Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2634 568

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

cotaholkacte
cotaholkacte
16.05.2023 5 z 5

Úžasný! První polovina silná červená knihovna (to nemůže ublížit :D), ale pak se začnou dít věci. Poslouchala jsem jako audioknížku a k těm se obvykle uchyluji při úklidu, vaření, když se jdu projít,.., tady jsem pak už jen seděla na gauči se sluchátky, koukala na vypnutou televizi a poslouchala. 85% - tohle mě bavilo tak moc, že lituju, že jsem knížku nečetla, ale poslouchala. O to víc se těším na 9.listopad, který na mě čeká v knihovně :)

IG: @cotaholkacte

mnohoknih
mnohoknih
12.05.2023 3 z 5

To by mě zajímalo, co to bylo. Napřed to vypadalo na romantiku, pak se to komplikovalo a byl z toho psychologický román. Bohužel úplně nepravděpodobný. Téma rozhodně dobře zvolené, ale že by si s tím všichni zúčastnění poradili jen tím, že si popovídají? To jako Beverly Hills 90210? Colleen to umí líp. Tohle se moc nepovedlo.

Tess.96
Tess.96
24.04.2023 4 z 5

Druhá kniha od od Colleen Hoover, kterou jsem četla je emocionální jízda na horské dráze, která mě strhla od začátku do konce. Díky jedinečnému příběhu, dobře propracovaným postavám a srdcervoucím dějovým zvratům mi tato kniha vyrazila dech. Moc se mi líbila hlavní hrdinka Sky, která byla složitá, sympatická a milá zároveň. Autorka odvedla skvělou práci, když pomalu odhalovala její pravou povahu a minulost, což mě po celou dobu udržovalo v napětí a hádání.

Colleen umí skvěle psát milostné příběhy a dokonale popisovat postelové scény a nezklamala ani u této knihy. Styl psaní byl také velmi poutavý a čtivý, díky čemuž se tento román krásně a rychle četl. Autorčin smysl pro detail mi pomohl vykreslit v mysli živé obrazy a příběh mi připadal o to reálnější.

Celkově je Bez naděje od Colleen Hoover emocemi nabitá, krásně napsaná kniha, která stojí za přečtení. Pokud máte rádi romantiku, drama a dobré dějové zvraty, tato kniha vás nezklame! Vřele ji doporučuji a dávám jí čtyři hvězdičky za přesvědčivé postavy, napínavý děj a nezapomenutelný příběh.

Lidska_ctecka
Lidska_ctecka
03.04.2023 4 z 5

Tak to bylo hustý. Ze začátku to nevypadalo, ale panečku. Budu na to vzpomínat asi dlouho (jako na většinu knih od Colleen Hoover). Občas toho bylo moc (moc drama, moc sladký, moc neuvěřitelný, moc krutý atd.), ale nakonec to dávalo smysl. Hlavní postavy jsou takové, že si spíš zapamatuju, co se jim stalo, jež opravdu je. (Ale vedlejší postavy jsem si naprosto oblíbila.)
Asi to nebude moje nejoblíbenější kniha od autorky, ale určitě doporučuju přečíst.
P. S. Přečetla jsem i druhý díl z pohledu Holdera (Ztracená naděje) a je to skvělé doplnění. Nečekejte dějové zvraty, ale moc doporučuju...

mekkejla
mekkejla
29.03.2023 3 z 5

Začátek byl super, ale postupně to přešlo až do moc velké slaďárny a nakonec přišlo drama, které bylo za mě až moc vyhrocené. Postavám jsem bohužel moc nevěřila, obzvlášť Holder mi přišel od dětství až moc uvědomělý a vážný. To jak bylo vše zamotané už mi přišlo taky trochu moc, i když smysl to nakonec dávalo.

nikola2425
nikola2425
19.03.2023 5 z 5

Úžasný! První knížka od Colleen Hoover a nelituji, jediného čeho lituji je že jsem si nekoupila i ten druhý díl. :D Když už jsem si řekla že dočtu kapitolu, tak to skončilo něčím dramatickým co mi dalo chvíli na čas to vstřebat. Úžasný! Moc doporučuji.

SumýšIrena
SumýšIrena
16.03.2023 3 z 5

Silné téma, které je, alespoň podle mě, dobře zpracované. ALE jen těžko se mi věří, že osmnácti a devatenáctiletí mladí lidé jsou takovými skvělými psychology. Tolik životních mouder a pochopení bych čekala u někoho zralejšího. Proto srážím dvě *

Zuzka_Zuu
Zuzka_Zuu
04.03.2023 5 z 5

HopeLess ... Najednou to slovo má nový význam, i když v českém překladu se to ztrácí. Wow, hodně silná kniha plná zvratů. V jednu chvíli se mi chtělo až zvracet z toho, že by něčeho takového byl někdo schopný a jako máma malého synka, je mi právě o to hůř, už jen z té představy. Několikrát jsem se s ním musela jít pomazlit, abych nabrala sílu na to knihu dočíst.
Kniha je krásně napsaná, nechybí zápletka a rozuzlení a také strhující závěr a jak všechno zapadne do sebe. V některých momentech jsem si opravdu musela dát 'oddych na konci kapitoly', abych to všechno zpracovala. Knihu budu rozdýchávat ještě dlouho. Určitě ji ale doporučuji přečíst, má v sobě jisté kouzlo :)

adida
adida
27.02.2023 5 z 5

Kniha plná emocí, zvratů, lásky, nenávisti, rozhodnutí,….napínavé. Doporučuji

P3_tis
P3_tis
18.02.2023 5 z 5

Tak toto byl velmi silný příběh. Do půlky je to taková klasická romanťárna - on miluje ji, ona miluje jeho, vypadá jako zlobivej kluk… ale pak tam je tolik zvratů… prostě knihy od Colleen mají vždy nějakou přidanou hodnotu a žádný příběh není takový, jak se na první pohled zdá…

Janča086
Janča086
02.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda, tolik zvratů v jedné knize. Tuhle knihu budu ještě dlouho rozdýchávat.

Kacatko86
Kacatko86
27.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha si zaslouží plný počet hvězdiček. Tolik emocí, zvratů, lásky, nenávisti, rozhodnutí... Ano, přiznávám, že občas přitažené za vlasy, ale to u slaďáků musí být. Na čtivosti to nic neubírá.
Hope, Sky, Less, Karen, Holder a jedno velké zlo, které všem zničí život.

Barulinkas
Barulinkas
08.01.2023 3 z 5

To, že se knihy od Colleen čtou sami,to už všichni víme... Nejlepší byl začátek knihy, pak už to byla pořádná slaďárna(slovo polibek se mi už začalo příčit),která ve výsledku nebyla tak moc hezká-když se spojila se vzpomínkami z minulosti... dějově to nebylo špatné,ale něco mi na knize vadilo...za mě slabší kniha, po které mám rozporuplné pocity

KajkaMicinka
KajkaMicinka
04.01.2023 5 z 5

Ze mě peckózní děj. Nemohla jsem se odtrhnout.

KatyM.
KatyM.
09.12.2022 5 z 5

Silné, plné emocí. Více není třeba psát. Nelze jinak než dát 5 hvězdiček.

laura
laura
07.12.2022 5 z 5

Tahle kniha je rozporuplná. Zpočátku vtipná, oddechová, milá. Pak přijde chvíle, kdy to začíná být trošku nuda, táhne se to, dlouhé rozhovory v podstatě o ničem...

A pak najednou - láska, nenávist, vina, smrt. A tajemství. Spousta tajemství...

Hope a Less. Hopeless. Beznaděj. Mít naději nebo být nadějí? Žít s nadějí nebo bez naděje? Zůstat beznadějný nebo naději ztratit?

Beznadějná bezútěšnost, na kterou někdy zapomeneme. Je to dobře? Je to špatně? Zamknout ošklivé vzpomínky do trezoru v naší duši a už nikdy se tam nepodívat? Vědět nebo nevědět? Jaká cesta je ta správná? A kdo jsme, pokud nevíme? Kým se stáváme ve chvíli, kdy víme?

Čtivé, šokující, bolavé, kruté. Jak jeden člověk dokáže zničit život tolika jiným. O cestách, po kterých se vydáváme, o rozhodnutích, která činíme, o vůli žít, o okamžicích, kdy si přejeme zapomenout a o těch, na které nezapomeneme nikdy...

Někdy je nejtěžší položit ty nejjednodušší otázky...

anezka1711
anezka1711
29.11.2022 5 z 5

Úžasná kniha a ten zvrat za půlkou??? No musela jsem to rozchodit a pak zase pokračovat ve čtení

mfajmanova
mfajmanova
16.11.2022 5 z 5

Moje třetí knížka od Colleen a rozhodně ne poslední! To se tak dobře čte! Člověk se nemůže odtrhnout, pořád si říká "ještě kousek, kousíček" a najednou je konec. Stejně jako u předchozích autorčiných knížek jsem zatoužila být znovu mladá a aspoň ještě jednou prožít ten úžasný pocit zamilovávání se. Děkuji!

AkiB
AkiB
04.11.2022 5 z 5

Knihu jsem četla naposledy asi 10 let zpátky, to jsem byla ještě na základní škole a vím, že mě tehdy naprosto uchvátila. Proto jsem se rozhodla si ji přečíst i po letech, ačkoli jsem si hlavní rysy pamatovala. Musím říct, že se mi moc líbila i teď. Líbila se mi neskutečná vášeň Holdera i Sky, to, jak moc se milovali a jak moc pevné pouto mezi sebou měli. Karen byla neskutečná hrdinka. To, že se něco takového děje bohužel i v reálném světě je naprosto šílená představa a je mi neskutečně líto každého dítěte, který si něčím takovým prochází.
Knihu hodnotím 5 hvězdičkami z 5, protože si myslím, že si to zaslouží. Četla se mi opravdu moc hezky.

uzivatel6305
uzivatel6305
28.10.2022 3 z 5

Začátek jsem si nemohla vynachválit, prostě pecka! Od půlky se to nějak moc zaplétá, chování hlavní hrdinky my přijde bezcitné a nelogické, láska ze stránek přímo teče, oba mladí lidé mají za sebou tolik zkušeností a v sobě tolik moudra, inteligence a vždy ví, jak se zachovat, a co říct, že i padesátník by mohl závidět. Přestože hrdinka je "velmi citlivá" a neustále pláče, tak s ní v podstatě neotřese ani ta nejhrůznější událost, která se v knize uděje. Konec je velmi dlouhý. Začátek mě nadchl, ale pak jsem jen četla a čekala nakonec. Nevím proč mě na konci napadl Vichr z hor, od našeho národního génia Járy Cimrmana. Nevím.