Ztracená naděje

Ztracená naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197039/bmid_bez-nadeje-ztracena-nadeje-eIh-197039.jpg 4 1502 288

Bez naděje série

< 2. díl

Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Losing Hope , 2013

Petra38
27.12.2018 4 z 5

me se zase mozna kniha vice zamlouvala z jeho pohledu, protoze v knize prvni to vypadalo že Holdera nic nezháže, ale pohled do jeho zivota mi na to názor uplne zmenil. vubec jsem nevedela že psal prostrednictvim deníku sve sestre. ale stejne je to frajer, vlastne oba, nedovedu si predtavit ze bych si prosla tim co oni a zachovala si zdravy rozum. hlvane kdyby si prede mnou nekdo vytrelil obsah hlavy do okolí a na me samoutnou....šmarjá. jinak skvelý pribeh....

Ivka14
09.12.2018 2 z 5

Kniha z jeho pohledu byla zajímavá, ale me se více líbila z pohledu Sky. Tady to bylo doplněné o dojemné poznámky z deníku. Ale doporučuji si přečíst obě knihy.

uminaa
05.12.2018 5 z 5

Kniha s Holderovho pohľadu bola rovnako pôsobivá ako prvý diel. Autorka poukazuje na to, ako naše rozhodnutia neovplyvňujú len nás, ale aj naše najbližšie okolie. Dúfam, že to nebude znieť morbidne alebo tak nejak, ale som rada, že som smela nahliadnuť trošku viac aj do Lesinho srdca, aby som jej rozhodnutie lepšie pochopila (nie, že by som ho schvaľovala).

syskas
03.11.2018 3 z 5

Napísať ten istý príbeh, len z pohľadu inej postavy, to chce odvahu. Ale podarilo sa. Len mi prekážali tie rozvláčne opisy erotických scén, to naozaj nemalo konca - rovnako ako v prvej knihe.

teri1003
27.07.2018 5 z 5

Pokud jste četli Bez naději a líbila se vám, tak určitě si přečtete i Ztracenou naději. Jestli chcete znát příběh z pohledu Holdera, právě tady je ta šance. Asi bych vám spíše doporučovala dát si mezi knihami rozestup, protože přeci jen se z velké časti děj opakuje. Ale jsou zde i chvíle, které jsou úplně nové, a v prvním díle nebyly, nebo poznáte více Daniela, který je teda pěkné číslo a nebo zjistíte, proč Less udělala to, co udělala. Hlavní postavy jsem si ještě více oblíbila a více mi přirostli k srdci. Takže určitě vám knihu doporučuji přečíst.

marta14
03.07.2018 5 z 5

Dvě knihy, jeden příběh. Ale dva úhly pohledu. Tohle napsat, zřejmě nebylo tak lehké. Dozvěděli jsme se pár novinek, ale jinak nic zajímavého. Ano, bavilo mě to míň kvůli tomu, že už jsem ten příběh znala z pohledu Sky. No ale i tak to bylo super čtení. A já mohu jen doporučit. (Na Odvrácenou tvář lásky to stejně nemá.)

Terr_y
13.06.2018 5 z 5

Co dodat...Příběh ze strany Holdera byl stejně skvělý i když jsme už věděli, jaký bude příběh. Ale ten konec....ten dopis....

Brambu
09.06.2018 4 z 5

Vždycky mě zajímalo, co se honí hlavou té druhé straně a tato kniha nám to odkrývá. Takže tu máme jeden příběh a dva pohledy. Velice zajímavý nápad a já jsem nadšená. Líbilo se mi to, ikdyž už jsem věděla, jak to dopadne.

Meluzínka
05.06.2018 5 z 5

Tady musim rict ze hodne autorka zariskovala ze napsala stejny pribeh ale z pohledu Holdera.Ale i kdyz jsem vedela o cem bude i druhy pribeh stejne to bylo dokonale.

KnihomolkD
27.05.2018 5 z 5

Příběh Holdera mě dostal úplně stejně,jak Sky.Kdybych to měla zhodnotit co bylo lepší,tak to bych neodpověděla,protože druhý díl je na stejné úrovni jak ten první. Holdera jsem si zamilovala ještě víc než v tom prvním.

Hodnocení:4,97*

LenRan
21.05.2018 5 z 5

Celý příběh Bez naděje je nádherný. Má všechno....strach, lásku, smrt, akci, napětí a i happyend. Určitě doporučuji přečíst oba díly, jinak to není ono.

xSimaix
22.04.2018 5 z 5

Skvěle převyprávěný příběh Bez Naděje.

Číst příběh z Deanova pohledu nám objasnilo mnoho věcí, které se staly v první knize a pomohlo nám to pochopit jeho pocity a činy. Kapitoly ve formě deníku, jež věnoval své zemřelé sestře byly skvěle napsané a velice srdcervoucí. Díky této knize jsme měli konečně možnost zjistit, jak se dám Dean vyrovnával se smrtí sestry a postupným odhalováním jak života Sky, tak jeho samotného.
Kniha byla skvěle čtivá, vyprávění z pohledu Deana velmi zajímavé a nové vedlejší postavy příběhu dodaly na kvalitě.
Osobně se mi příběh z pohledu Deana líbil více, než ten z pohledu Sky. Nejspíš proto, že jeho příběh a život mě zajímal již od prvního dílu nejvíce, takže tento doplněk jsem vřele uvítala.
Knihu můžete bez problémů číst, i když jste nečetli Bez Naděje.
Jako večerní a emotivní čtení vřele doporučuji!

kaja778
21.03.2018 5 z 5

Kniha je jedním slovem skvělá.
Je úžasné to číst z pohledu Deana Holdera, četla jsem i díl z pohledu Sky, ale tenhle mě více zaujal a bavil.
Konečně kniha o něčem, kde je normální kluk i v celku normální holka s velmi dobrou zápletkou.
Nestačila jsem se divit, jak se to postupně vyvíjelo a čtení mě neskutečně bavilo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Možná byla trošku přehnaná scéna na začátku, kdy Sky omdlela, ale aspoň jsem se pobavila.
Rozhodně dávám nejvyšší hodnocení, kniha je vskutku skvělá a vřele doporučuji si jí přečíst.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

salča
04.03.2018 5 z 5

Krásné doplnění prvního dílu "Bez naděje".
To,nad čím přemýšlíte u příběhu Sky,vám objasní příběh Holdera.
Všechny jeho pocity,dopisy,co píše do deníku,vzpomínky...
Dopis, který zanechala Les nešel přes slzy pomalu dočíst.
Všechny knihy od Colleen stojí za přečtení a jsou super,ale příběh Sky a Holdera je pro mě TOPka.

martina5069
29.01.2018 5 z 5

Po dlouhé době kniha u které sem na konci vážně brečela. Příběh je tak krásnej, že to až není možný. Uvědomíte si v něm, že i když se člověk směje může to být jenom na povrchu a vevnitř sebe má rozpoutaný naprostý emocionální peklo, který je schovaný někde vevnitř vás a vy se bojíte ho poslat znovu na světlo.
Druhý díl vyjasní hodně věcí z prvního dílu, hodně věcí je tam přeskočených a vy nevíte co bylo mezi tím ale zase je kniha obohacena o zápisky do deníku a celkové rozuzlení knihy s tím, že se dozvíme jak to bylo celé dál :-) Za mě 5*z 5* a oprávněně určitě se v budoucnu k příběhu Holdera a Sky vrátím a už vím, co bude moje první tetování :-)

ZNellyZ
28.01.2018 5 z 5

Po Beznaději jsem hned musela přečíst tuhle knihu. Občas mě nudily pasáže, které už jsem znala z předešlé knihy, ale i tak se mi kniha četla rychle a zanechala ve mně stejné pocity jako Beznaděj. A co si budeme povídat, Holder je pro mě jedna z nejoblíbenějších knižních postav.

michaela3483
25.01.2018 3 z 5

Asi jsem neměla po Ztracené naději sáhnout hned po přečtění Bez naděje, často jsem měla nutkání přesakovat části, které jsem si z "prvního" dílu pamatovala.
Líbil se mi konec, který celý příběh završil.

Leanis
22.01.2018 5 z 5

Těžko uvěřit, že autorka, která příběh popisuje tak "živě", si tím neprošla sama. Zatraceně, jak někdo dokáže takhle dobře popsat všechny pocity a emoce při tak vážném tématu? Tak, aby to působilo, jako by si tím prošla sama?
Rozhodně doporučuji začít knihou bez Naděje, a pak až touhle, ale rozhodně si přečtěte obojí. Tahle kniha doplní mezery a přidá nakonec něco navíc. Něco, při čem každému srdce poskočí.
Pohled Holdera na příběh byl opravdu zajímavý a v mnoha ohledech mnohem romantičtější než ten od Sky. Myslím si ale, že kdybych nejdřív nečetla Bez naděje, tuhle knihu bych nepochopila.
Každopádně, Colleen opět přinesla další témata k zamyšlení, a to:
1) Jak se vypořádat s pocitem viny.
2) Jak jedna pitomá událost v dětství může ovlivnit zbytek života. A to bylo opravdu hodně důležité. Nic se neléčí tak těžko, jako traumata, která mají kořeny v dětství.

Maggie168
05.01.2018 5 z 5

Příběh Sky, tentokrát však v podání Deana, taky skvělý, stejně jako první kniha Bez naděje. Nahlédnete na děj zase z druhé stránky. A samotný konec příběhu, kdy Dean čte dopis od Les, oko nezůstalo suché! Navíc jsem ráda, že autorka více rozvinula konec příběhu, než v první knize, takže jsme mohli nakouknout i trošku dál. Ráda se ke knize v budoucnu vrátím.