Bez naděje

Bez naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182778/bmid_bez-nadeje-bez-nadeje-xSL-182778.jpg 4 2646 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Hopeless , 2013

wotana
29.05.2021 5 z 5

Colleen miluju, její knížky jsou čtivý a plný emocí a tahle nebyla jiná. Místy mi přišla dost přitažená za vlasy, ale to bude mým věkem :-)

Nikusha
26.05.2021 5 z 5

Bomba. Od začátku až do konce jsem si četbu užila. Nepřišlo mi to tak ploché jako jiné romantické knihy, vůbec mě to nenudilo ani mi to nepřišlo nijak přitažené za vlasy + přidaná hodnota vážného tématu. Fakt super a doporučuju všem ženám, holkám, dívkám.

FejKýý
17.05.2021 5 z 5

Tahle kniha byla dokonalá. Od začátku to bylo sladký a moc mě to bavilo. Druhá půlka ale už hodně řešila ty vážné věci a vím že tam byly dvě věci, co jsem si říkala "ahaa, a tohle je fakt YA?". Dost mě to překvapilo. Takové téma jsem rozhodně v této knize nečekala. Ono pak tušíte, jak se k tomu blížíte ale jinak nemáte moc tušení. Brala bych tam rozhodně víc Breckina a Six, to byly hrozní sympaťáci. A zajímalo by mě, zda jim to Sky řekla. Dean byl super (jen co mají ty spisovatelky s tím že jim budeme říkat příjmením, já teda ne!). A co bych trochu ubrala na této knize tak líbačky, ono všeho moc škodí. Jinak jsem ráda, jak to dopadlo a Sky s Deanem se mě zdáli hodně rozumní na svůj věk. Sky fakt tehdy měla štěstí, že Dean to nechal být.. A hned se jdu vrhnout na knihu Ztracená naděje. Poslední od Colleen co mě zbývá a už se moc těším na listopad až u nás od ní vyjde nová kniha.

Jupijow
12.05.2021 3 z 5

První část knihy ve stylu červené knihovny pro puberťáky mě moc nebrala...druhá půlka otevírala mnohem vážnější téma, ale nemůžu říct, že by mě toto pojetí nějak vtáhlo. V příběhu bylo příliš mnoho "náhod". Myslím, že to Colleen umí mnohem lépe.

Adél784
10.05.2021 4 z 5

Když jsem Bez naděje začala číst, vůbec jsem netušila o čem je, ale věděla jsem, že to nebude jen nějaké sladké čtení. A taky, že ne. Tato kniha je znepokojivá, protože se tentokrát autorka zabývala tématem zneužívání, únosem dětí, adopcí, ale zároveň je to kniha plná naděje...

Stylu psaní není co vytknout, CH píše neuvěřitelně čtivě od první kapitoly, takže stránky doslova mizí pod rukama.
Co vidím jako mínus, a důvod proč nedávám plný počet hvězd, tak je to, že jsem v příběhu viděla pár nelogičností a nereálností.

Colleen Hoover mám jako autorku moc ráda, takže knihu rozhodně doporučuji, i když u mě více vedou její New adult romány jako Námi to končí nebo Odvrácená tvář lásky.
4/5 a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy:)

Nemůžu si odpustit malou ukázku z knihy, u které jsem se při čtení usmívala, protože mi Sky trochu připomněla mě samotnou:)

,,Takže ty máš dům pro sebe a páteční večer trávíš pečením?" rozesmál se. ,, Typická puberťačka."
,, Co na to mám říct?" pokrčila jsem rameny. ,, Jsem prostě rebelka."

monika_v_trapu
10.05.2021 5 z 5

Když jsem dočetla autorčinu knihu ''Možná jednou'', jednoduše jsem se nemohla jejího psaní jen tak vzdát a sáhla po další její knize. Od ''Bez naděje'' jsem měla taková smíšená očekávání. Všimla jsem si, že je hodnocená jako ta slabší od Colleen, ale jelikož její příběhy jednoduše miluju (i když se v nich často neskrývají úplně jednoduchá témata) nemohla jsem odolat. Přiznám se, že ač mě příběh chytl hned od začátku, protože to Colleen prostě umí, nějak mi chvíli dělalo problém to prostředí střední školy. Nebo možná ne tak úplně problém, ale v jejích dalších knihách co jsem zatím četla, byly hrdinky vždycky cca v mém věku, kolem 23 let, vysokoškolačky, případně pracující. Tímhle bylo čtení této trochu jiné. Do cca poloviny jsem si říkala, že to opravdu slabší je, ale je to Colleen a přece už to po těch čtyřech předešlých knihách nemůže být její další, co se mi bude tak moc líbit. Ale líbila! Od poloviny nabral příběh takový spád, že to prostě frčelo. Tajemství se odkrývala a ač se to zprvu úplně nezdá, opět se tu objevuje hned několik vážných témat, které Colleen otevírá a dává tak příběhu úplně jiný rozměr! Takže nezklamala a jsem v pokušení pustit se rovnou to třetí v pořadí a to do ''Ztracené naděje''.

Katrinreading
19.04.2021 1 z 5

K tomuto typu literatury nemám moc vztah, přestože jí mám nedopatřením plnou knihovnu. Příběh je předvídatelný, ne příliš zábavný a postavy jsou ploché, křečovité a jen těžko uvěřitelné.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

První kniha, kterou jsem přečetla od této autorky a můžu říct, že jsem ráda, že to byla zrovna tato. Protože kdyby to byla nějaká její slabší kniha, nevím, jestli bych od ní ještě nějakou knihu chtěla číst. Kniha se velmi dobře četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dokonce jsem se rychle vcítila do Sky a po přečtení knihy jsem v sobě měla dost emocí. V ději se každou chvíli něco stalo a mě to vtáhlo do děje hned od začátku. Knihu všem doporučuji️, je zatím nejlepší a určitě se chystám na další díla od autorky. Dávám plný počet hvězd⭐, protože na knihu budu ještě dlouho vzpomínat. ️

Kristy.Seb
11.04.2021 5 z 5

Správným měřítkem hlouposti některých kroku je čas.

Chtíč je nejlepší ze všech smrtelnejch hříchů.

Jediná já jsem zodpovědná za to, jak se můj život bude vyvíjet.

Skončit to, když člověk neví, co bude potom? Když ani neví, jestli vůbec nějaký potom existuje? Je mnohem snadnější žít dál, u když už se tomu život nedá říkat, než říct 'seru na to' a zabalit to.

Pár kapitol dokáže shrnout a popsat velkou část života hrdinů. Škoda, že ve skutečnosti nemůžete přeskočit ty kapitoly, které číst nechcete, a nalistovat si něco, co líp vyhovuje vaší náladě. Život se nedá rozdělit do kapitol... jen do minut. Všechny, události jsou nahromadene do různých minut, ale ty jsou jedna po druhé, bez prázdných stránek nebo zarážek na konci úseku. Musíte žít dál bez ohledu na slovaapravdy, které vás zasypávají jako lavina a nenechají vás ani propadnout ten pitomý dech.

Zkoušky osudu sráží člověka na kolena, ale tam má na vybranou, jestli si očistí kolena a půjde dál, a možná se pak ještě víc narovná.

Obloha je tak krásná. I když je zatažená nebo prší, pořád je nádherná. Mám ji ze všeho nejradši, protože kdybych byl smutnej nebo měl strach, stačí se na I podívat, a ona tam stejně bude.. a pořád bude stejně krásná.

Začátek knihy se jevil opravdu jako Roman pro mladistvé, ale vše jbylo zcela jinak. Dej mě neskutečně vtáhnul do děje a byl napínavý až do konce. Smutný a krásný děj, plný čisté lásky.

Vlaďkaa4
04.04.2021 5 z 5

Ze začátku se to jeví, jako nic moc kniha pro náctileté z oblasti červená knihovna. Vydržte do konce a zjistíte, že je to jinak.....

martina1797
02.04.2021 5 z 5

Obdivuju schopnost Colleen Hoover okamžitě vtáhnout čtenáře do děje během prvních pár řádek. Knížka je opravdu nádherná a plná hlubokých emocí. Čte se jedním dechem. Asi už bych na to u téhle autorky měla být zvyklá, na začátku krásný román a pak nečekaný zvrat. Ale moc se mi líbí, že každá z jejích knih se věnuje i hlubším tématům. Rozhodně doporučuji přečíst.

NISA31
01.04.2021

Tahle knížka byla naprosto super. Řadím ji mezi své oblíbené.

Mabie
30.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek přeslazený, erotické scénky hooodně zdlouhavé, překombinované - zkrátka poslech tak akorát na dlouhé venčení psů. Druhá polovina knihy šokovala, po tak rozvláčném začátku to bylo ještě markantnější. Problematika zneužívání dětí rodičem je prostě hnus a k YA tohoto druhu mi vůbec nesedí.
Pro koho je příběh určen - pro mladé romantické duše? To asi ne. Nevěrohodné rozhovory mezi Holderem a Sky (tak běžně filozofují zamilovaní teenageři?), Sky a její flash paměť (vzpomínky z jejích pěti let se jí po 13 letech jen líhnou), Holder tak chápavý, empatický a ohleduplný (v pouhých 19!) - příšerně nereálné.
Knihu opravdu skvěle namluvila Veronika Khek Kubařová, ale z příběhu mám trochu “schizofrenní” pocit a vlastně se mi kniha jako celek nelíbila.

mirinda973
29.03.2021 3 z 5

Kam až může sahat fantazie autorů knížek? Colleen nezná hranice:o). Obdivuji její originální nápady na témata... První půlka byla tisíckrát omleté téma a teprve ve druhé jsem poznala autorčino psaní plné zvratů a překvapení. Ale tak nějak u mě pořád vyhrává Námi to končí a díky tomu mám autorku v oblíbených. Takhle kniha není špatná, ale znovu ji už číst nemusím.

Miška935
28.03.2021 5 z 5

Tohle byla kniha dost drsná a popravdě mi i ukapla slza. Dost silný příběh. Další skvělá kniha od Coleen

Kikityna19
06.03.2021 5 z 5

Totální, ale opravdu totální roztrhání na kusy...
Opravdu Epická zápletka, která ve mě vyvolala až pocity na zvracení a bezmoc, a nebudu lhát i pár slz mi ukáplo (a ten kdo tvrdí, že jemu ne, tak lže.. nebo prostě jen nemá srdce).
Fakt to je silný příběh, který ve mě opravdu zanechal stopu. A dlouho trvalo, než jsem se s příběhem vyrovnala a mohla číst další knihy.
Za mě nejlepší kniha od Colleen Hoover.

illca2
06.03.2021 5 z 5

Tak toto jsem nečekala. Úplná citová nálož! Ke konci už mi ukápla i slza. Je neuvěřitelné čim si Karen a Sky (Hope) musely projít! Knížka si zaslouží pravém hvězdičky.

Soulmate
26.02.2021 5 z 5

Kniha je neskutečně čtivá a dobře se čte. Autorka umí skvěle na čtenáře přenést emoce. Přečteno jedním dechem a opravdu mě to bavilo, ačkoliv to bylo místy smutné, ale i vtipné.

anngelina
24.02.2021 3 z 5

První polovina psaná hodně teenage stylem, asi už dávno nejsem cílovka. Vadila mi dlouhé monology hlavní mužské postavy, což se blíží sci-fi. Ale nakonec příběh zpracovává velmi zajímavé téma, jako YA doporučuji.

Janaves
21.02.2021 5 z 5

Dávám 5*, pěkný příběh, napínavý smutný i vtipný. Možná bych ubrala toho "cukrování" a "postelových a líbacích" scén.