Bez milosti

Bez milosti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46649/bmid_bez-milosti-qlD-46649.jpg 4 220 63

Po otcově tragické smrti se život Julie Farentinové podobá noční můře. Kromě vlastních problémů čelí i tomu, že její mladší sestra Shaylee upadá do drogové závislosti. Zoufalá matka se rozhodne poslat dceru do elitní internátní školy, která se specializuje na problémové děti. Julia však matčiny naděje nesdílí: v Akademii totiž před šesti měsíci záhadně zmizela studentka a říká se, že to nejspíše souvisí s nestandardními výchovnými postupy tohoto ústavu. Shay je zapsána ke studiu, ale od prvního okamžiku ji svírá strach, že kdosi sleduje každý její krok. Znejistělá Julia se rozhodne nastoupit do sestřiny školy jako učitelka. Na první pohled je Akademie špičkovým vzdělávacím zařízením, ale Julia záhy zjistí, že zde působí jakási fanatická sekta, pro niž je náprava problematických studentek pouhou zástěrkou k prosazování vlastní víry. Může s tím nějak souviset nález mrtvé studentky? Zabila se nešťastná dívka sama, nebo ji někdo zavraždil? Julia se rozhodne odhalit pravdu. A pak se záhadně ztratí další dívka, vzápětí je nalezena další mrtvola. Teď už nikdo nepochybuje, že se elitní škola stala dějištěm něčího ďábelského plánu. Julia pokračuje v pátrání, mimo jiné i proto, že si ji krvežíznivý vrah pravděpodobně zvolil za svou další oběť…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Without Mercy , 2010

MaLoMe
05.12.2015 3 z 5

Moja prvá kniha od LJ a žiaľ veľké sklamanie. Ešte som asi nečítal knižku, v ktorej bolo toľko vnútorným monológov, úvah, pochybností a pod. A stále dookola o tom istom. Niekdy sa mi zdalo, akokeby sa autorka nevedela rozhodnuť či chce písať thriller, alebo niečo do červenej knižnice. A s detektívkou nemá toto vôbec nič spoločné.

ptoček
09.11.2015 4 z 5

Ze začátku se knížka strašně vlekla, pořád dokola se řeší zavření Shay do školy, jestli je správné, není....po prvních vraždách se to rozjelo, upřímně mě ani ve snu nenapadlo kdo vraždil, za to bod k dobru, plný počet nedám, na oblíbenou Mo Hayder a její dokonale propracované detaily to nemá, ale rozhodně dobrý nápad, děj a rozuzlení

lalaserka
16.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Vřele doporučuju. Napínaví děj až do konce.

Lucka385
06.07.2015 5 z 5

Skvělá, perfektní kniha, která má děj od začátku až do konce. Na každé stránce této knihy se něco dělo, každá věta mě nutila číst dál a dál a samotný konec??? Wow...... to jsem nečekala. Co víc dodat.........?

TereziaH
23.06.2015 5 z 5

Zase skvělá knížka a ten konec.:)

AndyK
20.06.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla a páni, to byl zážitek! Začátek spíš slabší, ale stojí za to se tím prokousat. Pak jsem zkrátka nemohla přestat... A ten konec? To budu ještě chvíli vstřebávat! Skvělá knížka!

Mischone
06.04.2015 5 z 5

Suprově napsaný, ze začátku jsem si taky říkala, kdy se to už rozjede, ale rozhodně to stojí za přečtení. Nakonec mě to tak překvapilo a bylo to tak napínavé, že mě bavil každý řádek :)

DannyBlakely
04.04.2014

Jsem v půlce a přijde mi to jako strašná blbost a docela se divím, jaké to tady má hodnocení.. No nic, zkusím to dočíst a uvidíme..

Laf
18.03.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh byl napínavý. Sice za začátku se to trochu vleklo, ale pak to bylo lepší. A konec mě velmi překvapil. Určitě stojí za to si tuto knihu přečíst :)

gabca007
20.01.2014 3 z 5

Je to asi pátá krimi od LJ, kterou jsem dočetla, a pro mne bohužel nejslabší. Zatímco u ostatních jsem byla okamžitě vtažena do děje, tady mně to přišlo všechno strašně zdlouhavé. Taková ta atmosféra strachu, kterou jsou pociťovala okamžitě třeba u Hrobaře nebo Osamělé smrti, chyběla úplně. Bohužel ani téma " boží studentské armády " mne nijak neoslovilo. Ale za co musím za sebe knihu pochválit, je její opravdu naprosto nečekané zakončení.

marty77
08.01.2014 5 z 5

Tak tahle kniha od Lisy se mi libila zatim nejvic a to mam precteny vsechny.

Jajulle
04.12.2013 5 z 5

Kniha byla perfektní. Napínavý někdy až děsivý děj. Knížka mně bavila, moje první od této autorky a těším se na další.

jarkah25
06.08.2013 4 z 5

Nečekaný konec :) dobrá knížka :)))

michalka S.
02.08.2013 5 z 5

Skvělá kniha a konec velmi prekvapivý!!Lisa je moji oblibenou autorkou!!!

bezzink
13.07.2013 5 z 5

Diky teto knizce jsem si zacala kupovat Lisu Jackson..Proste me to strasne bavilo..:) Kniha na me vykoukla v mem oblibenem knihkupectvi vedle meho milovaneho J.Deavera a prebal a nazev me zkratka dohnaly ke koupi..urcite doporucuji..

Moňule13
12.06.2013

Četla jsem ji sice už podruhé, ale z toho konce mi zase běhal mráz po zádech... Lisa prostě umí psát :-)

Michaela91
11.06.2013 5 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu dostala. Děj byl napínavý a občas jsem se sama bála. Konec se docela natahoval ale to odhalení mě opravdu překvapilo. Sama jsem tipovala jiný konec, skvělá kniha od autork\ jako ostatně všechny její knihy.

gudaska
08.06.2013 4 z 5

Příběh celkem poutavý, že člověka nutí číst dál a dál a ten konec mě teda moooc překvapil, když jsem konečně zjistila, kdo za tím vším je :)

rose
22.02.2013 5 z 5

Hodně napínavé, se skvělou atmosférou všudypřítomného plíživého strachu. Ta situace, kdy všichni podezírají všechny s hrůzou, odkud přijde další úder zákeřného vraha, je vylíčena hodně sugestivně. A o to víc se mnou málem seklo to šokující zakončení. Super.

Spark
22.02.2013 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Určitě se u ní člověk nenudí. První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Uričtě se chystám i na další.