Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6493/bmid_bez-slitovani-obX-6493.png 4 329 35

Jack Reacher série

Dobrodruh Jack Reacher se na čas nechává najmout do státních služeb. jeho úkol je ovšem poněkud neobvyklý - má odhalit slabá místa v ochraně amerického víceprezidenta. A jak se brzy ukazuje, velitelka ochranky má pro důkladnou prověrku bezpečnosti svého chráněnce nanejvýš vážný důvod.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Without Fail , 2002

work
13.11.2023 2 z 5

Dost často přemítám nad tím, co mě na sérii s Jack Reacherem vlastně přitahuje. Ale nejspíš přesně to, co přitahuje i všechny ostatní: Je to v podstatě archetyp dobrodružné literatury, takže se tam pořád něco děje. Je to výborně napsané, Child má reálie velmi dobře nastudované a drobné popisy věcí okolo ze čtení dělají skoro vizuální zážitek. Je to i dobře přeložené, v tomhle si reacherovky drží vysoký standard. A hlavně - dobro nebo alespoň spravedlnost tady vždycky vítězí. Reacher pokaždé ví, co přesně má udělat, přesně to udělá a nakope všem padouchům zadek. Nemůže to dopadnout jinak, víte to od začátku, ale protože ještě nevíte jak se mu to povede, zhltnete to až do konce. Takže udělené hvězdičky reflektují spíš jen literární kvalitu, protože tahle knížka nepatří k nejpovedenějším v sérii - přesto je čtivá a je potřeba ji nevynechat.

Luigi1
05.03.2023 5 z 5

Jsem nadšen tím rozjezdem i když to v tom kolektivu někdy skřípalo

bekule
22.08.2022 3 z 5

Knize by prospělo trochu více svižnosti v ději, jistý rakouský císař by řekl " příliš mnoho slov". U Tany French mě rozvleklost vyhovuje, tady spíš nudí.

Schamila
16.06.2022 4 z 5

Opět to bylo dobré a v závěru dost překvapivé, tak jdeme na další ....

TeaPeter
05.05.2022 4 z 5

O dost lepší než minulý díl. Motivy, úsilí a urputnost pachatelů mi hlava moc nebrala, ale pochopit psychopaty asi není možné.
Na Reacherovi je krásně vidět, jak dlouhodobé působení armády může člověka zcela vyloučit z běžného života a běžných vztahů. Svým způsobem je mi ho líto.
Zajímavé jsou i glosy ohledně míry a fungování byrokracie v amerických silových složkách. Je zázrak, že ještě fungují.

Merlin_CZ
30.04.2022 5 z 5

Další fajn čtení s Jackem Reacherem. Tentokrát spolupracuje s tajnou službou a chrání viceprezidenta ;)

faba
30.11.2021 4 z 5

Jedna z lepších knih o Jacku Reacherovi. Takový „politický" thriller (byla tam politika, né?). V tomto „díle" mu pomáhala kámoška z vojny, a tak to nebylo všechno jen na něm, ale opět exceloval. Na plné čáře. Svět je opět lepší místo k životu.
A jak řekl na konci JR: „Všichni zůstaneme naživu."

Dorotka2011
26.08.2021 4 z 5

Trochu slabší...

Medvědářka
17.03.2021 5 z 5

Když opravdu nevím co číst, sahám často knize od Lee Childa a nebo pak uvažuji o Harry Boshovi od Michaela Connellyho. U obou vím, že je to záruka dobrého čtení.Tady jsem se opět přesvědčila, že mám pravdu.
Jack mě bavil od začátku do konce. Neztratil nic ze svého kouzla a jeho odvedená práce pro ochranu viceprezidenta je víc než skvělá. K tomu dostáváme zase pohled do jeho minulosti. Nejde nic vytknout. Miluju ho.

careras.c
16.01.2021 5 z 5

...pěkné , oplatí se číst...

mysce
27.04.2020 5 z 5

Našeho oblíbeného dobrodruha Jacka Reachera, bývalého špičkového vojenského policistu, požádá o pomoc velitelka ochranky viceprezidenta Spojených států. Kdosi mu totiž vyhrožuje vraždou. Mary Ellen Froelichová je krásná agentka tajné služby a zároveň bývalá přítelkyně jeho dnes již mrtvého bratra. Prolínání současnosti s přízraky Jackovy minulosti povyšuje tento díl nad obvyklý průměr.
Reacher se spolu s někdejší kolegyní z armády pokusí najít podezřelé dřív, než provedou atentát. Vypadá to, že se brutální útočníci nezastaví před ničím, ale netuší, že narazili na velice silné protivníky...
Dávám opět plný počet!

alnahu
15.09.2019 3 z 5

Tentokrát trošku jiný Reacher. V tomto díle Jack pracuje v týmu ,což je neobvyklé.Děj se točí okolo politiky - kniha za mě docela zdlouhavá.

trudoš
24.07.2019 3 z 5

Tentokrát jsem narazil a nejsem ani schopen říct proč. Ačkoli má Bez slitování atraktivní zápletku, nějak moc rychle sklouzne do všední rutiny, v níž vystupuje Jack Reacher jako reinkarnace Sherlocka Holmese a Jamese Bonda současně. Lee Child jej staví do pozice dokonalého reka, nemajícího žádné slabiny, kvůli čemuž se vytrácí princip napětí, protože není třeba se o kohokoliv strachovat. A ti mrtví, jimž padne Černý Petr, jsou dopředu promyšleným klišé, které prostě pochválit nedokážu.
Samotná zápletka je přitom sympaticky jednoduchá a opět z jiného soudku než ty předchozí. Takže v tomhle ohledu si nemám na co stěžovat. Ovšem finále se citelně nepovedlo. Kromě toho, že nejsou příliš vysvětleny superschopnosti zločinců, působí jejich motivace absurdně přízemně, což se projevuje především v závěrečné konfrontaci, jež románem prošumí bez jakékoliv famfáry. Změna překladatelky tomu pak taky příliš neprospěla. Přijde mi, že Iva Harrisová umí s autorovou stylistikou pracovat o dost čtivěji.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Radši mám akčnějšího Jacka, než řešit politické machinace. V politice je vždy vše ošemetné a ani nevěřím na takovou bezpečnost, jak tvrdí. Vždy se najde nějaká ta skulina a Jack ji pochopitelně najde. Záleží jak se s tím popasuje.

Honey0105
26.09.2018 4 z 5

No.. Nic se nemá přehánět. Hned po přečtení předchozích dílů, jsem se ihned pustila do čtení tohoto. A už od začátku to nešlo. Už jsem byla prostě "přereacherovaná", takže jsem v téhle knize postupovala opravdu pomalu. V posledních pár kapitolách už jsem se zase nemohla odtrhnout, ale jak se vlekla celá kniha, tak konec mohl být pro změnu rozvětvenější. Velmi mě potěšila vzpomínka na bratra Joea. A ještě více mne potěšilo, že v knize figurovala Neagleyová.
Příběh slabší, než některé jiné díly ze série, ale příjemné čtení. Brzo se k Childovi zase vrátím a posunu se dál, jsem zvědavá, co vše se ještě přihodí.

1amu
23.09.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hned od začátku, kdy stopne dva černé staroušky - muzikanta a jazzovou zpěvačku a ti cestují kamsi koncertovat do státu New Jersey. Reacherovi to vyhovuje. Seznámený čtenář se těší na první "nakládačku" a té se mu dostane brzy na začátku knihy. Reacher si koupí ve frcu zimák (u moře to již nepříjemně fouká) a jak jej známe - 2 buranům ukáže, jak má rvačka vypadat. Ale brzy zjistí, že jeho identita je prozrazena, samozřejmě nejvyšší místa zapracují, protože zjistí, že nikdo v zemi nezajistí ochranu viceprezidenta USA lépe než Reacher. A ten na to jde důkladně. Vždy mě potěší, když se na scéně objeví i Frances Neagley, zde se připojí k našemu hrdinovi a je to ihned znát. Vrcholní šéfové ostrahy dostanou info, jakých chyb se v ochraně dopustili. Kniha má spád a logiku. Vše spěje ke konci do Dakoty, kde vrcholí závěrem, který dovede napsat pouze autor.

Reacher81
11.09.2018 5 z 5

A další díl úžasného Jacka Reachera mám za sebou. Musím se bohužel přiznat, že tento díl mi ze začátku moc nevyhovoval. Protože v tomto díle se příběh točí okolo nezajímavé politiky (alespoň pro mě nezajímavé). Postupem času se ale příběh hezky vystupňoval na úroveň, kdy jsem byl spokojený. I když mi díl zpočátku moc nevyhovoval, nakonec byl velmi zajímavý a právem dávám 5 hvězdiček. Chápu ale, že každý díl nemůže být akční a občas je docela dobré si trochu odpočinout od akce.

alzbeta4340
25.03.2018 5 z 5

Napínavá kniha, tempo mi vyhovovalo. Osobně nepotřebuji, aby se Jack v každém druhém odstavci rval, takže klidnější začátek mi nijak nevadil.

konicekbily
12.10.2017 3 z 5

Poměrně zdlouhavá napinavá kniha někdy unavuje zbytečnými popisy. Ale jako odpočinek se přečíst určitě dá. Celá kniha je vystavěna na přeumělkované zápletce - možného atentátu - s předem varováním na vysokého ústavního činitele. A potom se to vleče, až závěr je trochu akční.

Aymira
31.07.2017 3 z 5

Na Reachera málo akční. Přišlo mi, že se to vesměs celé odehrává v kancelářích, kde se rozebírá další postup a kdo kde jak a proč. Závěrečná akce byla také celkem odfláknutá. Myslím, že se v ději nabízelo více twistů a celé to mohlo směřovat úplně jinam.

Lee Child
britská, 1954