017 5 z 5

Problém spočíval jen a jen ve mně. Já blbec si přečetla poslední větu v knize a litovala toho. Věděla jsem sice, kým Srdcová královna je, ale když jsem začala knihu číst, říkala jsem si: "Co se proboha může pokazit?" Odpověď jsem neznala až do závěru knihy, který měl takový spád, až jsem sotva popadala dech a nestačila kulit oči, jak to autorka krásně napsala. Vlastně celá kniha se náramně četla. Byl to briliantní zážitek a autorka opět nezklamala. Do svých knížek pokládá něco magického a netradičního, že je nemožné si ji nezamilovat.