Bez slitování

Dobrodruh Jack Reacher se na čas nechává najmout do státních služeb. jeho úkol je ovšem poněkud neobvyklý - má odhalit slabá místa v ochraně amerického víceprezidenta. A jak se brzy ukazuje, velitelka ochranky má pro důkladnou prověrku bezpečnosti svého chráněnce nanejvýš vážný důvod.

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6493/bez-slitovani-6493.jpg 4.3233

Jack Reacher (6.)

Without Fail (2002)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Bez slitování

Honey0105
26.09.2018

No.. Nic se nemá přehánět. Hned po přečtení předchozích dílů, jsem se ihned pustila do čtení tohoto. A už od začátku to nešlo. Už jsem byla prostě "přereacherovaná", takže jsem v téhle knize postupovala opravdu pomalu. V posledních pár kapitolách už jsem se zase nemohla odtrhnout, ale jak se vlekla celá kniha, tak konec mohl být pro změnu rozvětvenější. Velmi mě potěšila vzpomínka na bratra Joea. A ještě více mne potěšilo, že v knize figurovala Neagleyová.
Příběh slabší, než některé jiné díly ze série, ale příjemné čtení. Brzo se k Childovi zase vrátím a posunu se dál, jsem zvědavá, co vše se ještě přihodí.

1amu
23.09.2018

Kniha se mi líbila. Hned od začátku, kdy stopne dva černé staroušky - muzikanta a jazzovou zpěvačku a ti cestují kamsi koncertovat do státu New Jersey. Reacherovi to vyhovuje. Seznámený čtenář se těší na první "nakládačku" a té se mu dostane brzy na začátku knihy. Reacher si koupí ve frcu zimák (u moře to již nepříjemně fouká) a jak jej známe - 2 buranům ukáže, jak má rvačka vypadat. Ale brzy zjistí, že jeho identita je prozrazena, samozřejmě nejvyšší místa zapracují, protože zjistí, že nikdo v zemi nezajistí ochranu viceprezidenta USA lépe než Reacher. A ten na to jde důkladně. Vždy mě potěší, když se na scéně objeví i Frances Neagley, zde se připojí k našemu hrdinovi a je to ihned znát. Vrcholní šéfové ostrahy dostanou info, jakých chyb se v ochraně dopustili. Kniha má spád a logiku. Vše spěje ke konci do Dakoty, kde vrcholí závěrem, který dovede napsat pouze autor.

Reacher81
11.09.2018

A další díl úžasného Jacka Reachera mám za sebou. Musím se bohužel přiznat, že tento díl mi ze začátku moc nevyhovoval. Protože v tomto díle se příběh točí okolo nezajímavé politiky (alespoň pro mě nezajímavé). Postupem času se ale příběh hezky vystupňoval na úroveň, kdy jsem byl spokojený. I když mi díl zpočátku moc nevyhovoval, nakonec byl velmi zajímavý a právem dávám 5 hvězdiček. Chápu ale, že každý díl nemůže být akční a občas je docela dobré si trochu odpočinout od akce.

alzbeta4340
25.03.2018

Napínavá kniha, tempo mi vyhovovalo. Osobně nepotřebuji, aby se Jack v každém druhém odstavci rval, takže klidnější začátek mi nijak nevadil.

konicekbily
12.10.2017

Poměrně zdlouhavá napinavá kniha někdy unavuje zbytečnými popisy. Ale jako odpočinek se přečíst určitě dá. Celá kniha je vystavěna na přeumělkované zápletce - možného atentátu - s předem varováním na vysokého ústavního činitele. A potom se to vleče, až závěr je trochu akční.

Aymira
31.07.2017

Na Reachera málo akční. Přišlo mi, že se to vesměs celé odehrává v kancelářích, kde se rozebírá další postup a kdo kde jak a proč. Závěrečná akce byla také celkem odfláknutá. Myslím, že se v ději nabízelo více twistů a celé to mohlo směřovat úplně jinam.

cori
12.02.2017

Jack tentokrát pracuje v týmu, který chrání víceprezidenta před atentátníky, kteří mu posílají výhrůžné dopisy. Hodně se vzpomíná, sledují videozáznamy, obhlíží terén, leze po zvonicích a sprchuje v motelech. Oproti jiným dílům celkem zdlouhavé, málo akce a motivace padouchů dost přitažená za vlasy - pomsta po x-letech.

hana4834
13.12.2016

napínaví příběh až do konce jen je škoda té agentky

Lee Child

Lee Child