Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2648 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

uzivatel6305
28.10.2022 3 z 5

Začátek jsem si nemohla vynachválit, prostě pecka! Od půlky se to nějak moc zaplétá, chování hlavní hrdinky my přijde bezcitné a nelogické, láska ze stránek přímo teče, oba mladí lidé mají za sebou tolik zkušeností a v sobě tolik moudra, inteligence a vždy ví, jak se zachovat, a co říct, že i padesátník by mohl závidět. Přestože hrdinka je "velmi citlivá" a neustále pláče, tak s ní v podstatě neotřese ani ta nejhrůznější událost, která se v knize uděje. Konec je velmi dlouhý. Začátek mě nadchl, ale pak jsem jen četla a čekala nakonec. Nevím proč mě na konci napadl Vichr z hor, od našeho národního génia Járy Cimrmana. Nevím.

sarahmoon
10.10.2022 3 z 5

Kniha sama o sobě není špatná.
Ale... Romantická linka je za mě, něčím slabá. Na to, abych byla napnutá, byla kniha moc předvídatelná.

Schované téma, mi bylo brzy jasné. Nedokážu posoudit, jestli vhodně zpracované, každopádně je ojedinělé. Tedy aspoň v těch knihách, co většinou čtu.

Audiokniha - Jak už někdo psal... jak se pořádně zaposloucháte, tak hlas Veroniky Khek Kubařové je Top! Chvilku mi to trvalo, než jsem to ocenila :o)

Na druhý díl se asi hned nevrhnu :o)

twigxi
30.09.2022 1 z 5

Kniha mela celkem zajimavy napad, ktery byl ale realizovany opravdu zalostne. Rozuzleni jsem cekala jen z poloviny, takze na konci jsem byla prekvapena. Misty byla kniha i docela vtipna. Bohuzel, casto jsem ale mela pri cteni spis takovy ten trapny pocit (nevim, jak jinak to popsat, nez "cringe").
Zdlouhave detailni popisy romantickych scen si asi budou uzivat jen pubertaci, ja se nudila (A to jsem nedavno cetla Lenku Lanczovou a byla jsem z ni nadsena! Takze spis me nudila ta cringe forma). Kdyby kniha mela o 100 - 150 stranek tech popisu min, vubec by ji to neuskodilo.

gryffindorgirl
30.09.2022 5 z 5

Tak trochu jiná Colleen. Líbil se mi motiv střední školy, teenagerů a všech pubertálních problémů, které jsem u autorky do té doby neviděla. Oceňuji hlavní téma, které si k vám pomalu nachází cestu celou knihou a není tak jednoduše identifikovatelné.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická mnohem víc, než hlavní hrdinky jiných knih od autorky. Celý příběh se četl velmi rychle a i přes to, že ze začátku příběh vypadá jako klasická teen romance na vás autorka ke konci knihy chystá zajímavý plottwist.

vera5841
28.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem četla až po knize Ztracená naděje a z Holderova pohledu se mi příběh líbil trošku více. Přišlo mi, že je v ní mnohem méně napětí, ale možná je to jen tím, že jsem příběh vlastně už znala.
Přesto je kniha velmi čtivá a musím ocenit to, že autorka napsala dvě knihy na jeden příběh a zároveň se příliš neopakovala. Na druhou stranu, pokud Vás nezaujme jedna z těchto knih, pak zcela jistě nezaujme ani ta druhá.

knihovniceS
20.09.2022 3 z 5

Bez naděje
Ach jo, autorku čtu ráda, ale tato kniha mi opravdu nesedla. Jako by ji napsal někdo jiný. Do čtení se nutím, že nastane zvrat a nic ... Příběh dívky Sky, která sama neví co se sebou, její pohled na život. Hledá kluka, který by s ní „pohnul“, touží po lásce, po polibcích. Najde Holdera , ale on si s ní hraje ... To by mi nevadilo, ale půl knihy nečtu o ničem jiném. Jsem zvědavá, jestli druhý díl je také tak nudný – má to být pohled na život Holdera. Tento díl jsem ve dvou třetinách zaklapla. Dost, nemám na to nervy. Možná je to moje chyba! Dávám 3 hvězdy a zkusím druhý díl.

VasnivaCtenarka
04.09.2022 4 z 5

Autorka Colleen Hoover se velmi často ve svých příbězích dotýká opravdu citlivých témat a v tomto příběhu tomu není jinak. Závěr této (audio)knihy byl velmi emotivní, jak už jsme u Colleen zvyklí. Začátek mi však oproti tomu přišel poněkud táhlý a stále se dokola opakující. V jedné chvíli jsem se při poslechu dokonce sama sebe ptala, co se to s tou Colleen stalo?! Ale vydržela jsem a od cca druhé poloviny asi (nevím přesně, protože jsem poslouchala a poslouchala a poslouchala) se to začalo rozjíždět a vygradovalo to tak, že byl až zázrak, jak se se všemi události hrdinové popasovali, protože stát se to všechno mé maličkosti, skončím na psychiatrii.

A co musím ocenit úplně maximálně u této audioknihy, je hlas Veroniky Khek Kubařové!

Andělla
24.08.2022 5 z 5

Collen je moje nejoblíbenější autorka a tohle byla první knížka, kterou jsem od ní četla. Zamilovala jsem se do postav, děj je plný zvratů, líbilo se mi jak byl příběh dokonale promyšlený.

Danušenka
22.08.2022 5 z 5

První kniha od Colleen Hoover, kterou jsem četla. Naprosto si mě získala, příběh byl čtivý, napínavý a člověk nikdy nevěděl co ho čeká na další stránce. Díky této knize jsem se do autorčiny tvorby natolik zamilovala, že mám v knihovně všechny její knihy.

anndrra
12.08.2022 5 z 5

Dočetla jsem poslední knihu od CoHo, která je u nás přeložená do češtiny a je normálně k sehnání... A teď nevím, co se životem :-( Někdo může tvrdit, že vztah Sky a Deana je toxický... No jako je. Je úplně stejně normálně toxický jako jakýkoli jiný intenzivní vztah dvou vášnivých lidí v prvních několika měsících a oni to mají ještě opepřené o všechny ty špeky, co jim autorka do života nadělila. Za mě to bylo super čtení a moc mě bavilo.

eliska2126
01.08.2022 4 z 5

Bez naděje je předposlední kniha z dosud vydaných, které mi od autorky zbývaly přečíst. Teď už zbývá jen Ztracená naděje, což je ten stejný příběh jen z pohledu mužské postavy Holdera. A i kniha Bez naděje potvrzuje, že Colleen nikdy nezklame, protože tohle byl zase skvěle promyšlený příběh plný zvratů. U autorky mě baví, jak se nebojí těžkých témat. Tady jich je hned několik. Asi vám úplně nebudu prozrazovat, jaká to jsou. Já to nevěděla a zvraty pro mě byly nečekanější a to, kam se příběh posouval mě opravdu překvapovalo.

Sledujeme příběh Sky, která se hned na začátku příběhu seznamuje s Deanem Holderem, kterému všichni říkají příjmením. Oba mají pověst horší než ten druhý. O Sky se říká, že je lehká holka a o Deanovi, že je homofobní násilník. Ne všechno je ale tak jak vypadá a brzy zjistíme, že drby na střední škole jsou opravdu nemilosrdné. Oba hrdiny knihy jsem si oblíbila. Holdera jsem občas teda nechápala. Jeho výbuchy vzteku a změny nálad. Později ale vše začalo dávat smysl.

Zhruba během první půlky knihy se toho moc neudálo. Spíše se tak plácáme ve věcech, které tam jsou, ale moc jim nerozumíme. Všechno se to totiž vysvětlí až v druhé půlce, kdy začínají na povrch vyplouvat opravdu nepříjemné věci. A tam jsem se nestihla divit, jak dobře, to má autorka promyšlené.

Colleen Hoover prostě psát umí. Kniha je opět čtivá a stránky mizí pod rukama. Musím ale říct, že tím jak mám od ní načtené už opravdu skoro všechny knihy, tak tahle na mě nezapůsobila tak, jak jiné (např. Pravda, nebo lež nebo To nejlepší v nás). Často se mi u CoHo knih stává, že nějaká ta slza ukápne a tady jsem furt čekala čekala a i když zde bylo hodně smutných momentů, žádný mě nedohnal k slzám.

Každopádně i tak za mě doporučení, určitě stojí za přečtení. Já se teď nemůžu dočkat podzimu, kdy vyjde Heart Bones a v první polovině roku by měla vyjít další autorčina kniha Reminders of him!

E.T.007
15.06.2022 3 z 5

Námet zaujímavý, rozuzlenie suprové. Miestami sa mi to však zdalo príliš zdĺhavé, nudné - neskôr to našťastie nabralo spád. Dosť ma otravovali tie vzdychačkové scény, ktorých tam bolo požehnane (bohužiaľ, na úkor kvality samotného príbehu). Nemám nič proti šteklivým pasážam, ale ak sa skoro všetko vždy končí nimi a opisujú sa na každej tretej strane ďalšie dve-tri strany, tak to mi už lezie na nervy a stráca to pre mňa tú potrebnú iskrivosť.

ydnac
06.06.2022 4 z 5

Dlouho jsem narážela na pozitivní komentáře knih od Colleen Hoover a tak jsem si jednu půjčila :-)
Víc než první polovina knihy mi připadala jako klasická romance, zavzpomínala jsem si na střední školu :-)
Chování Holdera mi občas připadalo nepřiměřené, ale to se časem objasnilo...
Ve chvíli, kdy jsem si řekla, dočtu stránku a jdu spát přišla nečekaná věta a mě napadlo - no do prčic... cožeeee to ?
Kniha je velice čtivá a autorka zapojila i velice vážná témata vzbuzující hodně emocí.
Sky se musela vyrovnat s velkým a bolestivým odhalením a nejen ona.

SPOILER:
Trochu nereálné mi připadalo, když si Sky vzpomněla na to co jí udělal její otec a hned poté došlo ke "sblížení" s Holderem, přestože už předtím měla Sky s intimnostmi problém, aniž věděla proč. Hodně lidí se s takovým traumatem nevyrovnává lehce...

michaela5515
24.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh Sky, Holdera a Leslie ve mně rezonuje ještě roky po prvním přečtení. Pokaždé, když jejich příběh čtu, rozhodí mě to úplně stejně, jako napoprvé. Furt jsem na začátku rozuzlení naštvaná na Karen a na konci ji miluju za její nesobecké rozhodnutí. Navždycky srdcovka.

anna7852
21.04.2022 3 z 5

Připojím se k ostatním, polovina knihy me až chvílemi nudila,mela jsem hejble to odložit.
Ale vytrvala jsem a jako musím říct druhá polovina knihy byla srdcebolná.
I když zatím pro mě že všech knihy co jsem od autorky četla,tak nejslabší,nejspíš kvůli první polovině knihy

mončičák42
21.03.2022 4 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Usoudila jsem, že knihy, které kupuji dceři, už asi nejsou pro mě. Moje knižní kamarádky však knihu ohodnotily vysoko, tak jsem tedy vytrvala a ...dobře jsem udělala. Na začátku jsem příběh vůbec nerozklíčovala, naopak se mi postupně odhaloval. Je fakt, že anotaci jsem nečetla. Dcera si ale na přečtení bude muset ještě počkat, protože o romantický příběh pro náctileté se tedy rozhodně nejedná.

JJJ007
17.03.2022 5 z 5

Tohle není oddechové čtení. V půlce jsem chtěla knihu odložit a pak jsem druhou půlku přečetla za odpoledne - změna děje a velmi silný příběh.

LiLinka
24.02.2022 4 z 5

Když pominu to, že obálka se vážně nepovedla, tenhle příběh je velmi silný. Prvních zhruba 250 stran se "nic neděje" a pak to začne... vyplývají na povrch věci, které by vás ani nenapadlo očekávat, protože jsou jednoduše šílené. Smutný příběh Bez naděje s nadějeplným koncem. Stejně jako všechny knihy od Colleen můžu doporučit, avšak ne pro toho, kdo právě hledá oddechovou četbu.

Veber
22.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, místy moc náhod (že se postavy nastěhovaly nedaleko sebe), ale tam chápu, že v rámci příběhu to byla nutnost. Příběh je silný. Přesto mi vadilo pár věcí - takže pozor, spoilery: Především, mi navzdory všemu přišlo, že je Sky dost sebevědomá (což já bych na jejím místě a s tím, co měla v podvědomí rozhodně nebyla) a ke konci si myslím, že by rozhodně měla jít na terapii (vzhledem k tomu co viděla u otce). Dean se mi jevil jako fakticky moc hodný kluk, ale strašně mě vytočil přímým požadavkem na hormonální antikoncepci. Byla to jedna krátká zmínka a já nejsem cílovka, jsem starší. A to je asi důvod, proč mi to hnulo žlučí. Nemyslím si, že by o to partner měl takhle dívku žádat (spíš jí to pomalu naordinovat) a taky ze zdravotních hledisek nemusí být HA vhodná. Ale k tomu to tu není. Každopádně při psaní románu pro dívky bych v tomhle byla asi trochu opatrnější.

E_Lan
19.02.2022 4 z 5

No, malinkou jsem se zatoulal do ryze ženské literatury. Byl to omyl při výběru, resp. jsem vybíral na slepo. A vlastně jsem se docela dobře bavil, i když dobře vymyšlený příběh by se dal odvyprávět trochu kratší formou. Jinak ale dobrá kniha, prošpikovaná emocemi a s docela zajímavým rozuzlením.